Як підключити інтернет на ноутбуці декількома способами

вступ

У вас вже є ноутбук або ви тільки збираєтеся його купити? Тоді доцільно задуматися про підключення до інтернету, інакше повноцінно користуватися технікою не вдасться. Завантаження програм, оновлень, антивірусних баз, а також фільмів і музики без нього неможливо. Способів підключитися до глобальної мережі існує дуже багато. Можливий дротової і бездротової доступ. Деякі з них не вимагають витрат, а інші змушують до покупки допоміжного обладнання. Розглянемо, як підключити ноутбук до інтернету усіма існуючими способами.

Інтернет на ноутбуці

Сучасний ноутбук і глобальна мережа — це єдине ціле

дротове підключення

Доступ вважається самим надійним і стабільним, при цьому самий маловитратними. Досить увіткнути кабель в роз’єм на ноутбуці і зробити нескладні налаштування. Застосовуються кілька технологій: оптичний кабель і ADSL, що функціонує через телефон.

кабель

Існує також кілька типів інтернет-з’єднання. Кожен з них трошки відрізняється настройками.

Динамічний і статичний IP-адресу

При статичному IP потрібно ввести IP-адресу, а також маску підмережі, шлюз і DNS-сервер в налаштування мережевої карти вручну. При динамічному IP всі дані присвоюються оператором, і вам не потрібно проводити додаткові налаштування.

Внизу екрана після під’єднання шнура повинен спалахнути жовтий знак. Клацніть правою кнопкою миші і пройдіть в Центр управління мережами — Зміна параметрів адаптера. Ви побачите значок з написом Ethernet або Локальна мережа. За значку подвійний клік — Інтернет версії 4 — Властивості.

Налаштування динамічного IP-адреси

Якщо оператор надає динамічний адресу, вкажіть автоматичне отримання IP і DNS. Коли статичний — введіть всі дані, зазначені в договорі. Натисніть OK. Тепер інтернет запрацює, і жовтий знак оклику зникне.

PPPoE

При цьому типі потрібно знати лише логін і пароль. У Центрі управління мережами клікніть на Створення та налагодження нового підключення — Підключення до інтернету — Швидкісне (з PPPoE). Вдрукувати ім’я користувача і пароль з договору послуг і придумайте назву. Якщо ви введете всі дані коректно, через пару секунд з’єднання встановиться.

В подальшому для підключення клікніть внизу екрану на значок мережі і натисніть «Швидкісне підключення». При користуванні Windows 10 вас перенаправить в меню Набору номера, де ви зможете підключитися, змінити або видалити з’єднання.

VPN по L2TP / PPTP

Деякі провайдери, наприклад, Білайн, підключають своїх абонентів за технологією VPN, використовуючи стандарт L2TP або PPTP. У меню створення нового з’єднання вибираємо Підключення до робочого місця — Використовувати моє підключення до інтернету — Адреса в інтернеті, вводимо дані з договору. Придумайте ім’я, наприклад, назва провайдера, і натисніть «Створити».

Тепер переходимо в меню зміни параметрів адаптера. Правою кнопкою на назві вашого підключення (адаптер буде називатися WAN miniport) — Властивості — в «Тип VPN» вибираємо рекомендовані провайдером параметри. Підключатися будемо з меню мереж, натиснувши на назву. Якщо у вас Windows 10, вас перенаправить в меню підключення.

ADSL-модем

Доступ по ADSL не такий популярний. Сигнал приходить з телефонної лінії, при цьому сам телефон продовжує працювати, як зазвичай. Підключіть телефон і модем до спліттеру, який розподіляє сигнал з лінії, модем другим роз’ємом — до ноутбука, після чого налаштуйте на комп’ютері з’єднання. Процедура не відрізняється від кабельного інтернету.

ADSL-модем для інтернету

Постачальник послуг вкаже, за яким з’єднанню він надає провідний інтернет. Найчастіше це статичний IP або PPPoE. Скористайтеся попереднім пунктом, щоб налаштувати модем.

бездротове підключення

Щоб отримати бездротовий доступ, потрібно придбати Wi-Fi-роутер. Підключіть його в розетку, кабель інтернету застроміть в відведений роз’єм (він завжди відрізняється за кольором). Далі увійдіть в інтерфейс налаштувань по бездротовій мережі Wi-Fi або через кабель. Інформація про параметри входу вказується на самому роутері або в інструкції до нього. Вводимо IP-адреса, логін і пароль.

При першому підключенні вам буде запропонована швидке налаштування. Виберіть своє місто і назва провайдера і введіть дані підключення. Якщо в списку вашого провайдера немає, треба запитати у нього тип з’єднання, виберіть його в налаштуваннях мережі, введіть дані, збережіть і підключіться.

Бездротова мережа для ноутбука

На ноутбуці перевірте наявність драйверів на бездротовий модуль Wi-Fi. Це можна зробити через Диспетчер пристроїв. Якщо модуль працює коректно, його назва буде відображатися повністю. Якщо драйвера відсутні або встановлені некоректно, біля назви «Бездротовий адаптер» буде стояти жовтий знак оклику. Вам потрібно буде завантажити драйвер на бездротовий модуль Wi-Fi з сайту виробника ноутбука.

Wi-Fi-адаптер повинен бути включений, його активується скороченням клавіатури FN + F1-F12. Детальніше можна дізнатися з інструкції до ноутбука. В правому куті нижньої частини екрану ви побачите значок інтернету у вигляді антени з жовтою зірочкою. Натисніть на нього, виберіть з доступних підключень вашу бездротову мережу, введіть пароль і натисніть «Підключитися».

мобільний зв’язок

Коли у вас немає можливості підключити стаціонарний інтернет, можна скористатися пропозицією мобільних операторів. Якість цих послуг на високому рівні. У багатьох містах швидкість доступу прирівнюється до домашнього інтернету. Можна під’єднатися через 3G-модем, мобільний 3G-роутер, а також використовувати телефон як точку доступу.

3G-модем

За виглядом нагадує флешку, в яку вставляється сім-карта. При першому підключенні система запускає програму для настройки з’єднання. Якщо ви придбали модем в офіційному салоні зв’язку операторів, вона буде мати фірмовий вигляд і настройки для роботи в мережі саме цієї компанії. За рідкісним винятком не доведеться вручну прописувати налаштування. Вам потрібно буде вибрати тариф, за допомогою меню активувати SIM-карту і баланс на ній і підключитися. Згодом досить буде вставити модем в ноутбук і натиснути кнопку «Підключити» в меню програми.

Огляд 3G-модема

3G-роутер

За функціоналом це звичайний роутер, тільки замість кабелю в нього вставляється сім-карта. З огляду на, що більшість моделей мають вбудований акумулятор, можна роздавати мобільний інтернет через Wi-Fi, не будучи прив’язаним до кабелю живлення. Вставивши сім-карту, проведіть процедуру настройки як звичайного роутера через веб-інтерфейс.

3G-роутер для мобільного інтернету

Телефон як точка доступу

Ще один нескладний варіант — використання телефону на Android або iOS як модем. Досить активувати пункт в меню. Детальніше про цей спосіб можна прочитати в нашій статті «Як підключити планшет до інтернету». Однак слід врахувати, що батарея телефону дуже швидко виснажується. Тому бажано приєднати його до джерела живлення або підключити через USB.

Телефон як модем

висновок

Тепер ви знайомі з усіма способами підключення інтернету на своєму ноутбуці. Налагодити його по кабелю, через Wi-Fi або модем зовсім нескладно. Усі постачальники послуг намагаються максимально полегшити життя своїм користувачам. Навіть якщо щось не виходить, можна зателефонувати в технічну підтримку.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector