Як керувати обертами кулера ноутбука в Windows

980X-480M-SLI, S-5-265397-13.jpg
Більшість сучасних ноутбуків, за винятком деяких ультрабуків з процесорами Atom, Celeron, Pentium або Core m, здатними охолоджуватися пасивно, мають всередині кулер, а то й не один. Сама наявність кулера зрозуміло — і процесор, і відеокарта вимагають активного відведення тепла. Але ось багато виробників налаштовують залежність оборотів кулера від температури компонентів в ноутбуці, що призводить до того, що ноутбук починає шуміти навіть при несильним навантаженні. З урахуванням того, що ноутбучні кулери шумлять голосно і неприємно (проблему до речі так і назвали — fan noise), а температури вкрай далекі від критичних — є бажання кулер загальмувати, щоб сидіти в тиші. Зрозуміло, за це доведеться платити збільшеним нагріванням, але зазвичай це того варте.

Заздалегідь попереджу — універсального програмного методу для всіх ноутбуків немає. Однак є теоретичний, що працює на всіх моделях — з нього і на чому. Сама таблиця температура-обороти зазвичай або зашита в EFI, або в EC-регістрі. Тому в теорії можна зняти дамп биоса, знайти цю таблицю, поміняти значення і прошити біос знову. Однак проблем маса — далеко не завжди можна зняти биос, а знявши — розшифрувати. І навіть отредактірововав його, часто користувачі стикаються з тим, що флешер (програма, яка прошиває биос) відмовляється «шити» модифікований биос.

Менш універсальний спосіб, але все ж підтримує досить багато ноутбуків — це використання безкоштовної програми Notebook Fan Control. Потрібно просто завантажити її, запустити, вибрати свій ноутбук зі списку і чи застосувати рекомендовані значення температур і оборотів, або ж виставити власні:
01-NBFC-client.png
Список всіх підтримуваних ноутбуків можна подивитися тут, однак навіть якщо вашій моделі немає — все одно скачайте її і спробуйте конфігураційний файл від інших моделей: часто виробники використовують схожі кулери.

Якщо все ж жоден конфиг не підходить — обороти кулера деяких ноутбуків (це майже всі моделі Dell і HP, а так само і деякі інші) можна задати в програмі HWiNFO64. Для цього запустіть її в режимі Sensors і натисніть на значок кулера внизу:

Снімок.PNG

Якщо ж і в цій програмі обертів відрегулювати не виходить, то на жаль — можна написати на підтримку проїводітелей ноутбука і попросити його змінити таблицю температур, але зазвичай виробники на такий крок не йдуть. Так само можна написати творцям програм вище — вони також можуть допомогти (особливо якщо ви скинете їм дамп биоса).

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector