Як підключити факс

Що таке факс, види і можливості

Факс — представник оргтехніки, який є практично в кожному офісі, будь то приватна дрібна організація або велика державна установа. Факсимільний зв’язок — особлива технологія передачі даних у вигляді тексту і зображень за допомогою електричних сигналів. Перші пристрої, що володіють такими функціями, були створені ще в XIX столітті, але широке поширення вони отримали набагато пізніше. Сучасний факс-апарат — це пристрій, який часто поєднує в собі якості сканера, модему, принтера і факсу. Для його роботи потрібен листопротяжном сканер з автоматичною подачею листів. Як працює факс? При відправці, сканер розпізнає інформацію з паперу та, перетворивши її в цифровий формат, передає модему. Той, в свою чергу, переводить повідомлення в аналоговий сигнал, відправляє приймаючому пристрою по телефонній лінії. Пристрій, що приймає за допомогою модему, демоделірует сигнал, перетворюючи його з аналогового в цифровий. Потім передає принтеру, який переносить все на папір — точна копія первісного документа готова. Саме такий принцип роботи телефаксу.

Факс Panasonic

Сучасні апарати дозволяють відправити, прийняти і роздрукувати документи, а також можуть бути використані в якості телефону

Популярність пристроїв досягла піку, коли з’явилися моделі, здатні виводити зображення на термобумагу за допомогою підключення по телефонній лінії. Такі апарати мали просту конструкцію, невисоку вартість супутніх матеріалів. Один недолік — термопапір з плином часу починає вицвітати і втрачати зображення, так що, такі документи не підлягали довгому зберіганню.

Факсові апарати, що використовують термоплівка, переносять речовину з фарбою на сторінку звичайного паперу — приблизно, як через копірку. Але, варто зазначити, що оригінальна термоплівка за вартістю виходить набагато дорожче термобумаги. Рулон такої плівки дорівнює всього 150 сторінок.

Факси з вбудованим струменевим принтером дозволяють відтворювати якісні кольорові зображення і копії документів. Висока вартість самих апаратів і матеріалів, проте, гарантує якісний результат і яскравість зображення. Але, роздруківками необхідний час на висихання, вони дуже чутливі до вологи, необхідно періодично міняти картриджі, не допускаючи висихання чорнила. Одного картриджа вистачає в середньому на 900 сторінок.

Найдорожчі — лазерні технології, але якщо порівнювати їх зі струминними, то в цілому використання обійдеться дешевше, оскільки одного картриджа достатньо на друк 2000 сторінках.

Є у продажу також МФУ, які можуть включати в себе сканер, механізм автоматичної подачі паперу; пам’ять для повідомлень, відправлених і прийнятих; телефон, перемикання пристрою між різними режимами автоматом, можливість підключення до комп’ютера.

МФУ Brother

МФУ поєднують в собі якості телефону, факсу, принтера, копіра і сканера

Як підключити факс до комп’ютера

Зараз всі комп’ютери і ноутбуки мають можливість підключення факс-модему, а процедура настройки апарату за допомогою ОС Windows вельми проста і доступна всім. За замовчуванням на персональних комп’ютерах служба факсів неактивна.

Як підключити факс

Підключення пристрою до комп’ютера в ОС Віндовс легко навіть для недосвідченого користувача

 • Для початку, потрібно зайти в системну директорію «Панель управління» і вибрати графу «Установка і видалення програм». Зліва, на панелі є «Установка компонентів Windows», необхідно вибрати цю опцію.
 • Перед вами з’явиться список компонентів для установки. Серед усіх, необхідно відшукати «Служба факсів». В результаті з’явиться інструкція «Майстра компонентів», слідуючи якій необхідно виконати описані дії.
 • Якщо під час установки, ваш комп’ютер розпізнає пристрій, то у вас у вкладці «Принтери і факси» з’явиться відповідний ярличок. Це означає, що за допомогою будь-якої програми, що підтримує можливість роздруківки документів, ви зможете відправити документ на даний принтер. І документ буде відправлений за допомогою факсу.
 • Проведіть всі налаштування і клацніть по директорії «Принтери і факси». Лівою кнопкою комп’ютерної миші потрібно натиснути на рядок принтерів / факсів. При цьому відкриється контекстне меню, в якому виберіть графу «Властивості».
 • Вкладка «Загальні» в діалоговому вікні містить основні параметри за якістю друку, орієнтації паперу. Тут же можна вказати ім’я принтера. У вкладці «Доступ» ви можете налаштувати параметри доступу до принтера-факсу, наприклад, дозволивши користувачам мережі використовувати апарат.
 • Вкладка «Архіви» містить інформацію про всі документи.
 • Вкладка «Пристрої» дозволить вибрати необхідний апарат, а якщо ще раз вибрати кнопку «Властивості», то перед вами опиняться три вкладки: «Отримання», «Відправлення», «Очищення». У вікні «Отримання» вказується код одержувача. Також тут можна налаштувати автоматичний або ручний прийом вхідних дзвінків факсу. Вкладка «Очищення» містить налаштування автоматичного видалення тих повідомлень, які були прийняті з помилками.

Факс готовий до роботи

Як підключити факс до телефонної лінії, і в яких режимах він може працювати

У кожному офісі знайдеться місце і застосування факсимільного апарату, а простіше кажучи — факсом. Але, для того щоб почати приймати / відправляти різноманітні документи і зображення в різні сторони світу, апарат необхідно підключити до телефонної лінії. Для правильної установки і настройки, спочатку потрібно ознайомитися з інструкцією, яка обов’язково додається до факсу. Зміст всіх інструкцій зводиться до наступних пунктів:

Підключення телефонного кабелю

Підключіть штекер телефонної лінії в відповідний порт пристрою

 1. Необхідно встановити факс в режим «автовідповідач / факс». При надходженні на факс дзвінка, він розпізнає тон сигналу і розшифрує його. Якщо дзвінок звичайний, то включиться автовідповідач, а при здійсненні відправки документа, ваш пристрій автоматично перейде в режим роботи факсу і прийме переданий текст або зображення. Для коректної роботи автовідповідача бажано записати голосове повідомлення про початок запису дзвінка.
 2. Бажано підключати факс до окремої телефонної лінії, якщо є така можливість. Тоді настройка буде дуже зручною і легкою, завдяки простому способу. На апараті необхідно встановити режим роботи «Факс». І тоді кожен дзвінок буде визначатися як спроба передати документ. Апарат в автоматичному режимі буде приймати надіслані повідомлення без вашого втручання. При бажанні, можна налаштувати кількість дзвінків, після прийняття яких, факсимільний апарат почне прийом документів.
 3. Якщо вам необхідно приймати дзвінки з вашого факсу, то слід використовувати режим «Телефон». Тоді прийом всіх факсових відправок може бути здійснений тільки вручну. Якщо і під час розмови чути довгий сигнал, значить, хтось намагається відправити факсове повідомлення вам. Для прийняття натискається кнопка Start. Якщо передача документів помилкова і її потрібно скасувати, то досить використовувати кнопку Stop.
 4. До телефонної лінії факсу можна додати додатковий номер і апарат, налаштувати йому тональний режим в разі, коли сам факс знаходиться далеко від робочого місця. Необхідно виставити параметри дистанційного включення, і для прийняття факсу з встановленого пристрою досить натиснути * №9.

Факсимільний апарат досить простий у використанні і дуже довговічний. Головне, звертатися з ним дбайливо і акуратно. Слід знати, як вставити папір у факс правильно, стежити за кількістю аркушів в лотку, не допускати їх повної відсутності в апараті, своєчасно міняти картриджі. І тоді ваш пристрій прослужить довго і вірно, передаючи і приймаючи з будь-яких відстаней різноманітні тексти, документи, зображення, графіки — все, що може стати в нагоді вам в роботі. Факсовий апарат можна підключати різними способами і до різних пристроїв: телефонної лінії, комп’ютера, мобільного телефону. Як факсимільного пристрою можна використовувати звичайні аналогові модеми, налаштувавши їх зв’язок з телефонною лінією і персональним обчислювальним пристроєм. Все це гарантує зручність і практичність.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector