А чи знаєте ви, що бота в Телеграма можна створити самому?

код програми

Чат-боти необхідні для успішної комунікації компаній і користувачів. Ці невеликі додатки допомагають спілкуватися з клієнтами, сповіщають про важливі події, підтримують бесіду в чаті і відповідають на найпоширеніші питання. А чи знаєте ви, що бота в Телеграма можна створити самому? Для цього достатньо трохи терпіння і базових навичок програмування. Як це зробити — читайте далі.

Що зможе ваш бот

Створений вами бот для Telegram зможе виконувати такі функції:

Відповідати на команди. Розумне застосування зможе діяти по командам творця і видавати потрібну інформацію відповідно до запиту.

Автоматично постити свіжі записи. Ця функція необхідна для власників Телеграм-каналів і публічних сторінок. Ви зможете автоматизувати публікацію новин та іншої інформації, що значно економить час.

Створюємо бота з BotFather і IFTTT

Найпростіше створити бота в Телеграм за допомогою спеціальних сервісів — IFTTT і BotFather. Перевага — легкість створення.

Це цікаво: хто власники месенджера Telegram?

Для цього доведеться виконати такі дії.

 1. Відкриваємо додаток під назвою BotFather.
 2. У вікні вводимо команду / newbot.
 3. Вибираємо зручне ім’я для бота (повинно бути оригінальним).
 4. Якщо все в порядку, додаток надішле ключ-токен, який варто зберегти в надійному місці.
 5. Через додаток BotFather можна здійснювати і інші настройки — встановити аватарку і т.д.
 6. Для перевірки отриманого токена перейдіть за адресою api.telegram.org/bot/getMe,

IFTTT

Для того, щоб ваш бот публікував замітки, необхідно створити Телеграм-канал і вказати віртуального друга адміністратором. Навчити бота публікації заміток допоможе спеціальний сервіс IFTTT. Додаток генерує команди і публікує новини в стрічці кожен раз, коли в RSS-каналі з’являються нові записи. Також можна налаштувати публікацію свіжих постів з Twitter і Facebook.

Наступний крок — вибір обробки запитів. Telegram API базується на HTTP-запити. Є два основні методи обробки запитів від користувачів:

 1. «Ручне» перевірка через Long Polling.
 2. Автоматична перевірка Telegram за допомогою Webhook. В цьому випадку всі запити від користувачів будуть надсилатися прямо на сервер.

Зверніть увагу, що останній варіант вимагає установки SSL-сертифіката. Також можуть підійти безкоштовні сертифікати «Let’s Encrypt».

Перевага спеціальних сервісів — легкість створення бота. Вам не потрібно вчити мови програмування і вводити складні команди. Кілька послідовних дій — і у вас з’явиться особистий помічник для вирішення різних завдань. Недолік — обмеженість бота.

На замітку: бот Вкусвілл, опис

Прості дії, публікація новин і розсилка повідомлень — все, на що буде здатний створений токен.

Long Polling

Простий бот на PHP

Якщо стандартного функціоналу токена не вистачить, можна створити простий бот на PHP. Перевага — можна зробити будь-які дії.

Головна складність — потрібно знати програмування. Для вирішення завдання потрібно зробити наступне:

 • Створюємо стандартного бота на Botfather і прив’язуємо до файлу-обробника через SetWebhook. Для цього генеруємо посилання — https: // api. telegram. org / bot375466075: AAEARK0r2nXjB67JiB35JCXXhKEyT42Px8s / setWebhook? url = https: // yoursitehere .ru / directory / bot.php В цьому випадку 375466075: AAEARK0r2nXjB67JiB35JCXXhKEyT42Px8s — це адреса бота, а https: // yousitehere. ru / directory / bot.php — адреса файлу-обробника.
 • Після відкриття даної посилання в браузері ви повинні отримати JSON-відповідь про встановлення вебхука. В цьому випадку всі призначені для користувача запити будуть надсилатися відразу на адресу обробника.

Далі дії користувача повинні бути такими:

 • Підключення завантаженої бібліотеки із зазначенням шляху до файлу-завантажувачу.
 • Передаємо токен в змінну $ telegram і чекаємо відповіді $ result
 • Наступний крок — визначення головних змінних: текстове повідомлення, юзернейм і ідентифікатор користувача.
 • Далі необхідно створити активні кнопки — «ДІФКУ», «Картинка», «Статті» тощо
 • Після тестування бота можна вводити його в роботу. Зручний API дозволяє ботам на Телеграм швидко і точно виконувати рутинні дії — розсилка повідомлень, картинок, спілкування.

Складність — потрібно знати програмування.

Кращі безкоштовні майданчики для просування ботів — Telegram Bot Store, 50bots і TeleChappy. Для аналізу активності користувачів підійде додаток для аналізу ботів від Яндекса Botan.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector