Як користуватися проксі-сервером?

Проксі-сервер являє собою можливість безперешкодного і безпечного доступу до контенту, особливо в тих випадках, коли провайдер заблокував доступ до нього. Проксі-сервер розглядається і в якості шлюзу, що забезпечує потік інформаційних даних одночасно в обох напрямках: від користувача до мережевого ресурсу.

Проксі-сервер, гаджети, інтернет

Ті, хто займається активним серфінгом, прагнуть знайти рекомендації, як користуватися проксі-сервером, оскільки це дозволяє швидше завантажувати запитувані інтернет-сторінки, а також гарантувати користувачеві абсолютну анонімність. Недарма в перекладі з англійської мови слово «proxy» позначає користування від чужого імені.

Як налаштувати проксі-сервер

Однак, більшість користувачів так і не розуміють, навіщо потрібен проксі-сервер, в чому полягає вигода його застосування. Кожен ПК, що виходить в Глобальну мережу, супроводжується персональним IP-адресою. Знаючи його, досить просто обчислити, де конкретно проживає користувач, який конкретно провайдер надає йому інтернет-послуги. Якщо ж важливо приховати персональні дані, всі запити слід здійснювати через проксі, який виступає в якості посередника. У такому випадку вже відображається IP-адреса не того, хто працює у всесвітній павутині, а проксі.

Схема роботи проксі-сервера

призначення проксі

Проксі-сервер здатний виконувати кілька корисних функцій, що привертають увагу користувачів. Крім надання повної анонімності, проксі здійснює успішне кешування інтернет-сторінок, що в майбутньому дозволяє прискорити процес їх відкриття, одночасно з цим забезпечуючи економне витрачання інтернет-трафіку.

Ще однією успішною функцією проксі є реальна можливість убезпечити персональний комп’ютер користувача від можливих мережевих атак. Окремі підприємства, зацікавлені в безпечній роботі з інтернет-ресурсами, вважають за краще утилізувати проксі, оскільки це гарантує захист важливих даних від злому зловмисниками.

Також деякі вважають за краще експлуатувати його завдяки тому, що він дозволяє здійснювати успішний анонімний серфінг.

Налаштування проксі-сервера

Щоб скористатися унікальними функціями проксі, необхідно розуміти, як налаштувати проксі-сервер. Кожен може користуватися його можливостями тільки після того, як йому вдасться знайти підходящий варіант, здійснити його перевірку на працездатність, а далі забезпечити до нього швидкий доступ.

Налаштування проксі-сервера здійснюється в двох режимах: ручному й автоматичному. Ручний спосіб не так сильно вітається користувачами, оскільки доводиться самостійно здійснювати пошук, потім перевіряти відібрані варіанти на працездатність, а після успішного проходження перевірки також самостійно доводиться вносити зміни в браузер.

Щоб внести відповідні зміни в браузер Mozilla Firefox, необхідно послідовно перейти з меню «Налаштування» в пункт «Налаштування», а потім на вкладку «Додатково». Далі, серед переліку додаткових можливостей слід зупинити вибір на рядку «Мережа», клікнути по ній і в вікні, встановити прапорець навпроти рядка «Ручне регулювання сервісу проксі». Залишається тільки внести дані, після чого контакт з проксі буде встановлений.

Налаштування проксі-сервера в Firefox

Всі зміни виробляються в розділі Налаштування меню

Налаштування браузера Opera практично ідентична: з меню «Налаштування» здійснюється перехід до пункту «Налаштування», далі «Мережа», а потім «Проксі-сервера».

Браузер Internet Explorer також досить просто налаштовується після переходу по таким пунктам меню: «Сервіс», «Властивості оглядача», «Підключення», «Налаштування мережі». Щоб ввести дані, біля рядка «Використовувати проксі-сервер» слід просто встановити галочку.

Налаштування проксі-сервера в IE

У браузері Chrome також досить просто внести зміни в налаштування проксі-сервера. Потрібно клікнути по пункту «Інструменти», перейти на вкладку «Показати додаткові налаштування», а потім вибрати пункт «Змінити налаштування проксі-сервера».

автоматична настройка

Налаштування в автоматичному режимі передбачає застосування програмних засобів, що полегшують можливості швидкого знаходження і автоматичного підбору оптимального проксі.

В даний час девелопери пропонують достатню кількість корисних програмних засобів, які дозволяють здійснювати не тільки автоматичний пошук відповідних ресурсів, а й автоматичну перевірку їх на працездатність з подальшою миттєвою інтеграцією в відповідний браузер.

До таких програмних засобів відносяться:

  • Mask Surf;
  • Proxy Switcher Pro;
  • Proxyassistant;
  • Hide IP Easy.

Якщо постане питання, як поміняти проксі-сервер, користувач зможе без труднощів розібратися в даному питанні. У більшості випадків інтерфейси зазначених програмних засобів русифіковані, а також цілком зрозумілі кожному користувачеві, тому не складе ніяких труднощів поміняти ip-адреси простими кліками.

Відключення проксі-сервера

В окремих випадках виникає необхідність, навпаки, усунути вже наявний контакт з проксі-сервером, в зв’язку з цим корисно розуміти, як відключити проксі-сервер, якщо він виступає в якості перешкоди для досягнення конкретних цілей.

На жаль, деякі безкоштовні проксі підлягають блокуванню, через яку не вдається відкривати важливі для користувача сторінки. У зв’язку з цим виникає необхідність відключити функції проксі, щоб поміняти IP-адреса, тим самим забезпечивши доступ до обраним ресурсів.

Щоб відключити проксі, потрібно точно також увійти в налаштування браузера, як і при його підключенні, після чого біля рядка, що вказує на підключення даної функції, слід прибрати галочку.

Після таких виконаних дій можна знову користуватися оригінальними мережевими настройками, відкривати необхідні інтернет-сторінки, але все переходи будуть знаходитися вже під наглядом провайдера.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector