Біткоіни — це не гроші? Чи може біткоіни замінити долар або іншу валюту?

біткоіни і гроші
Всі хто знає або коли небудь чув слово біткоіни можуть сказати, що біткоіни — це криптовалюта. Тобто якщо відкинути приставку «крипто», то можна сказати, що біткоіни — це валюта. Але мало хто замислюється про біткоіни як про гроші і чи може біткоіни замінити, як це кажуть затяті прихильники всієї «крипти» гроші. Далі мова піде про всіх криптовалюта в цілому.

Чому біткоіни — це не гроші.

Для початку відкриємо підручник з економіки і прочитаємо визначення грошей, а точніше загострити увагу на функції грошей, а їх власне — 3.

  1. Міра вартості.
  2. засіб платежу
  3. засіб нагромадження

Тепер знаючи основні функції грошей застосуємо це до криптовалюта.

Перше — міра вартості.

З огляду на високу волантільності будь криптовалюта. Причому зараз я навмисно не кажу про зростання або падіння, тому як виконувати функцію міри може тільки валюта з низькою волантільності. Яскравий приклад того чому в Україні вартість дорогих товарів вимірюють в доларах. Та тому що ніхто не знає який курс буде завтра, а якщо це товар дорогий, то продавати ти його можеш і місяць, і рік, а міняти ціну за три рази на місяць — безглуздо. А ціна біткоіни може змінитися за годину на 10-15 відсотків в будь-яку сторону. З цієї причини функцію міри біткоіни — не виконує.

Друге — засіб платежу.

Безумовно за допомогою біткоіни можна оплатити будь-якої товар або послугу. Є навіть компанія яка намагалася впровадити свою рекламу в усі дірки Ютуб для того, щоб показати як молода людина оплачує кави. Але проблема в тому, що пропускна здатність біткоіни не йде ні в які порівняння з будь-якої існуючої банківської системою, тому як для здійснення операції необхідно закрити блокчейн, а для цього потрібен час і обчислювальні потужності. З цієї причини замінити банківські перекази жодна криптовалюта не зможе ні в одній країні, навіть окремо взятої.

Третє — засіб накопичення.

Ось з цим пунктом сперечатися ніхто не буде. Тому як, чим більше людей хочуть купити ту чи іншу криптовалюта, тим більше буде ціна цієї крипти. Хоча завжди слід пам’ятати — диверсифікація прибутку — наше ВСЕ! Тому як нічого не може рости вічно і за великим зростанням завжди йде корекція.

підсумок

З трьох основних функцій грошей біткоіни може виконати тільки одну й то не на всі 100 відсотків тому як з такою величезною маржею і заморожуванням грошей далеко не всі можуть впоратися.

Висновок: біткоіни — це не гроші! Можливо засіб накопичення, засіб спекуляції, але не гроші.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector