Бот в телеграм для скачування книг: ТОП-10 книжкових ботів

Телеграм — зручний мессенжджер, що дозволяє не тільки швидко обмінюватися повідомленнями, але і зберігати необмежену кількість файлів, вести мікроблог, створювати і використовувати ботів. Книжковий бот допоможе кожному любителю літератури знайти і завантажити відповідну книгу, електронний варіант якої скрасить години чекання, наприклад, в громадському транспорті.

Ілюстрація на тему Бот в телеграм для скачування книг: ТОП-10 книжкових ботів

Боти для пошуку книг в «Telegram»

Першочергово розглянемо саме ботів для пошуку книг, так як ними в цій справі користуватися куди зручніше, ніж каналами. Насправді ботів для виконання поставленого завдання існує багато в Телеграма, однак виділити хочеться всього два найкращих — FlibustaFreeBookBot і KnigovorotBot. Саме про них і піде мова далі.

Flibustafreebookbot

Спочатку розглянемо, мабуть, найпопулярніший сервіс для пошуку літературних творів в телеграмі — бот FlibustaFreeBookBot. Він дозволяє в лічені хвилини відшукати потрібне твір у величезній базі даних сервісу. Користуватися ботом дуже просто:

 1. Запустіть телеграм.
 2. Проведіть пошук із запитом «@flibustafreebookbot» (без лапок).
 3. У результатах знайдете бота з однойменною назвою і відкрийте його.
 4. Натисніть кнопку «Запустити», щоб активувати бота.
 5. Введіть в чат назва книги або її автора, після чого натисніть Enter для відправки повідомлення.
 6. У результатах пошуку знайдіть шукане твір і натисніть на посилання «/ download».
 7. Бот у відповідь відправить анотацію і запропонує на вибір її формати для скачування.
 8. Натисніть по-бажаного, щоб з’явився файл для завантаження.
 9. Натисніть по ньому, щоб завантажити твір.

Ілюстрація на тему Бот в телеграм для скачування книг: ТОП-10 книжкових ботів

Knigovorotbot

KnigovorotBot багато в чому поступається боту FlibustaFreeBookBot. База творів у нього менше, пошук виробляється важче, розібратися у всьому новачкові досить складно. Рекомендуємо скористатися наступним керівництвом при роботі з KnigovorotBot:

 1. У пошуку Телеграма пропишіть «@knigovorotbot».
 2. У результатах відкрийте однойменного бота.
 3. Натисніть кнопку «Запуск», щоб активувати його.
 4. Введіть в чат команду «/ name», після чого вкажіть назву книги. Рекомендуємо використовувати одне слово з назви.
 5. Можна здійснити пошук по автору. Для цього введіть команду «/ author», після чого прізвище письменника.
 6. При бажанні можна відкрити для скачування випадкову книгу, для цього треба ввести команду «/ rand».
 7. У підсумку натисніть по посиланню для скачування твори.

Ілюстрація на тему Бот в телеграм для скачування книг: ТОП-10 книжкових ботів

Канали для пошуку книг в «Telegram»

Як було вже відмічено раніше, в Телеграма є не тільки боти для пошуку літературних творів, а й канали, присвячені цій тематиці. Звичайно, користуватися ними на порядок складніше, так як для пошуку необхідного екземпляра знадобиться докласти багато зусиль, і то не факт що автор каналу додав шукану вами книгу в добірку.

Канал Архів годноти FOLDER — @folderarchive

FOLDER — це канал, який публікує не тільки книги. Його автори регулярно відправляють в чат корисний контент і курси. Частенько під це визначення потрапляють автори популярних видань. Є один недолік — в каналі не включена опція відображення всієї історії, тому новий користувач не бачить старих публікацій.

Канал Аудіокниги — @audioread

AudioRead — канал, який спеціалізується на поширенні аудіокниг, що можна зрозуміти з назви. Щодня автором публікуються твори відомих авторів, поділені на дві частини. З недоліків можна виділити «юність» каналу, в зв’язку з чим невелику базу аудіокниг.

Ілюстрація на тему Бот в телеграм для скачування книг: ТОП-10 книжкових ботів

Канал Аудіокниги — @audioknigi_channel

На відміну від попереднього каналу, Audioknigi_Channel має велику базу аудіокниг, але її все одно навряд чи вистачить для пошуку якихось рідкісних екземплярів. З переваг можна виділити детальну інструкцію кожного твору і дві функції: «Слухати» і «Читати».

Канал аудіокнижку для друзів — @ audiobooks4you

Даний канал має невеликий розмір, та й контент в ньому публікується точно не для російськомовного користувача. Однак, якщо ви давно шукали добірку цікавих творів на арабській мові, то @ audiobooks4you — це те, що для вас потрібно.

Канал Аудіосказкі — @iaudioskazki

Батькам на замітку, @iaudioskazki — це канал в Телеграма, присвячений аудіосказкі. У ньому опубліковано величезну кількість творів, озвучених професійними артистами. Ви можете прослухати аудіокнигу як в Телеграма, так і на Ютубі, в супроводі барвистого відеоряду, який обов’язково приверне увагу дитини.

Ілюстрація на тему Бот в телеграм для скачування книг: ТОП-10 книжкових ботів

У каналі реалізовано досить зручне меню, за допомогою якого ні у кого не виникне труднощів з пошуком потрібної казки. Однак при бажанні можна скористатися внутрішньосистемним пошуком, який також працює відмінно.

Канал Бібліоленд — @biblioland

Даний канал уже займається поширенням неправдивих аудіокниг, а звичайних — електронних. Варто відзначити, що створений він був давно, тому за весь час в ньому накопичилося досить велика бібліотека книг. Розміщуються вони разом з анотацією, тому користувач запросто зможе ознайомитися зі змістом перед завантаженням. Поставляються твори в двох форматах — це FB2 і EPUB, тому відкриються в будь-який читалки. З недоліків можна виділити тільки велика кількість реклами в каналі.

Канал Бібліотека бізнесмена — @freebizbooks

Як можна зрозуміти із самої назви, @freebizbooks — це канал, який присвячений повністю бізнес-літературі. Тут ви зможете знайти безліч мотивуючих підручників, в яких описані схеми заробітку, а також дані рекомендації в просуванні своєї справи. Якщо вирішили заснувати свій бізнес, то @freebizbooks — це канал, на який вам варто звернути увагу.

Канал Бібліотека ім. Леніна — @lenin_books

@lenin_books — це канал в телеграм, який поширює електронні книги в декількох форматах для скачування. Однак він дуже сильно виділяється на тлі своїх конкурентів. Тут разом із посиланням на скачування йде рецензія, в кінці якої стоїть оцінка від 1 до 10. Тому користувач без праці може заздалегідь дізнатися, чи зацікавить його твір чи ні. Також періодично в чат публікуються вірші відомих і не дуже письменників.

Ілюстрація на тему Бот в телеграм для скачування книг: ТОП-10 книжкових ботів

Флибуста — Книжковий бот Telegram для пошуку літературних творів в інтернеті

Флибуста — це популярний інтернет-ресурс, який дозволяє завантажувати практично будь-який твір абсолютно безкоштовно. Але не всі любителі книг знають про нього. Далі по тексту буде розказано, що таке Флибуста і як можна скачати чтиво з цього сайту через бот в месенджері телеграм.

Безкоштовна онлайн-бібліотека Флибуста

Ілюстрація на тему Бот в телеграм для скачування книг: ТОП-10 книжкових ботів

Як було вже сказано, Флибуста — це сайт в інтернеті, який присвячений виключно книголюбів. На ньому розміщено величезна кількість творів. Без перебільшення, ви зможете знайти будь-яку книгу, так як розміщуються вони безпосередньо самими користувачами, за принципом Вікіпедії. При цьому, поширюються книги безкоштовно, що в кінцевому рахунку не дуже позитивно позначається на самому порталі. Конкуренти часто влаштовують DDOS-атаки, що позначається на коректній роботі ресурсу.

Який книжковий бот Telegram працює з Флібуста

Природно, в еру популяризації різних месенджерів користувачам цікава перспектива мати доступ до бази книг сайту Флибуста безпосередньо з програми. Особливо користується успіхом телеграм. У ньому є можливість створювати ботів, тому багато користувачів створили їх з можливістю завантаження книг безпосередньо з розглядуваної нами сайту. Однак варто засмутити книголюбів, так як більша частина просто не працює, в той час як інша половина робить це некоректно. Чого не можна сказати про офіційне боті проекту.

FlibustaFreeBookBot — це бот в Телеграма, який дозволяє здійснювати пошук книг з бази даних Флибуста, не виходячи з месенджера. Відразу ж в ньому можна ознайомитися з анотацією і завантажити екземпляр в бажаному форматі, будь то FB2 або EPUB. Як користуватися даними ботом було розказано на початку цієї статті.

Ілюстрація на тему Бот в телеграм для скачування книг: ТОП-10 книжкових ботів

Сьогодні онлайн-бібліотека налічує понад 350 000 томів різної літератури. Тому ймовірність знайти необхідне твір за допомогою даного робота дуже висока.

Як завантажити книги безкоштовно через Telegram — покрокова інструкція

В кінці статті хотілося б надати універсальне керівництво по завантаженню книжок в месенджері телеграм. Однак варто зауважити, що для кожного бота або каналу всі дії виконуються по-різному, тому в деяких випадках якісь дії виконувати не потрібно. Також зверніть увагу, що інтерактивні посилання в кожному каналі свої, тому їх найменування може різнитися, проте принцип використання буде одним.

 1. Для початку потрібно здійснити пошук каналу або бота для скачування книг. Зробити це можна безпосередньо в самому Телеграма, або на тематичному сайті в інтернеті.
 2. Дізнавшись адресу цікавить ресурсу в телеграм, необхідно на нього підписатися (якщо це канал) або запустити (якщо це бот).
 3. На даному етапі інструкція для каналів буде відрізнятися від тієї, що для пошукових роботів. Тому розглянемо всі по черзі. Підписавшись на канал з книгами, перед вами буде список всіх розміщених в ньому творів. Гортаючи сторінки ресурсу або зробивши пошук по потрібному автору або назві, відшукайте потрібний файл. Після цього знадобиться натиснути по ньому (якщо файл завантажений прямо в канал) або перейти по посиланню для скачування. Іноді для завантаження книги може знадобитися натиснути по URL-кнопці «Завантажити», якщо автор каналу додав її.
 4. З ботами в Телеграма все трохи інакше. Відкривши його і запустивши, натиснувши відповідну кнопку, перед вами має відобразитися меню, в якому описані подальші дії. Найчастіше знадобиться ввести ім’я автора або назву його твору, після чого відправити це повідомлення. У відповідь прийде список книг, які найбільше відповідають введеному запиту. Знайдіть бажану і натисніть на кнопку для скачування. Якщо її немає, тоді пошукайте посилання, що веде на зовнішній ресурс.

Як можна помітити, телеграм відмінно підходить не тільки для спілкування з іншими користувачами, а й для скачування книг. І це не всі можливості даного мессенджера. Тим більше, він постійно оновлюється, так що в майбутньому, можливо, стануть доступні нові функції для завантаження творів.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector