Чим відрізняються карти пам’яті SD і SDHC від SDXC

Історія розвитку карт SD налічує більше 10 років. За цей період накопичувачі змінили кілька поколінь, збільшили максимальний обсяг пам’яті, додали в швидкості і стали буденністю для рядового користувача техніки. Давайте розберемося, чим відрізняються SDHC карти пам’яті від SDHC і SD. Також розберемося в їх характеристиках і в тому, як вибрати відповідний накопичувач для свого пристрою.

Відмінності між типами карт

Накопичувачі SD відрізняються від SDHC і SDXC.

різновиди SD

Абревіатура SD розшифровується Secure Memory Card. Цей тип носія випускається з 1999 року. Звичайно, в первозданному вигляді картками на сьогоднішній день ніхто не користується зі зрозумілих причин. Згодом творці стали підвищувати характеристики і обсяг, випускаючи нові покоління, про які і піде мова далі.

Головна відмінність, як було сказано вище — це місткість. Однак пристрої також розрізняються за швидкістю читання / запису і підтримки в різних девайсах (фотоапаратах, телефонах і так далі). Всього існує 3 види:

  • SD;
  • SD High Capacity;
  • SD eXtended Capacity.

Давайте розглянемо відмінності карт пам’яті SD, SDHC і SDXC за всіма характеристиками окремо.

Різниця в обсязі

Найстаріший і незатребуваний тип — MicroSD. Перше покоління вміщує всього до 2 Гб інформації (версія 1.0) і до 4 Гб в версії 1.1. Ці показники на сьогоднішній день вкрай малі для сучасного споживача, враховуючи розмір високоякісних відеороликів і фотографій, які видають нові смартфони і камери. Такий носій може стати в нагоді тільки для передачі невеликих файлів. Спеціально купувати такий носій не має сенсу. У ролі файлової системи використовується FAT16.

MicroSD

Другий тип — карти SDHC. Відрізняються від звичайних SD збільшеним об’ємом простору і файлової системою. Тепер максимальна місткість складає до 32 Гб, використовує файлову систему FAT32.

SDHC

Найсучасніший вид — це SD eXtended Capacity. Стандарт був випущений офіційно в 2009 році і залишається затребуваним донині. У порівнянні з попереднім поколінням, стандарт SDXC, що відрізняється обсягом, може вміщати до 2 Тб інформації. Файлова система — exFAT з підтримкою форматування в FAT32.
SD eXtended CapacityТепер ви знаєте головна відмінність карт пам’яті SDHC від SDXC, на яке варто звернути увагу при виборі накопичувача для свого пристрою.

Підтримка пристроями і операційними системами

На момент 2017 року покоління SD підтримується всіма пристроями, у яких є відповідний слот. Всі пристрої, що підтримують тільки стандарт SD, не зможуть прочитати інформацію з носіїв HC або XC. Фотоапарати та смартфони з підтримкою SD eXtended Capacity сумісні з усіма трьома поколіннями. Забезпечення сумісності немає.

Відрізнятися SD від High Capacity і eXtended Capacity також може по підтримці операційними системами:

  • через exFAT накопичувачі SDXC не підтримуються операційною системою Windows XP без установки спеціального оновлення;
  • MacBook і Mac OS має підтримку SD eXtended Capacity з 2011 року;
  • флагманські пристрої на Android підтримують SD eXtended Capacity. Для всіх інших смартфонів і планшетів знадобиться спеціальний драйвер від Samsung.

Різниця Micro і Mini

Тепер розберемося, чим відрізняються карти пам’яті MicroSD, MicroSDHC від їх аналогів Mini. Як можна здогадатися, головна відмінність криється в розмірах. Для компактної техніки створена версія Міні, яка зазвичай підтримуються в смартфонах (прийнято встановлювати на слот другий сім-карти). Різниця MicroSDHC, SDXC і SD в тому, що вони підключаються до кардрідер без перехідника, а версії Mini необхідний перехідник.

MiniSDHC

Різниця в швидкості

Тепер розберемо відмінності всіх карт пам’яті SD, SDHC, SDXC по швидкості читання інформації. Швидкісні класи відзначені на корпусі кожного накопичувача: 2 (від 2 Мб / с), 4 (від 4 Мб / с), 6 (від 6 Мб / с), 10 (від 10 Мб / с). В позначенні класів вказується мінімальне значення швидкості запису, тому на практиці показники окремо взятого накопичувача можуть бути вище. Виробники вказують характеристики в Мб / с, а не відповідно до встановленої класифікації. Також SDHC і SDXC можуть підтримувати технологію Ultra High Speed ​​(до 25 Мб / с).

Технологія Ultra High Speed

При виборі накопичувача звертайте увагу на його тип і обсяг. Актуальними на сьогоднішній день є SDHC і SDXC. Також перед покупкою перевірте сумісність з тим девайсом, для якого купується носій, щоб уникнути несумісності.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector