Як і чим відкрити файл з розширенням GDB

Розширення GDB — це формат файлу бази даних, створеної в програмі InterBase. Це програма з відкритим вихідним кодом (безкоштовне програмне забезпечення), на відміну від GnuPG і PGP. Це формат за замовчуванням, який раніше використовувався InterBase 6.5, а більш пізні версії (починаючи з 7.0) використовують розширення IB.

Як і чим відкрити файл з розширенням GDB

Способи відкриття файлу з розширенням GDB.

Для чого потрібен файловий формат GDB

Розширення файлу GDB позначає, що тут міститься якась інформація для навігаторів або супутників GPS. Це можуть бути точки маршруту, сам маршрут або що-небудь подібне. Такі компоненти необхідно для правильної роботи більшості навігаторів або інших пристроїв, що використовують карти і технологію GPS.

Софт для роботи з GDB

Чим відкрити GDB-файли? В інтернеті є безліч редакторів і інтерактивних програм для розробників — в основному, це спеціалізоване ПО для програмістів. Нижче ми розглянемо найбільш популярне програмне забезпечення, яке дозволить відкрити файл gdb, — це IBExpert, Embarcadero InterBase і Recovery For Interbase.

IBExpert

IBExpert — дуже корисний і функціональний інструмент для управління різними БД на комп’ютері. Програма повністю підтримує SQL і має простий і в той же час зрозумілий призначений для користувача інтерфейс, який не викличе жодних проблем при використанні. Додатковою перевагою програми є підтримка практично всіх необхідних розширень, включаючи файл gdb. Для об’єднання і спільного використання окремих таблиць програма характеризується підтримкою різних модулів, а також повною підтримкою і можливістю управління будь БД на основі механізму Firebird або InterBase.

IBExpert

Використовуючи програму, також можна створити стандартну БД або такі бази даних, які підтримують мову запитів SQL. Для освітніх цілей програма також доступна в безкоштовній версії. Безкоштовна ліцензія має аналогічну функціональність, але обмежує розмір БД до 50 мегабайт. Вся інформація про безкоштовної версії знаходиться на офіційному сайті виробника. IBExpert також дозволяє контролювати створені БД, управляти багатоетапними сценаріями і оптимізувати продуктивність всієї бази даних.

ВАЖЛИВО. Доступ до файлу встановлення можна отримати після безкоштовної реєстрації на веб-сайті виробника.

Софт дозволяє організувати взаємодію і візуалізацію всіх об’єктів БД, змінювати код запитів, SQL, дозволяє легко накидати навіть складну БД. Проводить моніторинг і оптимізацію продуктивності БД. IBExpert оснащений модулем для об’єднання і спільного читання існуючих таблиць і багатоетапними сценаріями з попереднім переглядом результатів окремих запитів. Крім того, надається система аналізу OLAP, метаданих та документація базової структури, а також відладчик збережених компонентів. Найбільш важливі функції програми IBExpert:

 • функція Unicode;
 • моніторинг та оптимізація продуктивності БД;
 • запуск розширених SQL-запитів з використанням скриптів;
 • IBExpert дозволяє створювати БД з використанням моделі;
 • копіювання БД;
 • прискорення і оптимізація;
 • IBExpert має великий модуль звітності;
 • витяг метаданих для створення копії структури БД;
 • експорт в CSV і через ODBC;
 • управління правами користувачів;
 • IBExpert надає підказки синтаксису і помічник.

IBExpert — це професійна інтегроване середовище розробки (IDE) InterBase і Firebird. Містить безліч утиліт для кодувальників, візуальні редактори для всіх компонентів БД, редактор SQL iScript Executive, відладчик і т. Д. Це одна з найповніших і великих програм для управління БД IB і FB, доступних на ринку. Незважаючи на величезні можливості, софт інтуїтивний і не вимагає особливих навичок. Завдяки візуальному управління базами не знадобляться ідеальні пізнання в синтаксисі DDL або DML, а робота з БД стає набагато швидше і зручніше.

Щоб відкрити файл з розширенням .gdb, виконайте наступні дії:

 1. На панелі інструментів знайдіть кнопку «База даних». У випадаючому списку виберіть «Зареєструвати базу». Зареєструвати базу
 2. У вікні налаштувань необхідно ввести наступні дані:
  • сервер / протокол — local, default;
  • версія — Firebird 2.5;
  • кодування — UNICODE_FSS;
  • користувач — sysdba;
  • пароль — masterkey.
 3. Далі натисніть кнопку «Файл бази даних», після чого відкриється діалогове вікно, де потрібно знайти і вказати файл gdb. Реєстрація бази даних
 4. Натисніть кнопку «Зареєструвати».
 5. ПКМ на завантажиться БД — «Підключитися до бази». Готово!

Embarcadero InterBase

Embarcadero InterBase — заслуговує на увагу комерційний софт SQL з функціями захисту даних, синхронізацією і аварійним відновленням. Від одного пристрою до невеликого корпоративного рішення, InterBase, удостоєний нагороди IoT, — це вибір розробників і глобальне розгортання ISV. Додаток використовується у всьому світі — від медичних, залізничних та авіакомпаній до POS, CRM і навіть MARS Rover.

Embarcadero InterBase

Відкриваємо формат gdb в Embarcadero InterBase:

 1. Server — Add;
 2. Next;
 3. Next
 4. Натисніть кнопку Use Default, потім Next;
 5. Finish;
 6. У лівій частині програми з’явиться новий сервер. Щоб додати БД, його потрібно «розгорнути» і правою кнопкою миші вибрати «Add»;
 7. У вікні, виберіть кнопку з трикрапкою, далі відкриється діалог, де потрібно вказати шлях до файлу gdb;
 8. ОК. Готово!

Це легкодоступна комерційна база даних, яка ідеально підходить для розподілених систем, що вимагають наднизького TCO з додатковим захистом протягом усього життєвого циклу розробки. Зосередьтеся на своєму продукті, не турбуючись про дані.

Recovery For Interbase

Recovery For Interbase — це програмне забезпечення для відновлення бази даних. Воно використовує потужний алгоритм відновлення, що робить процес швидше. Ключова особливість Recovery for Interbase полягає у відновленні всього вмісту бази даних, наприклад, таблиць, полів і індексів. Щоб почати відновлення, користувачеві просто потрібно натиснути кнопку «Відновити» у верхній частині інтерфейсу.

Перевага Recovery for Interbase полягає також і в тому, що він здатний зберігати всі відновлені дані в файл SQL. Ці елементи можуть бути додані в базові дані за допомогою простого перегляду файлів або перетягування. Програма може відновлювати файли з Interbase і Firebird, Recovery for Interbase підтримує безліч форматів цих типів баз даних, таких як, наприклад, gdb, ib або fdb.

Recovery For Interbase

переваги:

 • Софт оснащений інтерфейсом, який полегшує всі дії.
 • ПО є легким і не вимагає багато вільного місця на жорсткому диску.

недоліки:

 • У пробної версії відновлення даних недоступно.

Для відкриття бази даних в форматі gdb необхідно виконати наступне:

 1. Add files;
 2. Відкриється провідник, де потрібно вказати шлях до файлу gdb;
 3. Next;
 4. Next;
 5. Start;
 6. Done;
 7. Готово! База даних відновлена.

Додати базу в Recovery For Interbase

Описаний софт дозволить вам без проблем відкрити або відновити базу даних в форматі gdb. До використання рекомендується перша програма зі списку — IBExpert. Вона простіша і з нею впорається навіть недосвідчений користувач. Недоліком Embarcadero InterBase є відсутність російської мови, а Recovery For Interbase допоможе при необхідності відновити пошкоджений файл.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector