Чому не варто довіряти рекомендаціям продавців в магазинах електроніки

Існують два типи покупців. Хтось йде в магазин за смартфоном, ноутбуком і будь-який інший технікою, точно знаючи що йому потрібно (і швидше за все, він навіть оформив замовлення по інтернету, отримавши за це знижку, бонуси і купони на наступну покупку). Але є і ті, які сподіваються, що консультанти допоможуть підібрати оптимальний варіант. А дарма, адже продавці зовсім не зацікавлені в тому, щоб продати вам найкраще з того, що є, за ті гроші, які ви готові витратити.

Майже у всіх великих торгових мережах на цінниках товарів дрібним шрифтом вказано код. Покупець може подумати, що це щось на зразок артикулу, за яким товар шукають в базі, але насправді в ньому зашифровано винагороду, який продавець отримає, якщо йому вдасться умовити вас придбати цю річ. Зазвичай це три або чотири останні цифри в коді. Розмір винагороди не залежить від вартості товару: за смартфон, який коштує 6000 рублів, продавець може отримати надбавку до окладу в розмірі 500 рублів, а за той, що продається в десять разів дорожче, — рублів 200 або навіть менше того.

цінник

Мотивація консультанта зрозуміла: йому все одно, чим ви будете користуватися в результаті, тому він буде розхвалювати вам то пристрій, за яке особисто він отримає більше грошей. З трьох смартфонів за однією ціною він порадить не той, чиї характеристики краще, а той, на ціннику якого зашифровано більшу винагороду. Було б дивно очікувати іншого, адже в магазинах працюють не альтруїсти, готові за ідею просувати товари, які особисто вони вважають кращими за ціною і якістю, а звичайні люди, які хочуть отримувати гідну зарплату.

У керівництва магазинів, яке виплачує продавцям різні винагороди за товари, власний інтерес. Він може бути пов’язаний з бонусами, які торговельна мережа отримує від виробника або постачальника, або з залишками товару на складі. Магазин зацікавлений продавати той товар, який приносить йому більше грошей, і позбавлятися від товару, якщо його занадто багато або він скоро подешевшає.

Інтернет в Росії поки працює, тому не покладайтеся на думки продавців, а витратьте трохи часу і сил на те, щоб знайти відгуки про різні товари і вибрати той, який вам сподобається сильніше інших. Це складно, але цікаво, і так ви будете впевнені, що ніхто вас не обдурив.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector