Як перевірити безпеку скороченою посилання

210379151157aac15ad60c08.80854172.jpg

Ми всі звикли до того, що в інтернеті існує безліч сервісів, що дозволяють «стиснути» посилання довжиною в пару рядків всього в 10-15 символів. Це потрібно, наприклад, для публікації на Twitter, де обмежена довжина повідомлення, таке посилання простіше переписати або скопіювати: в загальному, так би мовити, стислість — сестра таланту.

Однак у цих посилань є мінус — абсолютно незрозуміло, куди вона веде: вам можуть сказати, що там картинка, а насправді вірусний .exe, замість справжньої сторінки авторизації можуть підсунути фейковий, і так далі. І єдиний спосіб дізнатися, куди насправді веде скорочена посилання — це «розгорнути» її назад.

Перевірка посилань, отриманих за допомогою Bitly або TinyURL

Існує кілька великих сайтів, що дозволяють стискати посилання — наприклад, Bitly або TinyURL. І вони дають можливість досить швидко перевірити, куди стисла ними посилання веде. Наприклад, для посилання з Bitly досить дописати в кінці неї «+»: bitly.com/2tHtvwh+:
Снімок.PNG
Для TinyURL потрібно дописати перед посиланням префікс «preview»: preview.tinyurl.com/39avgmp:

1.PNG
Сайти для перевірки скорочених посилань

Але що робити, якщо посилання була скорочена іншим, менш відомим сайтом? Для цього є кілька сервісів, які можуть «розпакувати» таку посилання назад.

Великих з них два — це https://unshorten.it/ і http://www.checkshorturl.com/. Досить просто ввести на цих сайтах свою коротку посилання, і ви дізнаєтеся її повна адреса:

2.PNG

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector