Як розібрати блок живлення комп’ютера або ноутбука

Блок живлення для ноутбука являє собою унікальний пристрій, що забезпечує роботу комп’ютерної техніки при відсутності акумуляторної батареї або при її абсолютної розрядки. Саме БП забезпечує коректну роботу комп’ютера і ноутбука в будь-якому випадку, а також саме цей пристрій дозволяє зарядити акумулятор, щоб мати можливість працювати поза межами приміщення.

На жаль, в деяких випадках блок живлення може вийти зі строю, тому перед користувачем постане проблема або відремонтувати пристрій, або придбати нове. Оскільки новий БП супроводжується немаленькою сумою, рекомендується спочатку зробити дії, спрямовані на здійснення самостійних ремонтних робіт. Для цього, безумовно, важливо зорієнтуватися, як розібрати блок живлення ноутбука, щоб виявити причину проблеми і спробувати її усунути.

Правила розбирання блоку живлення

Правила розбирання БП у ноутбука

Для виявлення причини користувачеві дуже важливо проникнути в «серце» блоку живлення, тому спочатку зовсім не завадить досконально ознайомитися з рекомендаціями комп’ютерних гуру, як розкрити блок живлення ноутбука, тим більше, що сам процес розтину для різних моделей ноутбука може відрізнятися.

Стандартний алгоритм розкриття

Якщо розглянути уважно БП, можна виявити, що він містить вузький шов, який оперізує пристрій по всьому периметру. Саме на цьому шві слід зосередити свою увагу, але перед цим підготувати інструменти, які дозволять розібрати блок живлення без супроводу серйозних проблем. Для цих цілей знадобляться в більшості випадків скальпель, паяльник і викрутка.

Розібрати БП ноутбука

Обережними рухами, за допомогою скальпеля і викрутки, розріжте шов блоку живлення

Тримаючи в руках скальпель, слід акуратно здійснювати надрізи по всьому шву. Незважаючи на те, що внутрішні елементи блоку живлення супроводжуються додатковим захистом від механічного пошкодження, що виявляється у вигляді спеціального металевого кожуха, досвідчені користувачі настійно рекомендують кожну дію здійснювати повільно.

Величина шва у різних моделей ноутбука відрізняється, тому і тривалість проведення такого розтину може бути абсолютно різною.

В інструкціях, як відкрити блок живлення ноутбука, можна зустріти рекомендації, спрямовані на застосування фізичної сили. Зокрема, фахівці радять застосовувати невеликі молоточки, якими слід постукувати по скальпелю. Дійсно, застосування молотка в окремих випадках виправдано, але важливо тільки правильно розрахувати власні сили, щоб кожен удар молотком був спрямований на руйнування шва, але при цьому він не повинен провокувати ушкодження металевого кожуха всередині.

Досвідчені фахівці для прискорення процесу розбирання блоку живлення застосовують спеціальні насадки для дриля. Безумовно, це значно прискорить процес, але при цьому зростає в рази небезпека пошкодження пристрою при розтині, тому користуватися таким методом дозволено тільки тим, хто вже «набив руку» і має достатній досвід в цьому напрямку.

Після того як шов був розрізаний, в нього вставляють викрутку, яку використовують далі як важіль. Злегка піддягаючи викруткою, вдасться розкрити повністю БП ноутбука.

Може трапитися так, що користувач знайде з’єднання типу «паз-виступ», тоді буде досить підчепити місця таких з’єднань, після чого корпус БП легко роз’єднати на дві половинки.

Зібрати БП ноутбука

Тонким шаром нанесіть клей на половинки блоку живлення

Правила розбирання БП біля комп’ютера

Блок живлення ноутбука і комп’ютера відрізняються навіть зовнішнім виглядом, тому і процес проведення збирання та розбирання супроводжується деякими характерними особливостями. З цієї причини власнику ПК слід вникнути і в інший алгоритм, як розібрати блок живлення комп’ютера.

Алгоритм розбирання БП комп’ютера

Блок живлення комп’ютера може піддаватися розбиранні не тільки, коли виникла ситуація, яка вказує на його непрацездатність. Це може зазнавати сильного запилення, а пил, як відомо, є найважливішим ворогом для комп’ютерної техніки. Своєчасна чистка БП від пилу сприяє тривалої експлуатаційної працездатності ПК.

Спочатку слід відкрутити всі гвинти, за допомогою яких БП приєднаний до системного блоку. Після цього прямокутну металеву конструкцію можна вийняти на рівну поверхню. На корпусі блоку живлення легко виявити кілька гвинтиків, які також важливо відкрутити.

Після здійснення таких дій кришка вентилятора буде легко знята. Чищенні вентилятора, який є пристроєм системи охолодження, тепер ніщо не перешкоджає.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector