Як перевірити ємність зовнішнього акумулятора

Без зовнішнього акумулятора або як його частіше називають Power Bank’а досить важко обійтися в сучасних реаліях, коли цілий день доводиться працювати з мобільним пристроєм, а десь присісти, щоб зарядити пристрій немає або часу, або можливості. Цей девайс став дуже популярним останнім часом. Такий великий попит спровокував не менше велика пропозиція. Будь-який інтернет-магазин техніки пропонує просто величезний вибір зовнішніх акумуляторів всілякої ємності, ціни та інших важливих характеристик. Зрозуміло, кожен виробник, щоб поліпшити продаваемость свого продукту, намагається якомога сильніше вразити покупця значною ємністю батареї. Багато користувачів задаються питанням: а чи не завищують виробники реальні можливості свого товару? На щастя, це можна перевірити самостійно. У цій статті докладно розглянемо, як перевірити ємність зовнішнього акумулятора. Давайте розбиратися. Поїхали!

Ємність зовнішнього акумулятора

Якщо ви засумнівалися в заявленої виробником ємності вашого Power Bank, перевірити її ви можете в домашніх умовах самостійно

На перший погляд завдання здається гранично простий. Мовляв потрібно тільки скласти докупи ємності всіх батарей всередині Power Bank’а і вийде потрібний результат. Але немає. Насправді визначальним фактором тут є ефективність перетворювача напруги акумуляторів в напругу USB-роз’єму. Необхідно розуміти, що будь хорошої якості не був би цей самий перетворювач, втрати все одно будуть, а реальна ємність відрізнятиметься від зазначеної на упаковці. Істотно чи ні залежить від того, наскільки якісний Power Bank.

Щоб перевірити ємність Power Bank’а, можна скористатися спеціальним USB-амперметром. Виглядає він практично як звичайна флешка, з тією різницею, що на ньому є дисплей і на нього не можна записувати інформацію. Потрібно просто вставити такий амперметр в USB, і він відразу ж покаже поточна напруга. Подібні пристрої бувають різними, тому відразу варто сказати, що купувати слід більш просунуті, які показують напругу, силу споживаного струму, таймер і, найважливіше, міліампер на годину (mAh). Вставивши таке нехитрий пристрій у зовнішній акумулятор, підключіть до нього будь-яке навантаження (пристрій споживає струм), після чого включіть Power Bank.

USB-амперметр

Таке нехитре пристрій допоможе визначити ємність вашого Power Bank

Після цього залишається тільки чекати моменту, поки зовнішній акумулятор розрядиться. Тоді лічильник на амперметр зупиниться, і можна буде побачити яку ємність за підсумком віддав Power Bank.

Таким ось вельми нехитрим способом можна обчислити реальну ємність зовнішнього акумулятора. Існує, звичайно, ще один спосіб, але він набагато менш точний. Краще купити USB-тестер, благо, коштує він зовсім недорого. Але якщо ви все ж хочете обійтися без зайвих покупок, підключіть повністю виряджене пристрій до Power Bank’у, після чого відрахуйте кількість повних зарядок. Припустимо, вийшло зарядити 3 повних рази і ще 50% четвертого. Обчислюється це наступним чином:

3 * (ємність батареї пристрою в mAh) + 0,5 * (ємність батареї пристрою в mAh)

Отриманий результат помножте на коефіцієнт втрат перетворювача (1,3), про який говорилося на початку. Готово. Залишилося тільки порівняти отриманий результат з ємністю, заявленої виробником.

Тепер ви знаєте, як перевірити ємність зовнішнього акумулятора. Як бачите це зовсім нескладно. Пишіть в коментарях чи допомогла вам ця стаття, діліться з іншими користувачами своєю думкою і досвідом, а також задавайте будь-які питання, що цікавлять по темі статті.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector