Як підключити жорсткий диск до комп’ютера, ноутбука, планшета

З розвитком технологій контент займає все більше і більше місця, вимагаючи все більш значних обсягів вільного простору на наших пристроях. Практично з кожним роком випускаються пристрої з великим об’ємом пам’яті, щоб користувач міг вмістити в них все, що йому потрібно. Однак, багатьох не рятує навіть наявність карт пам’яті, які дають кілька додаткових десятків гігабайт. Так чи інакше чимало користувачів замислюються про те, чи можна підключити цілий жорсткий диск до своїх девайсів. Відповідь — можна. У цій статті докладно розглянемо, як підключити жорсткий диск до комп’ютера, ноутбука або планшета. Давайте розбиратися. Поїхали!

Як підключати жорсткий диск

Існує кілька способів підключення жорсткого диска до ПК або ноутбука.

Мабуть, найпростіший спосіб — використовувати спеціальний перехідник. Перш за все необхідно дізнатися чи підтримується вашим пристроєм OTG-протокол. Якщо так, то ніяких труднощів не виникне. Для підключення до планшета потрібно придбати OTG-кабель з вбудованим перехідником. Далі потрібно просто з’єднати пристрої.

Другий варіант — скористатися додатком. У Google Play можна за 3 $ скачати відмінну утиліту Nexus Media Importer, яка по суті замінює цей самий OTG-перехідник (до речі додаток обійдеться вам дешевше ніж кабель).

Nexus Media Importer

Якщо ви не хочете витрачати гроші ні на софт, ні на кабель, завантажте додаток під назвою StickMount. Грошей не буде потрібно, зате будуть потрібні root-права на вашому планшеті. Спосіб отримання root-прав може залежати від вашого пристрою. Після цього потрібно буде завантажити будь-який файловий менеджер, який вам більше до душі, щоб комфортно переходити до папок жорсткого диска і обмінюватися файлами.

Тепер розглянемо підключення HDD до ноутбука. Сучасні ЖД використовують інтерфейси IDE (або РАТА) і SATA. Відрізняються вони між собою швидкістю передачі даних. SATA — більш продуктивний і забезпечує пропускну здатність до 6 Гбіт / с, тим самим практично повністю витіснивши з ринку IDE, який пропонує тільки 133 Мбіт / с. Відрізнити один тип дисків від іншого легко: в IDE-дисках застосовується широкий з’єднувальний кабель, в той час як SATA використовують вузький.

На ринку є спеціальні перехідники, що дозволяють з’єднати вінчестер з материнською платою через інші роз’єми, наприклад, SATA-IDE, SATA-USB, IDE-USB. Ідеальним рішенням є спеціальний бокс-перехідник, що дозволяє з’єднати HDD з ноутбуком, за допомогою звичного всім USB.

Перехідник SATA-IDE

Все, що потрібно зробити — вставити HDD в бокс (підбирати його потрібно під конкретний вінчестер, керуючись моделлю і розмірами), а потім вставити кабель в USB-порт вашого ноутбука. От і все. Як бачите, це дуже просто.

підключення диска

Аналогічним чином можна підключити вінчестер і до комп’ютера. Якщо придбання перехідника не входило у ваші плани, можете зняти кришку системного блоку і з’єднати HDD з материнською платою за допомогою такого ж шлейфу, яким з’єднується материнська плата комп’ютера і наявний жорсткий диск. Гнізда, розташовані на платі, як правило, виглядають дуже характерно і пофарбовані в яскраві кольори, відмінні від інших роз’ємів, так що труднощів виникнути не повинно.

Як ви самі можете переконатися, вся ця процедура досить проста і не вимагає від вас великих зусиль, часу або грошей. Тепер ви будете знати, як здійснити підключення жорсткого диска до планшета, ноутбука або ПК. Пишіть в коментарях чи вийшло у вас впоратися із завданням, діліться з іншими користувачами власним досвідом, і задавайте будь-які питання, що цікавлять вас питання по темі цієї статті.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector