Чистка реєстру Windows

З ростом реєстру швидкість роботи ОС суттєво знижується. Щоб не допустити цього, рекомендується використовувати спеціальні інструменти для виправлення помилок і видалення сміття. Позбутися від проблем також можна, виконавши ручну очистку. Що ж таке чистка реєстру вручну і як її зробити? Розберемося детальніше.

Очищення системного реєстру

Найчастіше доводиться звертатися за допомогою до сторонніх програм

Що таке реєстр?

Реєстром Windows називають основну базу даних, в якій записується все, що робиться на ПК. Встановили гру? Інформація про це з’явиться тут. Оновили файл? Отримайте новий запис. Програми ОС звертаються сюди багато разів на секунду, це відбувається як в процесі роботи, так і при завантаженні Windows. Сильно розділений і засмічений реєстр уповільнює процеси роботи.

редактор реєстру

У кожній ОС є свій інструмент для перегляду реєстру і виправлення в ньому різних даних. Потрапити в нього легко, введіть слово regedit у вікні Пуск — Виконати. З’явиться вікно, в якому за певних уміннях можна щось міняти і покращувати.

Головне вікно редактора

Експерти категорично не рекомендують вносити якісь правки тут без чіткого розуміння, за що відповідає засіб. До того як починати маніпуляції, зробіть backup. Для цього виконайте такі кроки:

  • клікніть по пункту «Експорт» в меню File;
  • натисніть на «All» в розділі «Діапазон експорту» (знаходиться знизу зліва);
  • вкажіть папку, де повинна зберігатися копія;
  • назвіть файл backup;
  • клікніть по «Зберегти».

Створення резервної копії

Тепер можна виконувати зміни, а в разі помилки все можна буде відновити за допомогою раніше створеної копії.

У лівій частині вікна редактора можна вивчити розділи, з правого боку — окремі записи. Щоб відкрити розділ, що цікавить, досить клікнути двічі по папці з ним.

Вибір розділу і папки для редагування

Цей спосіб виправлення помилок вважається досить ризикованим. Недосвідчені користувачі зазвичай ламають те, що раніше добре працювало. Саме тому програмісти розробили безліч більш «дружніх» утиліт, які дозволяють виконати роботи з очистки простіше і надійніше.

Windows Cleaner

Перед нами корисна утиліта, яка допомагає позбутися від помилок в Windows. Її застосовують для видалення програм, tmp файлів, дампов, логів і т. Д. Якщо говорити про реєстр, то Windows Cleaner в ньому чистить неправильні розширення файлів, шрифти, неправильні бібліотеки DLL, помилкові записи і служби, шляхи утиліт, помилки класів, файли довідки. Все це робиться абсолютно безпечно і без ризику для подальшої працездатності Windows.

Утиліта Windows Cleaner

CCleaner

Про це інструменті чув багато хто, він ефективний при виправленні помилок програм Windows і видаленні сміття в реєстрі. Знайти програму можна в Мережі, вона поставляється з безкоштовною ліцензією. Інтерфейс простий, розібратися зможе і новачок.

Щоб приступити до очищення, запустіть утиліту і виберіть пункт «Реєстр». Система почне проводити моніторинг після натискання на «Пошук проблем». Ви відчуєте себе справжнім хакером, адже після кліка в програмі почнуть виконуватися різні цікаві дії. Коли пошук завершиться, вікно терміналу буде наповнене файлами, які вимагають «ремонту». Досить тільки вибрати «Виправити зазначені» і натиснути на старт. В автоматичному режимі CCleaner полагодить реєстру від сміття, який порушує його працездатність.

Робота з реєстром в CCleaner

Якщо хочете, щоб ПК працював максимально ефективно і з мінімумом помилок, регулярно запускайте цю утиліту для видалення програм Windows.

Registry Life

Щоб ОС працювала коректно, встановіть цей компонент. Утиліта здатна проводити сканування і чистити реєстр від різного сміття. Основною перевагою, в порівнянні з аналогами, називають наявність опції дефрагментації. Все, що потрібно — вибрати пункт «Чистка» і натиснути «Почати». Як і у випадку з CCleaner, програма знайде підозрілі файли і запропонує їх виправити.

Програма Registry Life

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector