Як перевірити пінг інтернету через командний рядок

Традиційно інтерес до швидкості зв’язку з сервером по інтернету виникає у абонента при дуже повільному відображенні сторінок, при епізодичній зникнення зв’язку, при затримці онлайн-відео. Також такий інтерес проявляється при підборі ігрового сервера або хостингу по локалізації сайту або з метою отримання статистичних даних.

Як перевірити пінг інтернету через командний рядок

У всіх подібних ситуаціях користуються пінговим тестом.

Що таке пінг

Пінг (Ping, англ.) — так називається утиліта для ревізії мереж, а також сам запит, за допомогою якого можна перевірити (пропінгувати) їх, спрямовуючи сигнал на IP-адресу.

Ping

Пінг іноді називають ехосигнали — за принципом роботи. Проміжок між посилом пакета і відповіддю на нього теж називають пінг. А за кількістю затримок з обох сторін траєкторії сигналу судять про перевантаження мереж.

Пінговий сигнал посилається як на веб-ресурс, так і на IP-адресу.

Логіка дій полягає в тому, що чим швидше приходить відповідь на запущений сигнал, тим швидше два інтернет-вузла з’єднуються між собою.

Як утиліти Ping впроваджений в кожну з ОС, що експлуатують мережеві служби. Функціонал Ping’а також є складовою частиною інтегрованих маршрутизаторів.

ЦІКАВО. Є серія варіантів походження слова Пінг. Основна версія — так англійці передають звук, що випускається сонаром. Ще одна цікава — слово Ping входить складовою частиною в назву гри «Pingpong». У ній гравці відсилають м’яч один одному. — Подібне відбувається і при пінг-запиті і понг-відповіді на нього.

Практичне застосування

Тепер ближче ознайомимося з тим як застосовувати пінг, — як ним користуватися за допомогою командного рядка.

Запуск рядка команд

Потрапити в командний рядок в Віндовс 7 легко по кнопці Пуск (зазвичай, в Стандартних) якщо по правій мишці запустити її від імені адміністратора:

Запуск командного рядка через Пуск

Пуск — «Командний рядок» — «Запуск від імені адміністратора»

У восьмому Віндовс командний рядок викликається комбінацією — натисканням «Win + X».

Запуск Командного рядка в Windows 8

У Windows 8 Командний рядок можна запустити через Пуск, як в Windows 7

введення пинга

Команда для застосування функції Пінг складається з двох фрагментів. Один — це Ping. Наступний — це ресурс, який потрібно перевірити (пропінгувати). В якості такого може бути веб-адреса інтернет-сторінки або просто будь-який IP адреса.

для роутера

Роутери (маршрутизатори D-Link) мають зазвичай IP адреса — 192.168.0.1. Тому що вводиться в командному рядку конструкція матиме такий вигляд — «ping 192.168.0.1»:

Наприклад, ping 192.168.1.1

Наприклад, ping 192.168.1.1

Самопінгованіе

Якщо ви хочете перевірити свій IP-адресу, то комп’ютер в змозі пропінгувати сам себе і команда буде зі зміненим другим фрагментом — «ping 192.168.0.1».

результат

Отже, — ви вирішили перевірити IP адреса. Насамперед для цього через командний рядок ввели передбачену конструкцію.

Далі нас цікавить результат. Його отримують, натиснувши через деякий час «Enter» або «+». Звіт буде перебувати під введеної раніше командою:

У цьому звіті видно IP адреса, з яким відбувався обмін сигналами. Зазначено відсутність загублених направлених запитів — що означає задовільну роботу хоста і з’єднання з вашого боку.

Отриманий звіт можна зберегти у вигляді скріншоту, а можна скористатися звичайним копіпастом — спочатку «помітити все» комбінацією «Ctrl + A», потім зберегти відібране ( «Ctrl + C») і вставити в обраний текстовий документ ( «Ctrl + V»).

Тепер, знаючи про те, як пропінгувати веб-ресурс або IP-адреса, ви зможете зібрати необхідну статистичну інформацію для визначення неполадок в мережі або вибрати відповідний для ваших цілей хост.

Залишайте свої коментарі, задавайте питання, читайте наші наступні статті.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector