Як безпечно видалити Ubuntu без видалення Windows

Трапляється, що для вирішення певних завдань необхідно встановити Ubuntu поверх наявної на комп’ютері операційної системи Windows ОС. Через деякий час потреба в ній може відпасти, і тоді вже потрібно видалити Убунту так, щоб при цьому ніяк не вплинути на Віндовс. Якраз з цим питанням у багатьох користувачів виникають складності. У цій статті детально розглянемо, як безпечно видалити Ubuntu, не видаляючи Windows. Давайте розбиратися. Поїхали!

Безпечне видалення Убунту з-під Windows

Якщо спробувати вставити завантажувальний диск з Віндовс і завантажитися з нього, то ви побачите на екрані пропозицію встановити Windows. В такому випадку необхідно вибрати пункт «Відновлення системи».

Вибираємо «Відновлення системи»

У меню, клікніть «Далі», а потім натисніть «Командний рядок» в параметрах відновлення системи.

Після того як на екрані з’явиться вікно командного рядка, пропишіть наступні команди:

  • Bootrec.exe / FixMbrBootrec.exe / FixMbr
  • Bootrec.exe / FixBootBootrec.exe / FixBoot

Перша вносить в системну директорію завантажувальний запис, а друга — вносить новий сектор завантаження.

Виконання цих двох команд призведе до того, що ПК відразу буде завантажуватися з Віндовс. Але необхідно позбутися від залишкових файлів (артефактів) Убунту. Детальніше про це нижче.

Існує кілька способів вирішення цього завдання. Перший полягає в тому, що потрібно викликати вікно «Виконати», за допомогою гарячих клавіш Win + R, а потім прописати команду «msconfig». Далі перейдіть до вкладки «Завантаження» і активуйте пункт «Використовувати за замовчуванням» для тієї ОС, яку ви хочете залишити. Потім перейдіть до «Панелі управління» і виберіть розділ «Система». У вікні, відкрийте вкладку «Додатково». Нижче в розділі «Завантаження і відновлення» клікніть по кнопці «Параметри». Приберіть пташки з пунктів «Відображати список операційних систем» і «Відображати варіанти відновлення». Натисніть «ОК».

Вказуємо наступні настройки

Тепер увійдіть в режим командного рядка з правами адміністратора і виконайте команду:

bcdedit

За допомогою цієї системної утиліти ви зможете видалити Ubuntu з меню завантаження операційних систем. Клацніть правою кнопкою миші по ідентифікатору Убунту, після чого відобразиться контекстне меню, а якому необхідно вибрати «Відзначити». Потім з’явиться мерехтливий курсор зі стрілками «вправо», «вліво», «вгору», «вниз». З його допомогою здійснюється переміщення. Для виділення тексту натисніть і тримайте клавішу «Shift» разом зі стрілкою «вправо». Далі, викликавши контекстне вікно, скопіювати і аналогічною дією вставити текст, куди необхідно. Якщо ви недосвідчений користувач, краще не вдаватися до додатка bcdedit, щоб не створити додаткових проблем. Якщо впевнені в собі — вперед.

Тепер ви знаєте, як видалити Ubuntu з-під Windows 7 або Windows 10. Пишіть в коментарях, чи вдалося вам впоратися з цим завданням, розповідайте про свій досвід іншим користувачам, і задавайте будь-які питання по темі цієї статті.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector