Як писати і як запускати скрипти PowerShell

Програма PowerShell — це альтернативна командний рядок з великою функціональністю. Багато власників комп’ютерів, які непогано орієнтуються в системних процесах, цікавляться можливостями її використання на Windows 10 і попередніх версіях цього забезпечення, щоб міняти конкретні процеси і налаштування ПК під себе.

PowerShell логотип

У використанні програми PowerShell немає нічого складного. Просто дотримуйтесь описаної у статті і у вас все вийде

Якщо ви не є знавцем в подібній тематиці, тільки починаєте вивчення командних рядків і дій, доступних до виконання в них, вам буде корисно дізнатися відповіді на головні питання по користуванню таким додатком. Наприклад, як запустити Windows PowerShell ISE Windows 10 і писати, працювати з скриптами.

Як відкрити PowerShell?

Це можна зробити декілька із зазначених дій:

 • Через Пуск — ви знайдете додаток в загальному списку компонентів під літерою W.
 • За допомогою пошуку в панелі завдань — відкрийте її, і введіть слово PowerShell для пошуку.
 • Використовуючи меню «Виконати» — запустите його через комбінацію Win + R і напишіть назву утиліти, після чого вона буде знайдена в системі.
 • У командер задайте дію PowerShell — але, ви повинні знати, що будете працювати з додатком через вже запущену рядок, а не в окремому вікні.
 • В параметрах Windows виберіть «Властивості панелі завдань» і меню «Пуск». У вкладці «Навігація» поставте прапорець на рядку «Замінити командний рядок оболонкою PowerShell …». Тепер ви зможете включати утиліту комбінацією Win + X.

Використання PowerShell

Як писати і запускати скрипти?

Як створити скрипт PowerShell і запустити його? Це можна просто зробити в блокноті — використовуючи його, вкажіть в новому документі необхідні вам команди. Після збережіть його, але поміняйте формат на .ps1 — саме таке розширення мають файли цієї системної утиліти.

Писати скрипти в самому додатку можна так:

 • Запустіть його.
 • Натисніть на пункт «Створити».
 • Або клікніть на «Файл», і в списку виберіть «Створити».
 • Напишіть все команди, які потрібно виконати, збережіть файл.

Скрипти ще можна писати і редагувати в FAR Manager, але їх не можна використовувати безпосередньо в такому додатку, адже воно відображає файли цього типу через стандартну рядок cmd. Однак інші дії виконуються таким же чином, як і в «рідній» утиліті.

Запустити скрипт ви зможете таким чином:

 1. Зайдіть в PowerShell від імені адміністратора.
 2. За допомогою команд cd вкажіть місце розташування необхідного файлу. Наприклад, e: cd \ cd work. \ Имя_файла. Ps1, або e: \ work \ імя_файла.ps1
 3. В цьому випадку e: — ім’я жорсткого диска, де знаходиться файл.
 4. Тисніть Enter.

Програма обов’язково покаже вам повідомлення з текстом «Не вдається завантажити файл ___ .Ps1, так як виконання скриптів заборонено для цієї системи …», коли ви будете перший раз запускати команду. Справа в тому, що Windows оснащений захистом від втручання завдяки розробникам, тому ніхто з користувачів за замовчуванням не має доступу на виконання таких дій. Але, це обмеження можна дуже просто обійти.

Як? У тексті, що виникає разом з помилкою, буде рекомендація ввести команду get-help about_signing, щоб отримати більше інформації. Ви можете виконати ці вказівки, або використовувати комбінацію Set-ExecutionPolicy remotesigned — після її введення буде потрібно підтвердження, і обмеження буде знято.

Інші питання по користуванню

У багатьох виникає питання, як дізнатися версію PowerShell? Для цього виконайте наступне:

 1. Відкрийте програму.
 2. Введіть $ PSVersionTable.
 3. Якщо це ні до чого не привело, значить, у вас версія 1.0 — для неї є команда $ host.version.
 4. В іншому випадку з’явиться докладна інформація про те, яка версія програми встановлена ​​на ПК.

Використання програми PowerShell

Ще одне питання, на який варто дати відповідь — як видалити PowerShell? Для цього будуть потрібні такі дії:

 • Зайдіть через Панель управління в меню установки і видалення програм.
 • Знайдіть гілку Microsoft Windows
 • Видаліть оновлення для компонента WindowsPowerShell (TM), дотримуйтесь інструкцій системи.

Тепер ви знаєте все про те, як писати і запускати скрипти PowerShell, зможете користуватися такою командним рядком для багатьох операцій в системі. Додатково ви завжди маєте можливість дізнатися версію цього продукту і навіть частково видалити його — через те, що він встановлений разом з системними компонентами, повністю зробити це все одно не вийде. Порадимо тільки бути акуратним при виконанні всіх подібних дій, щоб не нашкодити комп’ютеру в цілому.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector