Як поміняти термопасту на відеокарті

Досвідчені власники комп’ютерів добре знають, що таке термопаста і для чого вона потрібна. Відомо, що ця субстанція, вчасно нанесена на поверхню процесора, значно зменшує його нагрівання, а отже — і знос техніки. Але процесор — не єдина деталь ПК, яка вимагає наявності цієї речовини.

заміна термопасти

Для регулювання температурного режиму ПК може знадобиться заміна термопасти.

Температурний режим є у багатьох комплектуючих ПК. Відкрите вимагають особливо ретельного догляду — у них слабка стійкість до зносу. В середньому для плати відео прийнятна температура до 80 градусів за Цельсієм. Хоча для потужних рішень цей показник може відрізнятися.

Навіщо потрібна термопаста?

За своїм тактильним властивостями і структурі термопаста досить схожа на пасту зубну. Вона отримала широке застосування в комп’ютерах завдяки своїй високій теплопровідності. Її необхідно наносити акуратно, максимально тонким шаром, між процесором і елементом радіатора системи охолодження. Таким чином вдається знизити температуру одного елемента (процесора) за рахунок передачі її іншому елементу (радіатора). Час від часу використану субстанцію потрібно міняти — вона втрачає свої особливі властивості.

Якщо ви зібралися самостійно поміняти термопасту — перш за все, потрібно вибрати відповідну. Вона зазвичай продається в шприцах. Однієї упаковки вистачає на 30-40 використань, при цьому міняти її часто вам не доведеться (оптимально — раз на рік і рідше).

ПОРАДА. Вибирайте дорожчу термопасту з великим коефіцієнтом передачі тепла. А краще запитайте про її наявність у своїх знайомих.

Як підготуватися?

Якщо ваш ПК або ноутбук не розбирався більше двох років — обов’язково подбайте цієї необхідною процедурою. Ви вперше будете розбирати комп’ютер? Тоді як мінімум запросіть знайомого, який вже робив це. Або знайдіть детальну відеоінструкцію для вашої моделі в інтернеті, якщо маєте справу з ноутбуком.

Як зняти відеокарту

Перш ніж заміна термопасти на відеокарті почнеться, потрібно вийняти з корпусу все заважають елементи. Робити це потрібно максимально акуратно.

  • Перед тим як витягати плату з роз’єму, зверніть увагу на заглушки, важелі або болти. Вони, напевно, є. На цьому етапі краще сфотографуйте, як було спочатку.
  • Не забудьте відключити додаткове харчування відео. Часто воно має два виходи.
  • Завжди виймайте картку з роз’єму на материнській платі, будьте гранично уважні.

ВАЖЛИВО. Якщо сумніваєтеся, чи варто міняти все самому, не маючи досвіду — просто дізнайтеся в інтернеті вартість апаратного ремонту комп’ютера.

  • Часто роз’єм PCI Express має засувку. Її дуже важливо залишити цілою.

витягнута відеокарта

Якщо витяг відбулося успішно, зніміть радіатор. Швидше за все, у вашій моделі він кріпиться за допомогою гвинтів. На цьому етапі ви отримаєте доступ до поверхні процесора. Якщо міняти термопасту останній рік вам не доводилося — вона напевно засохла на поверхні процесора.

Вид засохлої термопасти

Щоб зняти залишки, використовуйте серветку зі спиртом. В особливих випадках доведеться міняти серветку на шкільний ластик.

очищення слідів

ВАЖЛИВО. Пам’ятайте, що пошкодження чіпа відео як мінімум погіршать тепловідвід, як максимум — вам доведеться поміняти відеокарту. Тому використовувати гострі предмети не потрібно.

процес заміни

Змінюючи термопасту, не забудьте наносити її максимально тонко. Вона необхідна для вирівнювання контакту видеопроцессора з радіатором, тому товстий шар тільки погіршить тепловідвід.

  1. Видавіть з шприца або тюбика краплю, розміром приблизно з сірникову головку.
  2. Розподіліть її по поверхні чіпа, не забуваючи наносити рівномірно. Можна використовувати пластикову карту. нанесення пасти
  3. Субстанція має не лежати шаром між елементами, а компенсувати тріщини і нерівності.
  4. Після нанесення встановіть радіатор на своє місце і притягну його гвинтами — не надто туго, але досить щільно. Краще, якщо ви закрутіть гвинти хрест-навхрест.
  5. Поверніть все елементи комп’ютера в початковий стан.

Поради

Міняти термопасту слід трохи рідше, ніж раз на рік — в загальному випадку. Якщо ви використовуєте радянську пасту марки КПТ-8 — термін служби набагато більше (до 4 років), а й температура відеочипа буде трохи вище. Кращі продукти такого роду можуть служити без заміни до 8 років (Arctic Cooling MX-3).

Не міняйте пасту, якщо комп’ютер не нагрівається досить відчутно. Такі програми, як HWMonitor, допоможуть завжди бути в курсі температур всередині корпусу ПК. Дізнатися гранично допустиму t для своїх комплектуючих ви зможете в інтернеті.

висновки

Читаючи цей матеріал, ви вчилися правильно міняти термопасту на відеокарті. Ви дізналися, для чого це необхідно, як зробити все якісно, ​​а також дізналися корисну інформацію про температуру комплектуючих. Якщо у вас є доповнення — діліться ними! Зробити це можна в коментарях нижче.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector