Як дізнатися, яка відеокарта стоїть на комп’ютері або ноутбуці?

Як дізнатися, яка у мене відеокарта? — вельми поширений питання до пошукових систем. Здавалося б, досить просте питання, на перший погляд. Давайте розберемося, навіщо і в яких випадках користувачеві потрібно знати точну інформацію стосовно обладнання на своєму комп’ютері або ноутбуці.

Інформація про модель відеокарти на ПК

Для установки або ремонту обладнання потрібні точні дані про графічний процесор

На думку спадають такі варіанти:

 • підбір програм і утиліт для оптимізації або розгону відеоадаптера;
 • з’ясування марки і моделі для установки відповідного драйвера, коли документація до комп’ютера загублена.

Способи з’ясування марки і моделі відеокарти

Отже, як дізнатися, яка відеокарта стоїть на комп’ютері або ноутбуці? Ми опишемо три загальних способу, і кожен з них підійде вам, але вибір буде залежати від початкового стану комп’ютера, операційної системи і відеодрайверів.

Диспетчер пристроїв

Якщо ви останнім часом не встановлювали операційну систему, то ось як дізнатися свою відеокарту в Windows: увійти в «Диспетчер пристроїв», знайти в списку «Відеоадаптери» і розкрити пункт списку. Ім’я вашої карти (або двох) відобразиться в цьому списку.

Пошук обладнання в диспетчері пристроїв

Запустити Диспетчер можна різними шляхами:

 1. Натиснути «Пуск» — «Панель управління». Якщо налаштований на відображення за категоріями, знайти серед них «Обладнання і звук», увійти і в верхньому рядку натиснути на команду «Диспетчер пристроїв». Якщо перегляд налаштований на дрібні або великі значки, то диспетчер слід шукати в загальному списку параметрів.
 2. Знайти на робочому столі ПК або в меню «Пуск» значок «Мій комп’ютер» (варіанти «Комп’ютер», «Цей комп’ютер»), відкрити після натискання правої кнопки його контекстне меню, далі відкрити «Властивості». У лівому меню вікна властивостей системи знайти і натиснути посилання «Диспетчер пристроїв».
  Властивості операційної системи
 3. Натиснути «Пуск» — «Виконати». У центрі віконця є текстове поле, туди потрібно ввести команду «devmgmt.msc» (без лапок). При натисканні «ОК» відкриється шукане вікно.

Системна команда для запуску диспетчера

Програми-аналізатори параметрів різних частин комп’ютера

Ви також можете дізнатися все властивості і параметри свого обладнання, якщо у вас на ПК або ноутбуці встановлена ​​програма «Everest». Запустивши її, знайдіть в лівому меню «Пристрої Windows». Після кліка на цей пункт, в правій частині вікна відкриється список пристроїв, встановлених в системі.

Дані про систему в додатку Everest

Якщо цієї утиліти у вас немає, шукайте в інтернеті «AIDA 64» — це більш новий аналог Евересту. Інтерфейс її нескладний, тому в ній ви легко знайдете ім’я і параметри що цікавить вас.

Інтерфейс програми AIDA 64

Пошук через код примірника

Найскладніше ситуація, коли в диспетчері пристроїв або в програмі-аналізаторі відеокарта підписана як «Стандартний VGA-адаптер». Це говорить про те, що вона не визначена операційною системою через відсутність потрібного драйвера. Природно, в цьому випадку плата не зможе коректно працювати, розкриваючи весь потенціал своєї потужності. Вона не зможе обробити не тільки гри з важкої графікою, але навіть прості картинки в браузері будуть завантажуватися довго і ривками.

Ось тут-то і стає особливо актуально, як дізнатися, яка у мене відеокарта. Адже без цієї інформації ми навіть не зможемо поставити драйвера, якщо не залишилося ніяких відомостей про первісну комплектації комп’ютера.

В цьому випадку потрібно зробити ось що:

 1. Виділити мишкою «Стандартний графічний адаптер», увійти в контекстне меню, вибрати «Властивості».
 2. Перейти на вкладку «Відомості».
 3. У списку «Властивість» виставити «ВД обладнання».
  Копіювання даних про відеоадаптер
 4. В поле «Значення» натиснути правою кнопкою на будь-який рядок і скопіювати дані в буфер обміну.
 5. Відкрити в браузері сайт devid.info і в рядок пошуку вставити скопійоване інформацію. Пошук визначить марку і модель карти, після чого можна буде скачати драйвера. Краще шукати їх на офіційному сайті виробника. Це дозволить коректно встановити відеокарту на ноутбуці.

Пошук драйверів на сайті devid.info

висновок

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector