10 параметрів, які треба мати на увазі при купівлі телевізора —

вибір телевізора
На даний момент йде повне відключення аналогового телевізійного мовлення і повний перехід на цифрове телевізійне мовлення. В принципі, підготовка до цього йде вже давно і багато питань вже вирішені. Однак, власники старих телевізорів, не обладнаних цифровими декодерами, можуть зіткнутися з проблемою, для вирішення якої доведеться приймати якісь заходи. Їх телевізори в принципі не можуть приймати цифровий сигнал.

Варіантів рішення може бути кілька.

Перший і найдешевший — це купити приставку стандарту DVB T2. Вибирати приставку краще відразу з можливістю підключення до мережі інтернет. Так у вас вийде навіть на застарілому телевізорі дивитися фільми онлайн або ролики на Youtube. А це сильно полегшує життя, тому як навіть при наличиии 30 каналів по телевізору дивитися просто нічого.

Другий — це покупка нового телевізора. Перед тими, хто вирішив замінити старий «ящик» на більш сучасний пристрій, виникне ще одне проблема — як обійти хитрощі продавців і придбати дійсно потрібний пристрій за прийнятну суму.

Розглянемо деякі моменти, знання яких допоможе вибрати телевізійний пристрій з оптимальними параметрами і без значних переплат.

Критерії вибору нового телевізора

При вході в торговий зал магазину електроніки очі розбігаються від великої кількості екранів, картинок. Тут же метушаться різного роду порадники, по іншому їх ще називають продавці -КОНСУЛЬТАНТ.

Розмір

Треба «взяти себе в руки», відключитися від усього і згадати де передбачається встановити це «чудо техніки» — на кухні, в кімнаті або «скромненький залі» 20-30 кв. м Це для того, щоб визначитися з розмірами екрану. Хоча і не тільки (пам’ятаємо про гроші!) Згадуємо відоме правило, що «оптимальна відстань до екрана становить 3 — 4 діагоналі». Звідси для кухні нас будуть цікавити моделі з екраном 26 — 30 дюймів, для середньої квартири-30 — 46 дюймів, ну і більше 50 дюймів — для всього іншого.

Крім того, враховуйте як буде встановлено телевізор: на вбудованої полиці, на тумбочці, висіти на стіні — потім вдома буде менше проблем. Заодно і кріплення можна буде придбати, якщо що …

Озброївшись прийнятим рішенням, можна починати відбиватися від продавців, пам’ятаючи наш девіз «оптимальніше і дешевше»

Тип матриці

Нас буде цікавити LED / LCD — стандартний ЖК екран. Про «плазму» або OLED екрани ми не згадуємо, бо їх зараз практично не випускають і ціна — «не наша». На пропозицію OLED або QLEL ввічливо відмовимося, оскільки деякий безсумнівний виграш в якості картинки не відповідає програшу в ціні. Хоча тут у кого — як …

Дозвіл

Наступний «рубіж оборони» — формат зображення Full HD або просто HD, пов’язаний з оптимальним дозволом. «Дозвіл» — це кількість точок на екрані.

Для HD це 1280 х 702 точок, для FullHD — 1920 х1080 точок. Можна сказати. що це — «різкість», «чіткість» картинки. Телевізор для кухні, в більшості випадків є деяким «вікном у світ» для господині і різницю в чіткості можна просто не помітити. Отже, для кухонного телевізора цілком прийнятний формат HD.

Формат 4К, що має дозвіл 3840х2160, в принципі, є великою чіткість, але він потрібен більше для якихось спеціальних цілей. Тим більше, що і дивитися в цьому форматі поки особливо нічого. Не наш товар. Принаймні ще кілька років.

частота

Частота оновлення на даний параметр взагалі не має сенсу звертати увагу, особливо якщо телевізор без активного 3D такого як надає компанія Самсунг. По суті це скільки разів в секунду оновлюється картинка на екрані. Для 3d телевізора має сенс звернути увагу на частоти понад 100 Гц, якщо смотерть 3d не збираєтеся, то і купувати такий телевізор не має сенсу.

Smart TV

Новомодна фішка — Smart TV. По суті це телевізор зі своєю операційною системою, якщо це андроїд і ціна вас устарівает, то можна брати. Якщо це якась своя система і встановити додатки з плеймаркета не вийде як на смартфоні, то краще в подальші ще докупити TV BOX. Дана технологія дає можливість підключення телевізора до мережі Інтернет.

порти

Поява великої кількості домашньої електроніки з наданням нових, сучасних можливостей призвело до того, що телевізор з просто «вікна у світ» стає таким собі багатофункціональним медиацентром, тобто, до нього може бути підключено кілька різних пристроїв. Наприклад, ТВ-приставка як замінник Smart TV; ігрова консоль типу PlayStation; звукова система і т. п. Звідси важливо звернути увагу на наявність і кількість HDMI портів (роз’ємів), що забезпечують ці можливості. Як мінімум 3 — 4. Для кімнати. На кухні — що підключати?

звук

Всі повідомлення про «чудовому!» Звучанні просто ігноруємо. Якість звучання практично на будь-якої моделі ТВ приблизно однаково, достатньо якісно і залежить від чисто фізичних властивостей і габаритів самого приймача, а тому любителям «супервисококачественного звуку» доведеться замислитися над придбанням звуковий приставки (і уточнити наявність порту HDMI)

Такі «екзотичні» варіанти як «вигнутий екран» або «Стерео-ТВ» залишимо комусь іншому. Це просто якісь маркетингові ходи виробників, про які можна було б поміркувати, але це тема не цієї статті.

замість висновку

Визначимося з остаточним вибором.

  • розмір екрану (26 — 30; 30 — 46 більше 50 дюймів)
  • тип екрану (LED, OLED, QLED, 4K)
  • формат (HD; Full HD; 4K)
  • частота оновлення (60 або 120 Гц)
  • Smart TV (треба — не треба)
  • Кількість HDMI — входів

На всі інші параметри особливої ​​уваги не звертаємо — контролюємо за ціною.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector