Як додати або видалити репозиторій Ubuntu

Репозиторій в Лінукс-подібних системах являє собою деяке сховище для ПО. Інсталятори зберігаються на сервері, до якого можна звернутися в разі потреби. При додаванні сховища завантажується список, який називається індексом, що містить інформацію про утиліти і додатках. Загалом, якщо вам потрібно завантажити якусь програму або додаток, ви можете просто вибрати необхідне зі списку, а Центр додатків Ubuntu зробить все інше. Час від часу Убунту виконує перевірку сховищ і оновлення своїх індексів. Завдяки цьому, система завжди може отримувати свіжі оновлення програмного забезпечення. Застосування комбінації репозиторій-утиліта дає можливість використовувати простий, централізований метод інсталяції / деінсталяції утиліт, а також комфортний спосіб викладання оновлень. У свіжовстановленому Убунту всі необхідні репозиторії вже підключені, але ви завжди можете встановлювати і використовувати сторонні. У них міститься досить велика кількість різного програмного забезпечення. У цій статті детально розглянемо, як додати або видалити репозиторій Ubuntu. Давайте розбиратися. Поїхали.

Додати видалити репозиторій Ubuntu

Сьогодні ми розповімо, як підключити або відключити сховище ПО для Linux ОС

Як вже говорилося вище, спочатку в Убунту вже є базовий джерело додатків. У разі, якщо його не вистачає, користувач може встановити додаткові репозиторії. Додавання сховища відбувається наступним чином:

  1. Спершу зайдіть в «Параметри системи» і відкрийте «Параметри і оновлення».
  2. Далі перейдіть до вкладки «Інше ПЗ».
  3. Клацніть «Додати джерело», вказавши адресу сховища.
  4. Після цього поновіть індекси Ubuntu. Вийдіть з розділу налаштувань і натисніть кнопку «Оновити» у вікні.

Ubuntu - Інше ПЗ

Натисніть Додати, вказавши адресу нового сховища

Те ж саме можна зробити через командний рядок. Спочатку потрібно відкрити термінал (для цього скористайтеся гарячими клавішами Alt + Ctrl + T), а потім виконати команду:

sudo apt-add-repository «deb http://dl.google.com/linux/chrome/deb/ stable main»

Система може попросити вас ввести пароль користувача.

Після цього пропишіть команду, яка оновить індекси Убунту:

sudo apt-get update

Якщо ви хочете подивитися список репозиторіїв, просто виконайте в терміналі:

sudo nano /etc/apt/sources.list

Щоб залишити редактор nano, скористайтеся комбінацією клавіш Ctrl + Z.

Тепер розглянемо, як видалити репозиторій в Ubuntu. Зробити це можна двома способами: через графічний інтерфейс і через командний рядок.

Для початку перейдіть до розділу «Програми і оновлення» і виберіть «Інше ПЗ». Виділіть бажану рядок зі списку і клацніть на кнопці «Видалити». Якщо не хочете видаляти, репозиторій можна просто відключити. Для цього потрібно просто зняти галочку навпроти відповідного елемента списку.

Видалення через термінал відбувається дуже просто. Потрібно просто прописати команду:

sudo apt-add-repository -r «deb http://dl.google.com/linux/chrome/deb/ stable main», так само, як і в попередньому випадку, вкажіть пароль, якщо система його потребують.

От і все. Як бачите, це досить просто і не займає багато часу.

Тепер ви знаєте, як додавати і видаляти репозиторії в операційній системі Linux Ubuntu. Пишіть в коментарях чи допомогла вам ця стаття розібратися, діліться своїм досвідом з іншими користувачами, і питайте все, що вас цікавить по розглянутій темі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector