Як і чим відкрити файл з розширенням AI

Графічний редактор Adobe Illustrator за замовчуванням генерує формат проектного файлу .ai. У даній статті будуть розглянуті способи відкриття таких документів і роботи з ними.

Як і чим відкрити файл з розширенням AI

Як відкривати файл з розширенням AI.

Що таке і чим гарний формат даних ai

Як уже було згадано, розширення файлу в вигляді «названіе.ai» належить програмі «Ілюстратор», в якій створюються векторні малюнки. Цей формат дозволяє нескінченно масштабувати графіку без втрати якості. Т. е., Готове зображення можна роздрукувати як на обкладинці книги, так і на багатометровому банері, і воно буде виглядати однаково добре. Цю обставину слід враховувати, відкриваючи проект за допомогою іншого ПО — деякі редактори перетворять .ai в растр, що загрожує втратою якості.

Софт для відкриття ai

Найбільша проблема при роботі з форматом ai: як і чим відкрити його за відсутності «ілюстратор». Для подібних цілей існує два види ПО:

  • графічні редактори;
  • переглядачі.

В останніх можна тільки ознайомитися з вмістом проекту і роздрукувати невеликий макет для наочності (пам’ятаєте про втрату якості). Тому, перш ніж вибрати, якою програмою відкрити файл, визначитеся, будете ви його редагувати чи ні.

Adobe Illustrator

Найпростіше відкрити ai в «рідній» програмі: чи не виникне ніяких помилок з його відображенням і труднощів з внесенням змін. Просто натисніть: «File — Open» і виберіть потрібний. Однак пам’ятайте, що, якщо ви спробуєте переглянути документ в Adobe Illustrator більш ранньої версії, ніж та, в якій він був створений, нічого не вийде. У цьому випадку вам допоможе онлайн «Ілюстратор». У ньому відсутні деякі функції, але зате його не потрібно завантажувати і встановлювати в систему, і можна перезберегти документ в іншій версії або закінчити малюнок. Єдина вимога — наявність хорошого Інтернет-з’єднання.

Відкрити через Adobe Illustrator

Adobe Photoshop

Відображення ai-файлів підтримує також «Фотошоп». Можна просто перетягнути значок документа в робоче поле або натиснути: File — Open. З’явиться вікно настройки, в якому пропонується встановити власні параметри розміру, пропорцій, кольору і т. П. Їх зовсім не обов’язково застосовувати — просто клікніть «ОК» і почекайте, поки проект відкриється. Photoshop перетворює векторний малюнок в растрове зображення, і його вже не можна буде розгрупувати і відредагувати кожен елемент окремо. Т. е., Його можна обробити лише як звичайне фото. Після перегляду закрийте документ без збереження змін, щоб він не конвертувався в робочий формат .psd.

Відкрити файл Adobe Photoshop

Gimp

Ця програма — щось середнє між «Фотошопом» і «ілюстратор» з полегшеними функціями (інтерфейс і можливості нагадують Corel Photo Paint). У ній зазвичай обрізають фото, налаштовують яскравість, контрастність, освітлення, малюють за допомогою невеликого набору інструментів. Тут теж можна переглянути проект з розширенням .ai. Для цього натисніть: Ctrl + O, виберіть файл і клацніть «Імпорт». В поле завантажиться зображення, перетворене з вектора в растр.

Відкрити файл в Gimp

Acrobat Reader

Софт з лінійки Adobe, за допомогою якого теж можна дивитися проекти «ілюстратор». Натисніть Ctrl + O і знайдіть документ. Перш ніж відкрити файл ai, вкажіть «всі формати» — щоб його значок відображався в папці. Після завантаження ви побачите зображення, яке було розроблено в Adobe Illustrator, але вже растрированное, без можливості чимось його доповнити або розкласти фігури на складові.

Відкрити файл в Acrobat Reader

SumatraPDF

Програма-переглядач для файлів в різних форматах. Найчастіше нею користуються, щоб відкривати електронні книги, але вона здатна розпізнати і проект, збережений в .ai. Після запуску утиліти прямо у вікні ви побачите значок з пропозицією завантажити файл. Він відкриється, як звичайне растрове зображення, без можливості внести будь-які правки.

SumatraPDF

XnView

Ще одна корисна утиліта перегляду фотографій, яка здатна відкривати ai-файли. Клацніть по потрібному документу правою кнопкою миші, виберіть «Відкрити за допомогою …» і відшукайте в списку XnView. Тут також відсутня можливість що-небудь змінити, так як картинка растрируется, але можна ознайомитися зі змістом проекту або конвертувати його в більш зручне розширення, а потім перенести в векторний редактор.

Відкрити файл в XnView

PSD Viewer

Також може виявитися корисним, якщо потрібно переглянути файл, створений в «Ілюстраторі», але програма не є редактором і в ній не можна якось видозмінити готовий проект. Спосіб відкриття документа нічим не відрізняється від попереднього: правою кнопкою миші натискаємо по файлу, натискаємо «Відкрити за допомогою …», а потім вибираємо PSD Viewer і чекаємо, поки завантажиться зображення.

PSD Viewer

Що ще може викликати проблеми з файлом

Несумісність з PDF

Якщо ви спробували відкрити ai в будь-який із запропонованих вище програм, але у вас нічого не вийшло, можливо, спочатку файл не був збережений, як pdf-сумісний. Якщо ви готуєте проект самостійно, врахуйте цю обставину і при експорті виставте галочку навпроти відповідного параметра. Але якщо вже необхідно переглянути файл, який не підтримує pdf, можна скористатися іншим видом софта — векторним редактором Corel Draw. Для цього відкриваємо його і тиснемо: «Файл» — «Імпорт» або просто перетягуємо значок документа в робоче поле. Крім того, можна скористатися онлайн-конвертером і поміняти розширення файлу з ai на pdf, eps, cdr або будь-яке інше.

Редактор Corel Draw

Файл створено в Battlefield 2

Можливо проект, який ви хотіли відкрити, не містить векторних малюнків і створений не в Adobe Illustrator, а в ігровому ПО. Похідні цих програм мають однакове розширення, але файли Battlefield 2 не можна розпакувати і переглянути в графічних редакторах — там символами і буквами записана послідовність ігрового процесу.

Файл належить системі управління базами даних ADS

Ще одне з можливих проявів формату ai, яке не можна відкрити вищепереліченими графічними редакторами, належить сервера електронної бази даних Advantage Database Server. Щоб файл згодом коректно працював, краще не намагатися внести в нього якісь зміни.

Advantage Database Server

пошкоджений файл

Іноді під час роботи над векторним малюнком відбувається збій в програмі «Ілюстратор», і вона закривається. Пізніше при відкритті з’являються повідомлення такого змісту: «Формат ai файл з пошкодженням» або «Ілюстрація містить неповні або приховані опису об’єктів». Для відновлення необхідно встановлювати сторонній софт, наприклад, Recovery Toolbox for Illustrator. Він працює з усіма збірками програми і повертає доступ до «битим» файлів.

Recovery Toolbox for Illustrator

Отже, тепер ви знаєте, як і чим відкрити файл з розширенням .ai. Якщо ви все ж після прочитання цієї статті у вас залишилися питання, то задавайте їх у коментарях.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector