Apple випустила macOS High Sierra 10.13

macos-high-sierra-supported-hardware.jpgApple випустила фінальну версію macOS High Sierra 10.13. Цьому оновленню передували 9 бета-версій для розробників, 8 публічних бета-збірок і реліз Golden Master. Завантажити оновлення можна вже зараз в Mac App Store.

Оновлення до macOS High Sierra підтримують такі моделі комп’ютерів і ноутбуків Apple:

— MacBook (кінця 2009 року і новіше)
— iMac (кінця 2009 року і новіше)
— MacBook Air (2010 року і новіше)
— MacBook Pro (2010 року і новіше)
— Mac Mini (2010 року і новіше)
— Mac Pro (2010 року і новіше)

Основні зміни в macOS High Sierra:

  • Safari. Браузер стане набагато продуктивнішим і енергоефективним. У ньому з’явиться можливість блокування автоматичного відтворення відео. Машинне навчання буде інтелектуально захищати персональні дані.
  • Пошта. З’явився Split Screen для списку листів і редактора. Споживання пам’яті для зберігання поштових повідомлень знизиться на 35%.
  • Фото. Покращено розпізнавання осіб, з’явилася синхронізація з усіма пристроїв, нові фільтри для пошуку фото і відео, покращене редагування зображень (криві, вибіркові кольору), синхронізація змін з Photoshop.
  • Файлова система. Apple File System використовується за умовчанням.
  • Відео кодек H.265. Новий стандарт відео забезпечить підтримку 4K HDR відео, а розмір файлів значно скоротиться через кращу технології стиснення. Крім того, нові Mac 2017 року отримають підтримку «залізного» прискорення відео.
  • Metal 2. Нова технологія обробки графіки забезпечить значний приріст продуктивності. Metal 2 тепер може використовуватися для машинного навчання. Крім того, цю технологію будуть підтримувати зовнішні відеокарти. Технологія Metal 2 буде підтримувати VR-окуляри, розробники отримають доступ до SDK Steam VR.

З прес-релізу Apple:

macOS High Sierra, новітня версія самої передової в світі настільної операційної системи, вже доступна в якості безкоштовного оновлення.

Система macOS High Sierra включає новітні технології зберігання даних, обробки відео і графіки. Нова файлова система підвищує ефективність і надійність зберігання даних, а підтримка високоефективного кодування відео (HEVC) зменшує розміри файлів в приголомшливому відеоформаті 4K. Технологія Metal 2 допомагає створювати контент віртуальної реальності, підвищує продуктивність і багато іншого. Платформа для розробників Core ML дає можливість легко створювати інтелектуальні додатки з потужними технологіями передбачення даних і машинного навчання. У macOS High Sierra також поліпшені додатки для повсякденної роботи на Mac, в тому числі Фото і Safari.

Файлова система Apple (APFS)

— Передова архітектура зберігання даних APFS відкриває широкі можливості для підтримки нових функцій і майбутніх технологій зберігання на Mac.
— APFS забезпечує підтримку пристроїв зберігання великої місткості, підвищує продуктивність, безпеку і надійність.
— Повсякденні дії, такі як копіювання файлів і папок, стають практично миттєвими з APFS.
— Передові функції перевірки цілісності захищають дані при збоях електроживлення і системних збоях.
— APFS вже підтримується на всіх Mac з флеш-накопичувачами, а в наступному оновленні буде додана підтримка Mac з накопичувачами Fusion і HDD.

Підтримка високоефективного кодування відео (HEVC)

— Новий галузевий стандарт HEVC (H.265) забезпечує виняткову ефективність стиснення, потокової передачі і відтворення відео.
— HEVC відкриває для користувачів можливість дивитися відеофайли 4K з повним дозволом і при цьому вимагає на 40% менше дискового простору, ніж поточний стандарт H.264.
— Завдяки HEVC пристрої Apple тепер підтримують потокову передачу відео 4K в тих мережах, де раніше була можлива тільки передача HD-відео. **
— Апаратне прискорення на нових iMac і MacBook Pro забезпечує неймовірно швидке і енергоефективне кодування і відтворення HEVC.
— Adobe, Blackmagic Design, GoPro і інші розробники вже приєдналися до Apple в питаннях підтримки HEVC.

Технологія Metal 2

— Metal — сама передова графічна технологія Apple і найшвидший і ефективний спосіб задіяти всю потужність графічного процесора Mac.
— Metal 2 підтримує технології нового покоління, в тому числі машинне навчання, яке використовується для розпізнавання мови, обробки природної мови та комп’ютерного зору.
— Оновлений API і підвищена продуктивність Metal 2 допомагають розробникам, в тому числі Unity, Epic, Valve і Pixelmator, прискорювати роботу майбутніх додатків.
— Завдяки поєднанню Thunderbolt 3 і Metal 2 найвимогливіші користувачі Mac тепер отримують доступ до зовнішніх графічним процесорам.

Платформа Core ML

— Платформа Apple Core ML відкриває всім розробникам Apple можливості машинного навчання і дає можливість створювати абсолютно нові типи додатків.
— Core ML повністю задіює технології Metal і Accelerate, забезпечуючи неймовірну потужність, швидкість і ефективність функцій машинного навчання, таких як комп’ютерне зір, обробка природної мови і підтримка свёрточних і рекурентних нейронних мереж.
— Все обчислення і обробка даних в Core ML виконуються на пристрої, тому
всі дані і конфіденційність користувача надійно захищені.
— Розробники вже задіють Core ML для поліпшення таких додатків, як Pixelmator Pro: за допомогою машинного навчання додаток розпізнає різні елементи зображень і пропонує інтелектуальні варіанти редагування.

Підтримка віртуальної реальності

— У macOS High Sierra вперше з’явилася підтримка віртуальної реальності: тепер розробники можуть створювати вражаючі гри, тривимірний контент і віртуальну реальність на Mac.
— Провідні розробники віртуальної реальності співпрацюють з Apple, і вже в цьому році на Mac з’являться неймовірні нові можливості.
— Компанія Valve оптимізує свою платформу SteamVR для macOS і дає можливість підключення до гарнітурі HTC Vive, а компанії Unity і Epic додають свої інструменти розробки віртуальної реальності в macOS.
— Пізніше в цьому році в Final Cut Pro X додасться підтримка професійних робочих процесів тривимірної віртуальної реальності з можливостями імпорту, редагування і експорту 360-градусного відео на Mac.

Оновлене додаток «Фото»

— Оновлене, завжди працює бічне меню і нові інструменти вибору і фільтрації допомагають швидко і легко впорядковувати фотографії.
— Покращений інтерфейс редагування включає нові інструменти, наприклад «Криві» для точного налаштування контрастності і «Вибірковий колір» для регулювання певного колірного діапазону.
— До знімків Live Photos тепер можна додавати веселі ефекти, такі як зациклення, відображення і довга витримка, а для Live Photo можна вибирати різні ключові кадри.
— Тепер можна запускати сторонні редактори зображень, такі як Photoshop і Pixelmator, прямо з програми «Фото», а потім зберігати зроблені правки в медіатеці Фото.
— Підтримка сторонніх розширень проектів дає доступ до сервісів друку і публікації, таким як Shutterfly, WhiteWall, Wix, ifolor, Mimeo і Mpix, прямо з програми.

Інші поліпшення в додатках:

— Safari блокує автоматичне відтворення матеріалів зі звуком в браузері, а Reader може автоматично відкривати статті без відволікаючих елементів.
— Функція інтелектуальної блокування відстеження в Safari допомагає зберегти конфіденційність перегляду: вона розпізнає і видаляє файли cookie та інші дані, за допомогою яких рекламодавці відстежують переходи між сайтами.
— Siri на Mac відповідає більш природним голосом і запам’ятовує вашу улюблену музику, створює унікальні плейлисти і відповідає на питання про музику при перегляді Apple Music.
— На панелі Touch Bar в MacBook Pro з’явилися нові функції Control Strip, а також покращений інструмент вибору квітів і нові можливості управління відео.
— У Нотатках тепер є прості таблиці, де можна вводити і редагувати дані в осередках, переміщати рядки і стовпці.
— Spotlight може показувати відомості про польоти, в тому числі час відправлення і прибуття, відомості про затримки, номери виходів на посадку, назви терміналів і навіть карту польоту.

macOS High Sierra доступна в якості безкоштовного оновлення в Mac App Store і підтримується на всіх моделях Mac, представлених в кінці 2009 року або пізніше.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector