Як обійти заборону Яндекса в Україні

Президент України Петро Порошенко 15 травня підписав указ, за ​​яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про застосування економічних та інших обмежувальних заходів. В результаті указу Україна блокує багато російські сайти. Серед них улюблені сайти українців, такі як Яндекс, Mail.ru, Вконтакте, Одноклассники, Кинопоиск, антивіруси Касперського і Доктор Веб, 1С та інші. Всього під блокування потрапило 468 компаній. У РНБО заявили, що блокування Яндекса і інших інтернет-порталів триватиме мінімум три роки, після чого може бути продовжена або зупинена. Адміністрація президента повідомляє, що такі заходи пов’язані зі зростанням великої кількості пропаганди з боку Росії.

Блокування Яндекс в Україні

Також введені обмеження щодо інших фінансових інструментів. Повинні блокуватися активи і торгові операції, забороняється виводити активи за кордону країни, зупиняються виконання фінансових зобов’язань, припиняються надання послуг, забороняються держзакупівлі у підприємств, у яких є частка заборонених компаній, зупиняється видача ліцензій та дозволів на пересування валюти, забороняється передавати технології і права на інтелектуальну власність.

Компанія Яндекс заявила, що введена блокування не вплине на бізнес їх груп. Вони заявили, що, перш за все, блокування Яндекса вплине на самих українців. У країні є мільйони користувачів і тисячі підприємств, які щодня використовують технології Яндекса. Також вони повідомили, що за багато років, які компанія працює на українському ринку, виконали велику роботу, створили безліч додатків для жителів України і завжди діяли відповідно до законів держави. Прес-служба повідомила, що шкодує про витрачені зусилля своєї команди.

Указ президента наказує, що українські провайдери повинні заблокувати доступ своїм користувачам до Яндексу. Більшість великих провайдерів вже почали розробляти технології для блокування Яндекса і інших санкційних сайтів. При цьому вони самі вважають, що неможливо повністю перекрити доступ. Є багато можливостей для обходу заборони. В управлінні СБУ повідомили, що будуть штрафувати провайдерів, які не закривають доступ, а звичайних користувачів це не стосується. Той факт, що Україна заблокувала Яндекс, змушує користувачів шукати шляхи вирішення проблеми, як обійти блокування.

Йдемо в обхід блокування Яндекса

VPN

У перекладі з англійської мови означає «віртуальна приватна мережа». Це технологія, що дозволяє підключатися до однієї мережі поверх іншої. Простими словами, цей спосіб дозволяє вибрати країну, в якій блокування немає, і входити на сайт з цієї країни, перебуваючи в Україні. Для того щоб обійти блокування Яндекс, необхідно встановити розширення для вашого браузера.

Щоб встановити в браузері Chrome, у верхньому правому куті заходимо в налаштування, потім вибираємо Додаткові інструменти та Розширення.

Розширення в Chrome

У списку відкриваються розширення, які можна встановити в браузер. Вибираємо Ще розширення і в пошуку пишемо VPN.

Пошук VPN

Відкривається список доповнень, які працюють за цією технологією. Можна вибрати будь-яку з них.

Натискаємо кнопку Встановити і реєструємося.

Установка VPN розширення

На панелі інструментів з’явиться елемент розширення.

Приблизно такі ж дії необхідно виконувати і в інших браузерах.

У браузері Opera VPN вже вбудований. Що б його підключити, потрібно зайти в налаштування програми і вибрати меню Безпека і поставити галочку навпроти включити VPN.

Включення vpn в Opere

Можна піти перевіреним способом і завантажити додаток з потрібним функціоналом. Вибираємо в меню Розширення і Керувати розширеннями. У вкладці, — Додати розширення і в пошуку шукаємо VPN.

Список плагінів і доповнень

  • Найпоширеніший і простий плагін — ZenMate. Він з’являється на панелі задач у вигляді зеленого щита, якщо він включений. Зі списку країн можна вибрати будь-яку вподобану. ZenMate не встановлюється в браузері Internet Explorer.Zenmate
  • Додаток friGate має ті ж функції, що і ZenMate, але для його установки в браузер не потрібна реєстрація.friGate
  • Плагін Hola — не менш популярний і простий спосіб розблокувати недоступні сторінки в інтернеті. За словами творців, найбільше підходить для перегляду відео, так як використовує для прискорення інші комп’ютери, на яких встановлено розширення. Мінусом є ручний вибір необхідної країни. Для російських сайтів бажано вибирати країну Росія.плагін Hola
  • Програма TunnelBear відкриває заблоковані сайти не тільки на комп’ютері, а й на мобільних телефонах з операційною системою Android і iOS. Вимагає реєстрації, активації на пошті і налаштування профілю.програма TunnelBear
  • Проксі-сервер. Даний сервер запитує інформацію з тих сайтів, які в Україні заблокували, і передає їх користувачеві. Виглядає як звичайний сайт. У пошуку необхідно ввести інтернет-адреса заблокованого сайту (наприклад, yandex.ru) і натиснути Enter. Сайт відкриє Яндекс. Таких сайтів дуже велика кількість. Найвідоміші з них: anonymizer.ru, hideme.ru, proximize.me, ninjacloak.info, proxfree.com і інші. Головним мінусом є невелика швидкість. Треба враховувати, що проксі-з’єднання небезпечно. Є можливість крадіжки ваших даних. Існують і платні версії, наприклад, proxy-sale.com, в яких за певну плату швидкість зросте, а захист збільшиться.

Ще трохи ідей

  1. Opera Turbo. Функція призначена для прискорення роботи сторінок при повільному з’єднанні. Цей спосіб підійде для тих, хто вже користується браузером Opera, і тим, кому не принципово який браузер використовувати. Щоб обійти блокування Яндекса і інших сервісів, відправлений запит відправляється на сервер браузера і повертається назад в стислому вигляді. Тому може губитися якість графіки. І ще цей режим не приховує ip-адреса користувача.Функція переходу в режим Turbo
  2. NoZapret. Розширення в браузерах Firefox і Chrome. Популярне в Росії, допомагає обійти через проксі і заблоковані в Росії сайти. У ньому не потрібно встановлювати настройки, тому цей спосіб один з найпростіших.
  3. Гугл перекладач. У перекладачі від Гугл також можна переглядати заблоковані сторінки. Для цього в поле для перекладу прописуємо адресу сайту і тиснемо Перевести. Далі в способі перегляду вибираємо Оригінал. Але є і недоліки цього способу. Якщо провайдер заблокував повністю сайт, то відкрити його цілком не вдасться. Буде доступний тільки текст, без картинок і відео.Гугл перекладач
  4. Tor. Це браузер, який відомий всьому світу своєю анонімністю, він допоможе не тільки користуватися заблокованими сайтами, але і захистити ваш інтернет-адресу. Принципом роботи Tor є багаторазова передача від одного комп’ютера до інших безліч разів, ніж заплутує розшифровку запиту, і лише потім повертається до кінцевого користувача у вигляді інтернет-ресурсу. Вікно браузера TorНіхто не знає, хто відправляв запит і яку інформацію отримав. Також в браузері є багато додатків для збільшення анонімності користувача. Tor розроблений для звичайного користування і простий в управлінні. Для телефонів Apple існує мобільна версія браузера — Onion. Для телефонів на базі Android існує й інший аналогічний браузер — Orweb. У користуванні браузером є мінус. Це його швидкість, яка впливає на перегляд відеофайлів.

Всі перераховані способи відповідають на питання, як обійти блокування Яндекса і його сервісів. Більшість сайтів можливо буде відкрити шляхом обходу вищепереліченими способами. Єдиний сервіс, з яким виникає проблема, це Яндекс Гроші. Національний банк України ще в 2016 році заборонив в Україні дану послугу. Заборона означає, що діяльність програми забороняється на території України. Експерти заявляють, що обійти цю систему буде набагато складніше. Тому велика ймовірність того, що українці втратять доступ до сервісу Яндекс Гроші.

З указу слід, що повне блокування сервісів Яндекса провайдери повинні провести до 1 червня 2017 року. Усі постачальники послуг інтернету змушені відключити доступ до ресурсів, інакше на них буде накладено великий штраф. Але просунуті користувачі стверджують, що на повне блокування знадобиться набагато більше часу. А ту блокування, яка буде з 1 червня, можна легко обійти.

UPD. Якщо ви зможете скачати і встановити собі на комп’ютер Яндекс браузер, то в ньому всі проблеми вирішені за замовчуванням. Ви зможете заходити на російські сайти без проблем.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector