Блокування Телеграм в Росії: чи закриють месенджер

Telegram на смартфоні

Блокування програми Telegram в РФ — це процес, організований Роскомнадзором для припинення доступу до додатка. Активні дії з обмеження функціональності сервісу почалися в квітні 2018 року. До чого призвели дії Роскомнадзора, і якою була відповідь на це творця Телеграм Павла Дурова? Читайте далі.

Чому Телеграм хочуть заблокувати в Росії

Конфлікт, пов’язаний з месенджером, виник через «закону Яровий», згідно з яким Telegram повинен зберігати ключі шифрування листувань і пересилати їх ФСБ за запитом. Керівництво компанії відмовилося передавати ключі шифрування, оскільки, як стверджує сам Дуров, вони знаходяться не на серверах, а безпосередньо в пристроях користувачів.

У 2017 році був поданий судовий позов проти Telegram, який в жовтні того ж року було винесено на користь ФСБ, а керівництво Телеграм зобов’язали виплатити штраф 800 тис. Рублів. Як стверджує Дуров, вимоги Роскомнадзора технічно нездійсненні в силу наступних причин:

  • Ключі секретних чатів месенджера працюють за принципом «end-to-end», виробляючи на мобільних пристроях учасників спілкування. Це означає, що листування користувачів повністю здійснюється в обхід сервера, а вимоги ФСБ означають повну зміну функціональності додатку.
  • Якщо застосовувати єдину шифровку ключів до всіх чатах, кожен користувач зможе читати чужі листування. Передача ключів шифрування на сервер програми призведе до додаткового навантаження в 4 Петабайт за нинішньої активності користувачів.

Роскомнадзор

Наскільки успішно Роскомнадзор впорався з блокуванням

З 16 квітня нинішнього року почалася блокування IP-адрес, що використовують месенджер. За тиждень було заблоковано близько 18 млн. Сайтів, але Телеграм працював в колишньому режимі. Як стверджує статистика, в перші 7 днів блокування Телеграм втратив близько 3% користувачів, проте статистика перегляду каналів різко злетіла вгору.

Мессенджер все одно залишився доступний в Росії, проте заборони вплинули на роботу інших сайтів. Стало відомо про перебої в роботі Вайбера, електронної реєстрації авіарейсів, сайту МГУ, платіжних систем, наукових архівів, електронних полісів ОСАЦВ і т.д. У перші 10 днів Роскомнадзор отримав більше 40 тис. Скарг. В кінці квітня багато користувачів помітили перебої в роботі пошукової системи і онлайн-перекладача Google

Яка реакція Павла Дурова на блокування

Павло Дуров швидко зреагував на блокування Telegram в своєму акаунті ВК. Засновник Телеграм порадив використовувати VPN-сервіси для стабільної роботи месенджера. Він пообіцяв своєчасно повідомляти користувачів про нові події і вживати заходів для стабільної роботи системи.

Павло Дуров

Дуров порадив користувачам не видаляти і не встановлювати заново месенджер при появі перебоїв зі зв’язком, а також регулярно оновлювати сервіс. Творець сервісу підкреслив, що конфіденційність і базові права людини не повинні потрапляти під вплив страху або спраги збагачення.

В яких країнах ще заборонений Телеграм

Мессенджер Телеграм заборонений також в Омані, Китаї і Пакистані. Неодноразово погрожували заблокувати програму влади Ірану та Казахстану, проте сьогодні сервіс в цих країнах працює.

Раніше Телеграм блокували в Індонезії і Саудівській Аравії, але з часом влада пішла назустріч народу і відновили роботу додатка.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector