Як програмно перевірити відеокарту на справжність

00.jpg

Ми постійно стикаємося з підробками, зустрічаються вони і в комп’ютерній області, причому чим дорожче той або інший пристрій, чим більше можна знайти його фейків: так, навряд чи когось здивує iPhone на Android з трьома SIM-картами за десять тисяч рублів, або «оригінальні» навушники Beats дешевше пари тисяч, ну а вже про флешки об’ємом в 256 ГБ за 500 рублів і говорити не доводиться. Не обійшлося і без підробок відеокарт, бо це досить дорогі пристрої, а сам процес нескладний — потрібно всього лише «перебити номери» у дешевої відеокарти через правку Video BIOS, причому назвати відеокарту там можна як завгодно, хоч RTX 2080 Ti, і саме так вона і буде визначатися в системі.

Звичайно, якщо ви досвідчений користувач ПК, проблем відрізнити справжню карту від підробленої у вас не буде: різні програми хоч і можуть показувати невірна назва, але інші характеристики будуть не збігатися з реальною відкритий: відрізнятимуться частоти або ширина шини, версія PCIe, на самій картка може роз’єми, яких у реальних карт бути не може (так, починаючи з дев’ятисоті лінійки роз’єму VGA немає), а несправжній обсяг відеопам’яті моментом покаже себе в вимогливих іграх — вони банально не запустяться або вилетять з помилкою. Але тепер все це не потрібно — визначити фейковий відеокарту можна простим запуском досить відомої утиліти GPU-Z версії 2.12 і вище.

Абсолютно безкоштовно скачати її можна на офіційному сайті, після чого при запуску на підробленої відеокарти ви побачите таке вікно:
2-1080.1611702102.jpg
Замість значка Nvidia буде знак оклику, а в назві відеокарти буде слово FAKE. Програма вміє визначати підробки на всіх популярних чіпах — G84, G86, G92, G94, G96, GT215, GT216, GT218, GF108, GF106, GF114, GF116, GF119 і GK106, так що якщо при покупці відеокарти є сумніви в її достовірності — просто запустіть GPU-Z і все стане зрозуміло.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector