Як розібрати MacBook

Потреба в розбиранні макбуков найчастіше виникає при його поломки або необхідності чищення пристрою. Якщо MacBook куплений недавно і стоїть на гарантії, тоді для твору операції краще скористатися послугами фахівців сервісного центру, однак, в разі закінчення гарантійних зобов’язань виробника, набагато дешевше і вигідніше відремонтувати дорогий Макбук самостійно. Варто відзначити, що якщо пристрій знаходиться на гарантії, навіть один открученной гвинтик на корпусі пристрою може позбавити привілеїв споживача. Поставтеся до цього дуже уважно, щоб надалі не було проблем з виробником.

розібраний MacBook

Якщо вам необхідно розібрати ваш Мак для чищення або ремонту — ми розповімо, як

Хоч MacBook від Apple і вважається унікальною розробкою в комп’ютерній техніці, має стильний дизайн, характеризується дуже тонким і оригінальним видом, розібрати і почистити його зможе звичайна людина, що має навіть незначні пізнання в технологічних особливостях пристроїв.

Особливості розбору макбуков

Як кажуть в народі, очі бояться, а руки роблять. На перший погляд, до крихкого і делікатному пристрою навіть страшно торкатися зайвий раз без видимої на це потреби. Однак, як і будь-яка інша комп’ютерна техніка, макбуков від Apple розбираються за допомогою набору інструментів і ремонтних пристроїв. Єдиною відмінністю є необхідність придбання спеціальних викруток для розбору комп’ютерної техніки та пластикової лопатки, яка буде потрібно для акуратної розбирання корпусів, так як елементи в них характеризуються миниатюрностью.

Незважаючи на кількість моделей макбуков, що випускаються Apple, технологія розбирання пристроїв практично нічим не відрізняється, різними є тільки елементарні відмінності у вигляді кількості болтів, їх розташування і конфігурації.

Розглянемо технологію розбору пристроїв на прикладі популярних моделей ноутбуків MacBook Pro і MacBook Air, 2006 і 2008 року випуску відповідно, є яскравими представниками шостого і п’ятого покоління лінійки.

Інструменти для розбирання MacBook

Такі набори можна купити в спеціалізованих магазинах

Як розібрати MacBook Pro 13

Розбирати Макбук Про 13 необхідно починати з демонтажу нижньої панелі ноутбука. Для цього треба перевернути пристрій нижньою частиною догори і відкрутити вісім мініатюрних гвинтів, які її тримають.

Після зняття кришки власнику відкриється внутрішній вміст його макбуков. Далі необхідно витягнути акумулятор, для вилучення якого буде потрібно відкрутити ще два гвинти. Для їх вилучення потрібна незвичайна викрутка на три грані. Після цього можна витягнути батарею, попередньо відключивши роз’єм від материнської плати.

Щоб розібрати MacBook Pro 13, далі буде потрібно відкрутити декілька гвинтів, зняти вінчестер і сабвуфер. При бажанні на цьому етапі жорсткий диск ноутбука можна замінити деталлю більшого обсягу.

З метою демонтажу і чищення вентилятора, попередньо треба зняти привід оптичних дисків. Далі треба відкрутити звичайною викруткою три гвинти, які тримають в корпусі макбуков Pro вентилятор, попередньо від’єднавши провід, що йде від вентилятора до материнської плати ноутбука. Вентилятор потрібно дуже ретельно почистити перед тим, як встановлювати його назад.

Далі треба від’єднати провід, який йде від монітора до плати і відкрутити сім гвинтів, що кріплять материнську плату, і два, щоб відключити роз’єм для підключення зовнішнього акумулятора. Демонтувати оперативну пам’ять для очищення ноутбука не потрібно, тому знімати її немає сенсу.

Далі, для того щоб повністю розібрати Макбук Pro 13, буде потрібно відключити шлейфи, які йдуть на тачпад і клавіатуру, а також від’єднати індикатор акумулятора. Додатково доведеться демонтувати пластиковий кріплення сигнального кабелю від дисплея і вилучити мікрофон, який знаходиться в спеціальному поглибленому гнізді. Після проведених операцій можна акуратно і без зусиль витягнути материнську плату макбуков Pro 13. Радіатор ноутбука і залишилися елементи охолоджувальної системи демонтуються разом з платою. Перевернувши плату, можна побачити сам радіатор. Від’єднайте його від загального блоку, відкрутивши чотири гвинти.

Збірка MacBook Pro

Збірка проводиться в зворотному порядку

На цьому розбирання ноутбука можна вважати завершеною. Залишається тільки почистити всі елементи системи, замінити прийшли в непридатність деталі, якщо такі є і зібрати все в зворотному порядку. Фахівці радять також перед складанням MacBook Pro опрацювати стандартні місця спеціальної термопастою, яка сприятливо впливає на систему охолодження ноутбука і на термін служби деталей блоку.

Як розібрати MacBook Air

Як вже було сказано, розбирання різних моделей ноутбуків від Apple не має істотних відмінностей. Розбирати Макбук Ейр, як і в попередньому випадку, необхідно починати зі зняття задньої панелі пристрою. Для цього власнику знадобиться рідкісна викрутка на п’ять граней, за допомогою якої можна буде відкрутити вісім кріпильних гвинтів.

Незважаючи на значну схожість розглянутих моделей, внутрішній простір модулів значно відрізняється. Більшу частину корпусного простору займає супертонка батарея, яку необхідно витягти, відкрутивши кілька гвинтів все тієї ж п’ятипелюсткової викруткою.

Наступний крок — демонтаж динаміків. Макбук Air оснащений потужними динаміками, зняти які треба за допомогою спеціальної лопатки із пластику, призначеної для роботи з дуже чутливими мікроелементами і мікросхемами.

Далі послідовно треба демонтувати вентилятор, мікрофон, системну плату і радіатор охолоджувальної системи ноутбука. Розбирати Макбук Air нескладно, діяльність аналогічна попередньому варіанту. Єдиною відмінністю є потреба в зіркоподібною викрутку — без неї відкрутити кріпильні гвинти на ноутбуці практично неможливо.

Після чищення плат, елементів охолодження ноутбука і вентилятора всі деталі модуля збираються в зворотному порядку. Зібрати, так як і розібрати ноутбук, не складає особливої ​​складності, головне, поставитися до роботи відповідально, не втратити при профілактичних роботах дрібні деталі і гвинти. Для цього фахівці дуже часто використовують магнітні дошки. При складанні дрібних металевих елементів на таку дошку вони не розгубляться по кімнаті.

Після складання залишається тільки перевірити функціональність пристрою. Якщо робота була проведена правильно, все елементи надійно встановлені на колишні місця, то ноутбук буде функціонувати без затримок і несправностей.

Підведемо підсумки

Фахівці радять проводити профілактичну чистку макбуков не рідше ніж раз на рік. Із забрудненням системи охолодження і внутрішніх мікросхем, Макбук починає регулярно перегріватися, гальмувати і навіть зависати. І якщо в гарантійний період для цієї процедури досить лише звернутися в сервісний центр і професіонали все зроблять за вас, то після закінчення терміну дії гарантії за такі послуги доведеться викласти з кишені кругленьку суму.

Слідуючи рекомендаціям в цій статті, людина, яка має відношення до техніки і розуміє технологію функціонування елементів системи, зможе самостійно, без допомоги фахівців впоратися з поставленим завданням, розібрати пристрій і зробити профілактичну чистку макбуков. Головне, поставтеся до роботи відповідально — і у вас все вийде.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector