Як налаштувати кермо з педалями в комп’ютерних іграх

Світова індустрія комп’ютерних додатків розвивається семимильними кроками. Головне завдання розробників — максимально наблизити ігровий процес до реальності, і у багатьох це чудово виходить: сучасні відеоігри дійсно захоплюють і занурюють користувача з головою в світ віртуальності. Доповнити гаму відчуттів від якісно зробленої гри завжди допоможе якісний пристрій управління. Наприклад, геймпад для спортивних симуляторів, джойстик для авіасимуляторів або кермо для всіляких гонок. Найтехнологічніші гоночні маніпулятори представляють собою кермо з педалями і коробкою передач. У цій статті ми спробуємо розібратися, як налаштувати кермо з педалями на комп’ютері, щоб комфортно грати в улюблені симулятори.

Першим етапом роботи з новим девайсом, будь то джойстик, принтер або будь-який інший приклад, є установка програмного забезпечення. Запускаємо диск, який йде в комплекті з девайсом, і по кроках, запропонованим майстром установки, встановлюємо драйвер. А також виконати установку нового обладнання можна з панелі управління. Для цього в «Панелі управління» знаходимо «Установку обладнання», далі вибираємо наше пристрій зі списку і кликнемо «Далі». Потім вкажемо шлях до файлу встановлення і натиснемо «ОК». Установка виконається автоматично.

Якщо у вас відсутній програмне забезпечення, його слід завантажити на сайті розробника і встановити драйвери через панель управління або будь-яким іншим способом.

Після установки драйверів підключаємо наш пристрій до комп’ютера. Як правило, кермо підключається за допомогою USB-кабелю.

Щоб упевнитися, що кермо нормально працює, відкрийте «Панель управління», виберіть «Ігрові пристрої» і переконайтеся, що в пункті «Стан» стоїть підпис «О / С». Далі, натискаємо правою клавішею мишки на «О / С», заходимо в «Властивості» і тестуємо працездатність педалей, керма, кнопок і перемикачів: при їх залученні на екрані все повинно коректно відображатися.

Параметри ігрових пристроїв управління

Параметри ігрових пристроїв управління

Відкриваємо гоночний симулятор, знаходимо настройки управління і виставляємо наш маніпулятор як основний тип управління. Там же в налаштуваннях управління підганяємо чутливість керма, градус повороту, силу віддачі і інші параметри за власними відчуттями. Налаштувати кермо ідеально з першого разу не вийде — настройки необхідно тестувати багаторазово в процесі гри, але результат обов’язково окупить витрачені зусилля.

ПОРАДА. При підключенні для коректної роботи пристрою краще використовувати фірмовий провід, що йде в комплекті.

Якщо вас не влаштовує робота пристрою, а в ігрових налаштуваннях можна виправити цю проблему, то можна відкалібрувати маніпулятор за допомогою вбудованої утиліти операційної системи Windows. Для цього потрібно вибрати пункт «Обладнання і звук» в панелі управління, потім відкрити «Пристрої та принтери», в списку знайти наш маніпулятор і викликати контекстне меню натисненням правої кнопки миші. У меню, вибираємо «Параметри» і «Відкалібрувати». Відкривається вікно налагоджувальника устаткування, в якому можна скорегувати необхідні властивості керма, педалей і кнопок.

Окремим розділом виділимо настройку рулів для деяких популярних комп’ютерних ігор. В принципі, настройка рулів проводиться однаково для всіх типів, згідно вищевикладеної інструкції, проте в деяких іграх з’являються проблеми, тому зупинимося на деяких особливостях налаштування рулів.

Особливості настройки керма для симулятора Crew

У багатьох користувачів виникає питання, як налаштувати маніпулятор для гри в The Crew, через таких проблем:

  • Легкий поворот керма провокує різкий маневр в грі.
  • Гра реагує тільки на максимальний поворот керма (якщо не викручувати кермо до кінця, транспортний засіб не виконує поворот в грі).
  • При використанні програми Logitech Profile не запускаються збережені настройки профілю.

Виходячи з досвіду користувачів і відгуків в просторах інтернету, вирішити ці проблеми допоможе програма Logitech Profile. Потрібно створити профіль для Crew, і в його властивостях зняти прапорець навпроти рядка «Allow game to adjust settings». Це дозволить програмі Logitech Profile відключити внутрішньоігрові настройки Crew і використовувати тільки ваш налаштований профіль.

Додаткові настройки ефектів

Додаткові настройки ефектів в програмі Logitech Profile

Далі, краще виставити «Межа» та «Чутливість» на максимальне значення і підібрати оптимальне значення лінійності під вашу манеру водіння.

Особливості настройки керма для гри GTA

Багато ігромани відчувають проблеми при підключенні гоночного маніпулятора для гри в різні версії ГТА: ГТА 4, ГТА 5, ГТА Сан-Франциско, ГТА Сан-Андреас. Основна проблема полягає в тому, що сам кермо підключається, а педалі в грі не працюють.

Це відбувається через те, що гра Grand Theft Auto не є як таким гоночним симулятором, тому розроблена саме для гри на комп’ютерній клавіатурі або консольному геймпаді. Відразу порадую читачів: з цієї ситуації є вихід, проте давайте все по порядку.

Метод 1. Пробуємо налаштувати педалі через Logitech Profiler

Запускаємо встановлений Logitech Profiler, створюємо профіль для гри в ГТА і в налаштуваннях вказуємо призначення клавіш: для педалі акселератора вказуємо стрілку вгору на клавіатурі, для педалі гальма стрілку вниз. Зберігаємо налаштування і запускаємо гру. Якщо гра все одно не реагує на натискання педалей, переходимо до методу №2.

Зміна призначення кнопок керма

Вікно програми Logitech Profiler

Метод 2. Налаштовуємо педалі в ГТА за допомогою спеціальної програми

Щоб синхронізувати кермо з педалями для гри ГТА розроблена спеціальна програма San Andreas Advanced Control. Її можна завантажити з сайту http://www.thegtaplace.com.

San Andreas Advanced Control

Вікно програми San Andreas Advanced Control

San Andreas Advanced Control

Викачуємо програму і встановлюємо по кроках, запропонованим Майстром установки. Після установки відкриваємо, вибираємо в опціях наш маніпулятор і виконуємо настройку керма і педалей для гри.

висновок

Ігрові рулі дозволяють нам отримати максимум відчуттів від віртуальних ігор. Якщо ми налаштовуємо гоночний симулятор, то він, як правило, підтримує підключення керма і всю настройку можна виконати в самій грі. Налаштування ігрового керма — справа делікатна і вимагає багато вільного часу, адже тільки на практиці можна визначити правильні параметри. Якщо ж ми підключаємо кермо в іграх, не пристосованих до таких маніпуляцій, то на допомогу прийдуть спеціальні програми, що дозволяють обдурити систему.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector