Чи не відкривається відеофайл фільм? Проблеми кодеки — рішення

відео кодування приклад
Відразу постараємося перейти до справи, якщо на вашому комп’ютері немає програється або не відкривається будь-яке відео, як правило, це відео з фотоапарата або, швидше за все якась домашня запис. То з імовірністю в 90 відсотків на вашому комп’ютері не встановлено кодек для декодування даного відео файлу. А все тому, що фільми навіть викачані з інтернету, як правило, кодуються стандартними методами і для відтворення таких файлів необхідний кодек вже встановлено. Але якщо ми говоримо про саморобний відео (навіть якщо кодували його чи не ви) або про відео з фотоапарата, то такий файл може використовувати досить оригінальні способи кодування. А для перегляду необхідно встановити використовуваний кодек.

Як відтворити будь відеофайл?

І щоб вирішити дану проблему можна піти двома різними способами. Перший це визначити назву кодека, який необхідний для декодування файлу, це можуть зробити більшість плеєрів або можна завантажити з мережі додаткову утиліту, яка видасть Вам повну інформацію по даному відео файлу. Або ж можна завантажити пакет кодеків K-Lite Codec Pack встановити його і проблема буде вирішена.

Чому не можна обійтися без кодеків

Для початку хотілося б задати Вам питання: «А знаєте у скільки разів фотографія в bmp більше за розміром фотографії JPG?». У 20 і більше разів залежно від втрати якості зображення jpg. Іншими словами якщо ми візьмемо фотографію з середньостатистичного фотоапарата розміром в 3 мегабайта, то без стиснення дане фото займатиме все 100 мегабайт, а іноді і більше. З цієї причини зберігати такі фото було б вкрай незручно.

А тепер уявіть фільм, який складається з мільйона таких фотографій. Звичайно ж, в цифровому форматі фільми зберігаються не окремими картинками, але розмір без стиснення вже можна собі уявити. І зберігати файли такого розміру, а тим більше передати його по мережі або перенести на диск вже буде неможливо.

Так ось за допомогою кодеків і виробляють кодування відео файлу для зменшення його фактичного розміру, а для того щоб не кодувати кожен кадр відеопотоку окремо, програма кодування визначає мінливі зображення на вихідному фоні і в файл записується окремо фон і окремо змінюються картинки.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector