Як скоротити довге посилання сервісом від Google

ВАЖЛИВО. Goo.gl припинив прийом нових користувачів і нові створювати там вже не можна. 30 березня 2019 року припинить свою роботу повністю. Але старі посилання будуть як і раніше перенаправлятися.

URL (англ. Uniform Resource Locator) розшифровується як однаковий локатор (визначник місцезнаходження) ресурсу. Простіше кажучи, це те, що ми звикли називати «посиланням». Їх використання істотно полегшує навігацію по мережі, ними можна ділитися, зберігати для себе і багато іншого. Думаю ви помічали, що іноді URL-адресу по своїй довжині просто величезний. Найчастіше це адреса якої-небудь картинки. Наприклад, якщо ви захочете поділитися посиланням на вподобане вам зображення в Гугл, то, найімовірніше, натрапите на подібну посилання.

Використання сервісу Google

Спеціальний сервіс від Гугл дозволяє робити скорочення довгих посилань.

Навіщо ж робити посилання короткими?

Питання справедливе. Здавалося б, різниці немає — коротке посилання або довга, функцію свою вона виконає. Однак не все так просто. Найчастіше з проблемою довжини адреси стикаються люди, які розміщують яку б то не було інформацію в інтернеті. Неважливо, розповідають вони про місцеві визначні пам’ятки або рецепті своєї бабусі — частенько потрібно докласти до голого тексту посилання. Тут-то і виникає заковика — в тексті великий URL-адресу не тільки виглядає неестетично, а й ускладнює читання.

Це був один з найяскравіших прикладів, але не єдиний. Можливо, вам знадобиться відправити посилання в SMS-повідомленні, а якщо вона налічує близько сотні символів — це перетвориться в справжню проблему. А також іноді є необхідність перенесення інформації на папір, а писати вручну величезний адреса, в якому безліч символів різного регістру, — заняття не найприємніше.

сервіс скорочення

Якщо ви хочете поділитися URL-адресою на будь-якому форумі, то не варто забувати, що, як правило, на них існує обмеження символів для повідомлення. У такій ситуації використовувати укорочённую посилання буде куди більш раціонально.

Саме для таких ситуацій існують сервіси з укорочення посилань. Одним з найпопулярніших є «укоротітель» від компанії Google, який називається Google URL Shortener (https://goo.gl/ — посилання).

Користуватися ним дуже просто. В єдине доступне для введення інформації поле копіюємо адресу і натискаємо на кнопку Shorten URL. Готово — вся процедура проходить в один клік.

процес скорочення

Єдине, що потрібно зробити перед початком використання сервісу — це зареєструвати обліковий запис Google. Якщо у вас її до сих пір немає, то ви багато чого втрачаєте. Процедура реєстрації займе не більш п’яти хвилин і відкриє вам доступ до безлічі сервісів Google.

Google URL Shortener не єдиний сервіс, який дозволяє робити посилання коротше, однак у нього є ряд переваг. Головним з них буде зберігання інформації: простіше кажучи, всі процедури, які ви зробите, будуть збережені і представлені у вигляді таблиці, до якої можна буде звернутися в будь-який момент.

Історія

Таблиця складається з чотирьох колонок. Перша називається Original URL — це не що інше, як вихідна посилання. Потім йде стовпець Created — він відображає час створення укорочённого URL-адреси. Останні два стовпці — Short URL (коротка адреса) і All clicks (кількість переходів). Таблиця майже повністю кликабельна і дозволяє отримувати додаткову інформацію у вигляді інфографіки та навіть QR-коду.

На завершення хотілося б звернути вашу увагу на наступні моменти.

Бувають випадки, коли укорочені посилання перестають працювати, але з сервісом Google URL Shortener про це можна забути. Створена вами посилання буде зберігатися до тих пір, поки існує ваш аккаунт. Припинити роботу вона може тільки в тому випадку, якщо сам сервіс припинить своє існування, але ця ймовірність дуже мала. Якщо ж подібне все-таки відбудеться — ви будете попереджені.

Важливо розуміти, що, клікаючи за скороченою посиланням, користувач потрапляє на необхідний йому ресурс не безпосередньо, а транзитом через сайт сервісу-скорочувач. Це дуже важливо, тому що ця процедура трохи уповільнює процес переходу. Якщо по ній переходить кілька людей одночасно, це не буде помітно, але якщо кілька тисяч — це може стати проблемою. Тому будьте уважні при виборі майданчика для розміщення короткої посилання і правильно розраховуйте потік проходять через неї людей.

На цьому все. Сподіваємося, стаття була інформативною і допомогла відповісти на питання: «Як скоротити посилання сервісом від Google?»

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector