Як повісити телевізор на стіну без кронштейна своїми руками

Телевізори зараз дуже часто вішають на стіну. Так вони не заважають, для них не треба спеціально ставити тумбочки або підставки. Ці пристрої можна прикріпити за допомогою кронштейну. Але це не єдиний спосіб. У деяких випадках обходяться і без подібного агрегату. Навіщо купувати дорогу конструкцію, якщо можна впоратися своїми силами? Дізнайтеся, як повісити телевізор на стіну, не купуючи громіздких каркасів, який монітор для цього підійде, як приховати дроти, щоб все виглядало красиво і акуратно.

Телевізор на стіні

Для зручності телевізори часто вішаються на стіну

При цьому треба враховувати вагу екрану, місце, де він буде знаходитися, матеріал, на який його чекає закріпити. Так можна встановити не всі дисплеї. Потужним виробам все ж потрібен якийсь «фундамент».

Який тип телевізора можна повісити без кронштейна?

Перед тим як повісити телевізор на стіну без кронштейна, треба з’ясувати, які монітори в принципі можна кріпити без належної «опори». Якщо ваша техніка не відповідає нижчеперелічених вимогам, краще не ризикувати і придбати відповідний каркас. Тоді не виникне питань, чи надійно тримається екран, що не перегинаються чи дроти, чи не занадто він близько від стіни.

Ось характеристики дисплеїв, які можна зафіксувати без опори:

 • Підходять тільки «плоскі» телевізори — рідкокристалічні (LCD або LED), плазми (Plazma). ЕПТ-монітори ( «пузаті») так встановити не можна — їм потрібен каркас з полицею.
 • Всі роз’єми і шнури повинні розташовуватися або з боків пристрою, або спереду. Якщо вони будуть на задній панелі, після установки техніки до них нічого не вийде підключити.
 • Щоб вирішити, як прикріпити телевізор до стіни, треба подивитися, з чого вона зроблена. Не варто прикручувати масивний агрегат на неміцну основу. На жаль, не можна з ходу визначити, який точно вага витримає матеріал. Але якщо ви бачите, що стіна ненадійна, краще не ризикувати.
 • На корпусі монітора повинні бути пази для болтів.
 • Бажано, щоб в документації до екрану було зазначено, що його можна вішати. Деякі моделі призначені для того, щоб стояти на твердій і рівній опорі. І при роботі «у повітрі» в них можуть виникнути неполадки.
 • Великі дисплеї краще не кріпити без кронштейна. В інструкції до каркасу завжди написаний вага, який він може витримати. А саморобними агрегатами такої точності не добитися. Якщо маленький ТВ вийде повісити без проблем, то масивний може впасти, зламавши кріплення і вирвавши дроти.

Телевізор на стіні в порожній кімнаті

Як вибрати місце для телевізора?

Зафіксований монітор вже не вийде нікуди пересунути або нахилити. Тому треба вибрати місце, в якому вам зручніше за все буде дивитися фільми. Екран повинен розташовуватися на певній відстані від ваших очей. Воно залежить від розміру дисплея і типу зображення, яке транслює ТВ (аналоговий формат, цифровий формат, FullHD). Якщо ви задумалися, як повісити телевізор на стіну, спочатку дізнайтеся його діагональ.

Щоб насолодитися телепрограмами на 32-дюймовому екрані, його слід встановити приблизно в двох метрах від гіпотетичного глядача. Для екрану розміром в 50 дюймів ця відстань складає вже три метри.

Проте більшою мірою слід орієнтуватися на свої відчуття. Сядьте там, де плануєте дивитися кіно. Уявіть, що перед вами телевізор. Він повинен бути на одному рівні з очима. Так, щоб вам не довелося нахиляти голову.

У монтажі, крім суб’єктивних, є ще й об’єктивні аспекти.

 • ТВ можна встановлювати там, де проходять електричні дроти. Краще заздалегідь з’ясувати, де вони знаходяться, щоб випадково не наштовхнутися на них під час свердління. Для цього є спеціальні прилади: металошукачі, індикатори й сигналізатори.
 • Якщо ви вирішили «сховати» екран в глибокій ніші, між настінними панелями або в шафі, відмовтеся від цієї ідеї. Пристрій буде перегріватися.
 • Вішайте монітор на відкритому місці. Не варто «затискати» його між полиць. Не обов’язково кріпити його на абсолютно порожній стіні. Але якийсь зазор бути повинен.
 • Встановлюйте пристрій на якісні та міцні стіни, які не кришаться, що не розвалюються, не гниють. Щоб угвинчений саморіз не випав через деякий час.
 • Краще кріпити дисплей недалеко від розетки. Так легше буде заховати дроти.

Кріплення на стіну

Якщо вам хочеться розібратися, як закріпити телевізор на стіні без кронштейна, зробити це буде дуже легко. І не знадобляться ніякі кріплення крім гвинтів. За однієї умови: ви збираєтеся встановити дисплей з діагоналлю менше 24 дюймів. Його можна зафіксувати, як рамку для фотографії. Просто повісивши на стіну.

Пристрій, в якому доступний такий вид кріплення, оснащено пазамі- «вушками». В інструкції до нього повинно бути вказано, які саморізи при цьому використовувати. Можливо, вони навіть входять в комплект поставки. Це слід уточнювати у фірми-продавця. Список відповідних гвинтів для різних матеріалів є в наступному розділі.

Телевізор на стіні

При подібній установці можна буде заховати дроти за монітором. Він виявиться занадто близько до стіни.

Якщо в документації не сказано, що монітор можна фіксувати таким чином, не варто пробувати. Через це можуть виникнути проблеми з пристроєм.

Кріплення за допомогою опори

Між екраном і стіною повинна бути деяка відстань (якщо в інструкції не вказано зворотного). Його не можна прикручувати впритул до поверхні. Йому необхідно простір для вентиляції. Доведеться зробити кріплення. Однак у багатьох моніторах є отвори, які дозволяють провести монтаж без кронштейна. Подальші поради підійдуть для будь-якого способу установки.

Перед тим як повісити телевізор на стіну, дізнайтеся, з чого вона зроблена. Від цього залежить, які деталі використовувати, і наскільки важкі агрегати можна фіксувати.

 • Бетон, цегла. Найкращий варіант (якщо не кришаться). У них треба закручувати дюбелі для бетону розміром від 50 мм. Матеріал витримає навіть громіздкі вироби. Але стіна повинна бути товстою і не порожнистої.
 • Дерево. Установка можлива, якщо воно хорошої якості. Без великих тріщин, гнилі і внутрішніх пустот. Для кріплення використовуються дюбелі для дерева розміром від 30 мм.
 • Гіпсокартон. При великих навантаженнях буде прогинатися. Можна зафіксувати екран не на самих аркушах, а на металевих напрямних. Тоді конструкція вийде більш надійною. Але встановлювати великі телевізори все одно не варто. Використовуються дюбелі-метелики. При угвинчуванні вони «розкриються» зі зворотного боку листа гіпсокартону і завдяки цьому не випадуть.

Самостійно зібрати кріплення можна з підручних засобів. Підійдуть, наприклад, деталі, які залишилися у вас після ремонту або складання меблів. Відповідний інвентар також можна придбати в спеціалізованих магазинах.

Каркас складається з двох частин: одна прівінчівается до стіни, інша — до телевізора. Чим важче монітор, тим міцніше повинно бути кріплення. Конструкції можуть відрізнятися в залежності від ваших потреб. Можна зробити жолоб, щоб заховати дроти, створити який-небудь декоративний елемент, додати щось від себе.

Ось, наприклад, опора для невеликого екрану:

 1. Візьміть меблеву «шину», дерев’яний брусок і анкерні пластини для вікон.
 2. Просвердлите отвори в «шині» і бруску. Попередньо виміряйте відстань між майбутніми дірками, щоб деталі можна було прикріпити друг до друга.
 3. Прикрутіть саморізами «шину» до бруска.
 4. Після цього затягніть брусок з «шиною» до стіни.
 5. Спочатку відзначте, де будуть розташовуватися дірки. Використовуйте будівельний рівень, щоб поставити каркас рівно.
 6. Просвердлите отвори в стіні і вбийте в них дюбелі.
 7. Просвердлите дірки в бруску.
 8. Пригвинтите брусок до стіни, укрутивши саморізи в дюбелі. Використовуйте шуруповерт. Звичайною викруткою тут не впоратися.
 9. Гвинтами зафіксуйте анкерні пластини на задній панелі телевізора. Їх можна підрізати болгаркою, якщо не підходять за розміром.
 10. Після цього прикріпіть екран до бруска з «шиною». Це робиться за допомогою гачків на анкерної пластини.

Телевізор в стіні

Так можна повісити тільки легкий телевізор. Великі навантаження це кріплення не витримає.

Дізнатися, на які точно габарити розрахований створений каркас, не так просто. На кронштейнах зазвичай пишуть максимальна вага монітора. Але зроблений своїми руками агрегат доведеться перевіряти «в польових» умовах.

Як заховати дроти?

Ось як заховати дроти від телевізора на стіні:

 • Найбільш очевидний варіант — прямо за монітором. Якщо розетка недалеко, просто помістіть кабелі за екран. Тільки дивіться, щоб вони ніде не перегиналися і не перекручувалися. Буде виглядати лише невеликий шматочок з вилкою.
 • Можна проштробити канал прямо в стіні. Але це має сенс робити, якщо у вас ще йде ремонт.
 • Якщо у вас гіпсокартонна стіна, заховати дроти краще в ній.
 • Декоративні прийоми. Це, скоріше, маскування, а не приховування. Можна перетворити кабель в частину інтер’єру. Наприклад, приклеїти до нього пелюстки і квіти, щоб він був схожий на стебло. Або зробити його елементом якоїсь дизайнерської композиції.
 • Молдинги, або кабель-канали. Порожні «трубочки», які кріпляться до стіни. У них поміщають всю проводку. Можуть бути непомітними або красивими.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector