Як DBF-файл відкрити в Excel або Excel перетворити в DBF

DBF — файл баз даних, можливість роботи з яким раніше інтегрувалася в середу Microsoft Office. З форматом працювали додатки Access і Excel, пізніше Access був виведений зі складу пакета і став окремою програмою, а в Excel з 2007 року підтримка DataBaseFile була істотно обмежена.

Відкриття DBF-файлу

При неможливості відкрити DBF-файл безпосередньо в Excel його потрібно попередньо конвертувати.

Однак DBF хоч і вважається багатьма застарілим форматом, але до сих пір широко використовується в спеціалізованих програмах у сфері бізнесу, проектування, інженерної сфері. Скрізь, де потрібна робота з великими масивами інформації, їх структурування та обробка, виконання запитів. Наприклад, програмний комплекс 1С Підприємство повністю грунтується на управлінні базами даних. А враховуючи, що маса офісної документації та даних проходить в Excel, то питання інтегрованої роботи з цими форматами актуальний і затребуваний.

Проблеми Excel при роботі з DBF

В Excel 2003 мав змогу відкрити і редагувати DBF, а також зберігати в цьому форматі документи XLS:

 1. На панелі меню вибрати «Файл».
 2. Далі, натиснути «Зберегти як».
 3. Вибрати зі списку «* .dbf».

ВАЖЛИВО. Починаючи з 2007 року ви можете відкрити і переглянути в Excel формат баз даних, але не можете вносити зміни, а також зберігати в ньому документи .xls. Стандартні засоби програми більше не передбачають такої можливості.

Однак існують спеціальні надбудови для додатка, що додають йому таку функцію. У мережі на різних форумах програмісти викладають свої розробки, можна знайти різні варіанти. Найбільш популярну надбудову, яка називається XslToDBF, можна скачати з сайту розробника http://basile-m.narod.ru/xlstodbf/download.html. Завантаження безкоштовна, але за бажанням можна підтримати проект, перерахувавши будь-яку суму на гаманець або карту.

Установка і використання:

 1. Скачайте архів з зазначеного вище сайту.
 2. Вийміть з нього XlsToDBF.xla і збережіть на своєму комп’ютері. витяг
 3. В Excel зайдіть в меню кнопкою із позначкою Майкрософт зліва, «Параметри». «Параметри»
 4. У розділі «Параметри Excel» виберіть «Надбудови».
 5. У рядку «Управління / Надбудови Excel» натисніть «Перейти». «Компонентами»
 6. Натисніть «Огляд» і вкажіть збережений XlsToDBF.xla. вказати шляхвідкрити XlsToDBF
 7. У списку надбудов повинна з’явитися запис «XLS -> DBF» з поставленим галочкою перевірки. Відзначте, якщо її немає. DBF »» src = «http://nastroyvse.ru/wp-content/uploads/2017/05/Ustanovka-nadstryki-v-Microsoft-Excel.jpg» alt = «Запис» XLS -> DBF »» width = » 321 «height =» 376 «/>
 8. Тепер ви можете зберігати .xls в формат .dbf. З того ж сайту можна скачати детальну інструкцію з використання. Головне, правильно підготувати табличні дані.
 9. Після того як таблиця готова, виберіть будь-яку заповнену комірку і натисніть Alt і F
 10. У вікні макросу в полі вписати XlsToDBF, регістр не важливий. вікно макросів
 11. Натисніть «Виконати».
 12. Якщо ви правильно підготували і оформили дані, то в папці, де знаходиться вихідний XLS, буде збережений і файл бази даних.

Якщо ви не хочете нічого міняти в Office, не довіряєте надбудовам і сторонніх додатків, то можна запропонувати більш трудомісткий спосіб перетворити файл XLS в DBF:

 1. Придбайте і встановіть програму Microsoft Access.
 2. В Excel підготуйте і збережіть документ. збереження документа
 3. Натисніть кнопку «Відкрити» в MS Access і виберіть файл. «Відкрити» в MS Access
 4. Тепер потрібно коректно налаштувати імпорт. імпорт
 5. Виберіть лист, з якого почнете. Якщо їх кілька, все одно доведеться робити по одному. вибір листа
 6. Якщо в таблиці є рядок заголовків, поставте відповідну галочку. заголовки
 7. Далі, можна змінити ім’я таблиці. 
 8. Тисніть кнопку «Експорт», «Додатково». «Експорт»
 9. Виберіть «Файл dBase». «Файл dBase»
 10. Вкажіть ім’я та місце збереження.

Такий спосіб не завжди працює вдало, часто виникають помилки в обробці даних, в подальшому збереженні. І він дуже довгий і незручний.

Конвертація

Щоб не мучитися самим з офісними програмами, створено безліч програм, що дозволяють перевести дані з одного формату в інший. По-перше, майже всі потужні програми по роботі з СУБД припускають можливість експорту в XLS і завантаження з нього. По-друге, є невеликі утиліти, що спеціалізуються на конвертації. Ось деякі з них:

 1. DBFView — проста програма роботи з базами даних, що дозволяє редагувати, переглянути DataBaseFile, відкрити його в XLS і імпортувати з нього без будь-яких додаткових дій. Підтримує формати dbf dBase, Clipper, FoxPro, Visual FoxPro і багато інших.
 2. DBF Viewer Plus — додаток, що не вимагає установки, з хорошим функціоналом. Дозволяє створювати бази даних, експортувати в різні формати, в тому числі в .xls. Включає можливості редагування, додавання, перейменування, сортування записів, фільтр і пошук, друк і попередній перегляд.
 3. WhiteTown Converters Pack — набір утиліт по конвертації в різних напрямках, дозволяє уникнути помилок і конфліктів при перетворенні з формату в формат. запуск утилітиКонвертація
 4. DBF Commander — професійне програмне забезпечення, конвертування лише невелика частина його функціональних можливостей.

У всіх цих програмах перетворення зводиться до того, що потрібно відкрити вихідний файл, а потім виконати команду «Конвертувати» або «Експорт».

Існують і безкоштовні сервіси онлайн-перетворення. На таких сайтах пропонується надіслати (завантажити) вихідний файл, натиснути «Конвертувати», після чого з’явиться посилання на перетворений документ. Наскільки можна довіряти таким послугам, рішення індивідуальне, на свій страх і ризик.

Таким чином, відкрити DBF в програмі Excel можна, але якщо його версія 2007 і новіше, то зробити з ним більше нічого не вийде, тільки подивитися. Для редагування, збереження в XLS є спеціальні надбудови або програми, так само як і для перетворення в зворотному напрямку. Якщо у вас є досвід конвертації і роботи з DBF в різних додатках, поділіться своїми порадами в коментарях.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector