FOTAService ASUS — що це за програма

На телефонах Asus (Zenfone) нерідко можна зустріти додаток Fotaservice, яке добре заховане і практично не має значення для більшості пересічних користувачів. У багатьох виникає питання: для чого програма потрібна і чи можна видалити її? До того ж, досить часто з в додатку FOTAService відбуваються помилки і неполадки. Зараз про все розберемося.

Що за додаток

Fotaservice відповідає за оновлення прошивки на пристроях Android від ASUS. Але, у випадку з звичайної прошивкою, воно дозволяє зберегти всі дані на телефоні. Відбувається так зване оновлення «по повітрю» (ОТА оновлення — Over the Air).

Додаток-FOTAService-від-Асус
Додаток FOTAService від Асус

Насправді, додаток є досить важливим. Тепер, щоб прошити ваш девайс, немає необхідності завантажувати з якихось сайтів прошивку, або підключати смартфон до комп’ютера. Для цього у вас є служба Fotaservice. Вона сама знайде оновлення, завантажить його і запропонує вам. Єдина умова — ви повинні бути підключені до інтернету або вай-фаю.

Виправляємо «У додатку Fotaservice сталася помилка»

Іноді з даними додатком відбуваються проблеми. При оновленні телефону висвічується оповіщення «У додатку Fotaservice сталася помилка». Ось основний принцип усунення бага:

  • Почистити кеш. Заходимо в Настройки — Всі додатки — Процеси. Знаходимо потрібне і очищаємо кеш;
  • Відключити на час автоматичне оновлення системи на пристрої;
  • Зупинити (заморозити) тітаніум;
  • Вилучити. Скористайтеся ES-провідником або Titanium Backup.

При заморожуванні більше не будуть з’являтися повідомлення про прошивці, що не будуть скачиваться поновлення для Андроїд. Зупиняємо таким способом: Налаштування — Всі програми — знаходимо нашу і зупиняємо. Якщо не знайшли — завантажуємо Titanium Backup. З його допомогою, також, її можна видалити. Для роботи в ній необхідно володіти Root-правами.

Якщо ви не володієте рутом — качайте нову версію FramaRoot. Запускайте і дозволяйте їй управляти обладнанням (при установці). У відкритому вікні виберіть будь-який із запропонованих варіантів і клікніть на нього. Розпочнеться передача Root-прав. Перезавантажуємо смартфон і діємо далі.

Після запуску Titanium Backup віддайте їй все Root-права. Відкриваємо список всіх програм, переходимо на вкладку «Резервні копії» — шукаємо програму Fotaservice, натисніть на неї і заморозьте.

Радимо зупинити, так як видалення може спричинити за собою неприємні наслідки, аж до неполадок функціонування самого пристрою!

До того ж, в будь-якій ситуації, якщо захочете, ви зможете спокійно повернути програму в робочий стан.

Через ES-провідник справа виглядає заплутаніше, але легше. Необхідно зайти в кореневу папку девайса, в «System» — «App» — шукаємо файли, пов’язані з FOTA (з розширенням .apk) і видаляємо.

Варто згадати, що на останніх версіях Андроїд, активація рут-доступу може призвести до небажаних наслідків, а то і до втрати гарантії по телефону. Уважно вивчіть це питання.

висновки

Як бачимо, Fotaservice — це корисна штука і необхідна системна опція. Але, якщо вискакує якась помилка або трапляються збої в роботі, рекомендуємо розібратися з нею за допомогою зупинки додатки на час.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector