Скотобаза — приватні фото, обхід блокування і аналоги

Як відомо, Google пам’ятає все. Наша діяльність в Інтернеті, залишені нами коментарі та завантажені фото, аудіо та відео — все це залишається в мережі на багато років. Цим часто користуються різні ділки і шахраї, які збирають інформацію про людей, а потім і продають цю інформацію тим, хто за неї заплатить. Найбільш відомим ресурсом такого плану в Рунеті був skotobaza.org, що збирає інформацію про користувачів зі сторінок популярної соціальної мережі Вконтакте. Що це за ресурс скотобази, що за приватні фото там викладені, як обійти блокування цього сайту і які є ресурси-аналоги? Про все це розповімо в цьому матеріалі.

Що таке скотобази?

Skotobaza.org — це база даних, в якій зберігається інформація про користувачів соціальної мережі Вконтакте. Заснований в березні 2014 року ресурс періодично сканував базу vk.com, збираючи дані з мільйонів сторінок користувачів VK. Перелік таких даних зазвичай містив у собі загальну інформацію про користувача, а також приватні фото з призначеної для користувача сторінки. У базу «скотобази» потрапили як загальнодоступні фотографії людини, так і фотографії зі статусом «для друзів». Знімки з доступом «видно тільки мені» в базу skotobaza.org не потрапили.

Всього в архіві ресурсу налічувалося близько 180 мільйонів користувальницьких фотографій і мільйони призначених для користувача анкет.

Пошук ВД

Пошук в базі проводився за призначеною для користувача ID в ВК

Згодом виявилося, що «скотобази» поповнилася фотографіями, які не призначалися користувачами для загального доступу. За видалення облікового запису користувача з цього сайту (включаючи компрометуючі фото) представники ресурсу просили близько 500 рублів. Після оплати зазначеної суми профіль користувача назавжди віддалявся з бази.

Діяльність скотобази викликала обурення багатьох користувачів. З’явилися навіть петиції, що закликають законодавчо заборонити діяльність цього і аналогічних ресурсів на території РФ.

Це буде цікаво: Пошук по фото в соціальних мережах.

Блокування ресурсу Роскомнадзором

Досить скоро про полумошенніческой схемою «скотобази» дізнався Роскомнадзор. Адміністрація сайту отримала попередження, в якому стверджувалося, що сайт містить в собі «відомості, поширення яких в РФ заборонено рішенням суду». Також в попередженні містилася вимога видалити зазначені матеріали, але які точно Роскомандзор не вказав.

З 30 травня 2015 року сайт був заблокований на території РФ. Адміністрація сайту було намагалася боротися з цим за допомогою дзеркал (check-you.sko.to, sko.to і інших), але досить швидко махнула на це рукою.

Роскомнадзор

У 2015 році функціонал «скотобази» був заблокований Роскомнадзором

Через деякий час з’явилася модифікована версія аналог «скотобази» за адресою vk.watch. Потрапляють на skotobaza.org користувачі автоматично переадресовуються на згаданий ресурс.

Vk.watch — дубликатор скотобази з приватними фото

Сервіс vk.watch є вдосконаленою версією «скотобази». За заявами творців ресурсу тут розміщено 354 млн профілів, 975 мільйонів фотографій, 610 мільйонів коментарів користувачів. Оформивши платну підписку (від 4 до 280 євро на місяць) кожен бажаючий може переглядати обрані ним зліпки профілів ВК. Такі дані включають базову інформацію про користувача, його коментарі та фото.

Безкоштовний перегляд потрібного профілю в vk.watch неможливий.

vk.watch

Наступник «скотобази» — ресурс vk.watch

Інші аналоги skotobaza.org

Після того, як ми розібралися що таке скотобази, і які приватні фото там викладені, розглянемо також аналоги цього сайту 2019 року. З огляду на «популярність» архіву, в мережі як гриби після дощу почали з’являтися сайти з аналогічним контентом (poiskvk.org, spalili.me і інші). Дані ресурси спеціалізувалися на демонстрації фотографій дівчат в нижній білизні, що знаходило відгук у чоловічої аудиторії. Попрацювавши невеликий час, всі зазначені ресурси закрилися.

Якщо ж ви виявите в мережі сайт, який позиціонує себе як «аналог скотобази», не поспішайте вводити на такому сайті ваш логін і пароль ВК. У багатьох випадках це веде до втрати доступу до вашого профілю і крадіжку призначених для користувача даних. Навряд чи це те, що вам потрібно.

З цілком легальних інструментів-аналогів skotobaza.org рекомендуємо сервіс «Яндекс.Люді». Даний сервіс шукає інформацію про потрібну людину в різних соціальних мережах, включаючи ВК, ОК, Фейсбук, Мій світ і інших. Досить ефективно, швидко і зручно.

Яндекс.Люді

Ресурс «Яндекс.Люді» дозволяє ефективно знаходити людей в соціальних мережах

Це корисно знати: Як знайти людину по фото в VK.

висновок

У нашому матеріалі ми розібрали, що таке скотобази, що за приватні фото були там викладені, які аналоги ресурсу є (були) в мережі, і чи можна обійти блокування сайту. На даний момент «скотобази» пройшла ребрендинг, поміняла свій функціонал, і існує в мережі під ім’ям vk.watch. Доступ до всіх можливостей ресурсу є платним, що відлякує випадкових шукачів компрометуючих даних. Ну а для мають кошти немає нічого неможливого. Майже.

https://youtu.be/R0yhRQBG3Iw

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector