Як додати пресети в Лайтрум

Lightroom — це програма, яка дозволяє створювати приголомшливі фотографії засобами детальної обробки. Тим самим даючи нам можливість на них заробити на фотостоках. Але однієї тільки програми недостатньо. Домагатися неймовірних ефектів в знімках допомагають додаткові налаштування. У статті ви дізнаєтеся, яким чином можна додати пресети в редакторі Лайтрум

Можливості фоторедактора Lightroom

Популярна графічна програма Лайтрум є редактор для обробки цифрових зображень. Її також використовують для проявлення негативів, створення каталогів фотографій і іншого. Програма не з’явилася з нізвідки. Вона дописана на основі вже наявних «замальовок» для подібного редактора Rawshooter. Графічну оболонку розробники Adobe створили з використанням Lua.

Фоторедактор відомий тим, що дозволяє обробляти зображення, не змінюючи основну їх структуру. Редактор генерує з основної копії новий макет, над яким і виробляє маніпуляції. Вміє застосовувати пакетну обробку фото. Контролювати хід обробки можна за допомогою пресетів. Програма підтримує велику кількість гарячих клавіш, які значно полегшують роботу користувача.

Читайте також: Скруглітель фото онлайн.

Як встановити пресет в Лайтрум для Windows

Завантаживши на свій комп’ютер Lightroom, ви можете встановити для нього пресет. Це окремий конфігураційний файл (або файл з настройками), який дозволяє швидко застосувати якісь цікаві ефекти. Вони можуть бути різними, від невеликого освітлення фотографії, до значних змін. Наприклад, зміна колірного тону фото, контрастності і т. Д. Пресети є незамінним помічником фото дизайнерів і людей інших професій, яким доводиться працювати зі знімками кожен день.

У редакторі Лайтрум можна знайти кілька пресетів, які встановлені розробником. Але часто їх недостатньо.

Щоб застосувати один із попередньо файлів:

 1. Потрібно вибрати в лівому меню пункт «Presets».
 2. Відкрийте один з наборів, після чого натисніть на один з наявних у списку лівою кнопкою.

  вибір пресетів

  Вибір пресетів в програмі Lightroom

 3. Не сподобався ефект, який змінив зображення — натисніть праворуч внизу «Reset».

  Кнопка для скасування дії пресету

  Кнопка для скасування дії пресету в Лайтрум

Якщо ви хочете встановити інший пресет, якого немає в Лайтрум:

 1. Після завантаження пресету, його потрібно розпакувати, тому що вони зазвичай знаходяться в архіві ZIP;
 2. Потім відкрийте роздруковану папку, виберіть файл і скопіюйте його;

  Вибір і копіювання скачав пресету

  Вибір і копіювання скачав пресету для Лайтрум

 3. Далі в Windows потрібно знайти папку, куди встановлена ​​програма Lightroom. Якщо ви не змінювали шлях при установці, вона буде перебувати за наступним шляхом: users \ userName \ Library \ Application Support \ Adobe \ Lightroom \ Develop;
 4. Знайдіть папку «User Presets» і вставте в неї свій пресет. Перезавантажте програму Lightroom.

  Папка, куди потрібно перемістити завантажений пресет

  Папка, куди потрібно перемістити завантажений пресет для Lightroom

Також не забувайте, що фільтри бувають як доповнюють, так і замінюють. Тобто, якщо ви застосували пресет освітлення фотографії, то наступний ефект зі зміни яскравості може скинути освітлення.

Це може бути корисно: Як накласти фото на фото онлайн.

Додати ефекти в Lightroom через програму

Спосіб, який описаний вище не є єдиним. Пресет в Lightroom можна додати і за допомогою інтерфейсу самої програми.

Порядок дій:

 1. Потрібно вибрати ПКМ один з наданих в редакторі пресетів;
 2. У невеликому контекстному вікні натисніть пункт «Import»;

  Кнопка для відкриття завантаженого пресету

  Кнопка для відкриття завантаженого пресету для Lightroom

 3. Відкриється провідник Windows, де потрібно знайти папку з вашими пресетами;

  Виберіть пресет

  Виберіть пресет і натисніть кнопку «Import»

 4. Вибравши потрібний, натисніть внизу вікна кнопку «Import».

Після чого він з’явиться в загальному списку, звідки ви його викликали. Ви зможете тут же його застосувати, без перезавантаження комп’ютера. Але це ще не все. У Lightroom кожен користувач може створити власний набір фільтрів.

Для цього:

 1. Виберіть знову будь-яку групу і натисніть по ній ПКМ;
 2. Натисніть на пункт «New Folder»;

  Нова папка

  Нова папка для пресету Lightroom

 3. У новому вікні назвіть майбутній пресет;

  Введіть назву

  Введіть назву пресету в Lightroom

 4. Натисніть кнопку «Create».

Ми тільки що створили оболонку з назвою для нового пресету. У нього ви можете завантажити завантажені файли і використовувати так само, як і інші. Будь-який з пресетів доданих в програму можна активувати за замовчуванням для завантажених зображень. Для цього натисніть ПКМ на обраному (пресете, що не папці) і виберіть пункт «Apply on Import».

Це цікаво: Як вирізати обличчя і вставити в інше фото онлайн.

Чи можна додати пресети в мобільний додаток

На відміну від настільної програми для Windows, Lightroom для мобільних пристроїв безкоштовний. Фоторедактор доступний для завантаження в інтернет-магазині для iOS і Android. Він не настільки функціональний, як для ПК, але багато чого вміє. У зв’язку з цим ви не заплутаєтеся в його функціях.

Щоб додати скачаний пресет в мобільному пристрої для Лайтрум:

 1. Потрібно знайти його в файловому менеджері і натиснути, щоб відкрити;
 2. В цьому випадку система надасть вам вибір програми, яка вміє з ним працювати. Виберіть Лайтрум;

  Вибір програми для відкриття пресету

  Вибір програми для відкриття пресету в мобільному додатку Lightroom

 3. Потім вам потрібно натиснути на три точки в програмі і вибрати пункт «Копіювати параметри»;

  Скопіюйте налаштування

  Скопіюйте налаштування, щоб застосувати пресет в мобільному Lightroom

 4. Пресет відразу ж застосується до зображення, яке відкрито в Lightroom. Якщо ви закриєте програму, настройка не збережеться. Тому виберіть знову три точки;
 5. Натисніть на пункт «Створити стиль». Тепер ці настройки збереглися у вашій програмі.

  Пункт налаштувань для збереження пресету

  Пункт налаштувань для збереження пресету в мобільному Lightroom

Ви можете відкривати будь-яке зображення і застосовувати збережений стиль до кожного з них. Пресет не зникне і після закриття Lightroom. Вам залишиться тільки дати назву цих налаштувань і натиснути на кнопку «Зберегти». Наступного разу відкрийте свої стилі і знайдіть назву, які ви дали ефекту.

Де взяти ефекти для графічного редактора

Продовжуючи тему мобільного додатка Лайтрум, можна сказати, що практично всі користувачі беруть пресети в ВКонтакте. У цій соц. мережі є групи на цю тему, де користувачі та адміністратори викладають файли в архіві. Посилання є прямими, а файли безкоштовними. Біля кожного посилання є зображення з застосованим пресетом. Знайдіть серед них кращий і завантажте його в групі: https://vk.com/ilovelightroom, https://vk.com/lightroom_presets. Ви можете відкрити мобільний додаток ВКонтакте. Після завантаження файли можна буде знайти в папці «Download» пам’яті пристрою або SD-карти.

Пресети для Лайтрум

Пресети для Лайтрум в ВКонтакте

Для настільної версії Lightroom є як сайти з безкоштовними пресетами, так і цілі архіви з десятків і навіть сотень різних налаштувань. Відомий сучасний письменник Jack Davis, автор численних книг про Фотошоп, створив свій архів з файлами для Lightroom. Завантажити їх можна на офіційному сайті https://www.on1.com/free/lightroom-presets/all-presets/. Але перед завантаженням ви повинні залишити свою електронну пошту і назва країни, в якій проживаєте. Ці дані потрібно написати в формі. Після чого натиснути кнопку «Download Now».

Кнопка для завантаження архіву з 190 пресетів

Кнопка для завантаження архіву з 190 пресетів для Lightroom

Архів з пресетами прийде на адресу електронної пошти, яку ви вказали в формі. У пакеті ви знайдете кілька груп файлів для кривої, балансу білого, редагування HSL, незвичайні градієнти і т. Д. Безкоштовним поширенням ефектів для Lightroom займаються професійні фотографи. Пошукайте в Telegram і Instagram їх «рецепти». Це не готові файли, а тільки параметри для створення свого пресету. Але коли ви пізнаєте їх, вам буде просто зробити фільтр самому. Тим більше, що в цьому немає нічого складного.

Електронна енциклопедія Вікіпедія також надає нам ресурси для пошуку платних і безкоштовних налаштувань: https://www.beart-presets.com/, http://photoshop-room.ru/. На першому сайті ви зможете знайти безкоштовний пакет файлів внизу списку. Щоб завантажити і додати нові пресети в фоторедатор Лайтрум, вам необхідно буде пройти просту реєстрацію.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector