Перевірка і діагностика роботи комп’ютера, ноутбука. Як перевірити самостійно?

діагностика пк
Якщо ваш комп’ютер став повільно працювати, став часто зависати або самостійно вимикатися, то спочатку потрібно визначити чи є це проблемою з залізом або з програмами.

Правильна діагностика допоможе вам знайти винуватця проблем і заощадить гроші, які ви б заплатили сервісу за ту ж діагностику. На превеликий жаль апаратні проблеми часто призводять до дорогого ремонту або заміні окремих комплектуючих, і якщо працює з помилками оперативна пам’ять доставляє тільки дрібні проблеми, то згоріла від перегріву ігрова відеокарта може привести до серйозних витрат, тому при появі проблем при роботі комп’ютера варто відразу зайнятися діагностикою .

Поради, які дозволять вам провести просту і безпечну діагностику комп’ютера.

Почнемо з комплексного підходу. Найбільш простим способом перевірити роботу практично всіх компонентів комп’ютера є установка досить компактною, але в той же час функціональної утиліти HWMonitor. Дана програма підкаже Вам які проблеми можуть заважати нормальній роботі комп’ютера. Якщо дана утиліта з першого разу нічого не показала, то слід відновити ті умови при яких були помічені порушення в роботі ПК. Як правило це підвищення навантаження процесора, відеокарти, оперативної пам’яті. Далі слід перевірити роботу кожного компонента комп’ютера.

Оперативна пам’ять і жорсткий диск

 Якщо проблеми виникають при активному використанні жорсткого диска (запис / читання великого обсягу даних), то необхідно буде перевірити жорсткий диск, це можливо зробити навіть вбудованою в Windows утилітою. Для перевірки оперативної пам’яті і виникаючих помилок добре підходить розпакування архіву, з паралельно включеної утилітою тестування.

Так само при підозрі на проблеми з жорстким диском рекомендуємо переглянути інформацію S.M.A.R.T. Це спеціальна утиліта, вбудована в жорсткий диск, дозволяє переглядати докладну інформацію про здоров’я диска. Ознайомитися з цією інформацією можна за допомогою програми CrystalDiskInfo, яку можна запросто скачати.

перегрів

 Якщо ви підозрюєте, перегрів окремих компонентів, то для початку зайдіть в BIOS або UEFI (на нових комп’ютерах) і подивіться температуру процесора і чіпсета. Температура не повинна перевищувати 60 градусів. Більш висока температура однозначно свідчить про перегрів.

Але в BIOS і UEFI не подивитеся температуру всіх компонентів. Для більш детального дослідження температури окремих компонентів можна використовувати вже вищезгадану HWMonitor. Ця програма збирає інформацію про температуру з усіх датчиків. З її допомогою можна дізнатися температуру процесора, материнської плати, відеокарти і жорсткого диска.

Для вирішення проблеми перегріву часто буває досить просто почистити комп’ютер від пилу за допомогою пилососа. Більш складний, але і більш дієвий метод це заміна термопасти на процесорі і відеокарті.

Материнська плата

З діагностикою материнської плати все дуже непросто. Материнська плата містить безліч елементів і пошкодження будь-якого з них може привести до збоїв в роботі комп’ютера. Якщо підозри в несправності впала на материнську плату, то для початку потрібно буде її уважно оглянути. При огляді звертайте увагу на конденсатори (чи немає на них слідів електроліту) і на сліди впливу високої температури (Зміни кольору поверхні плати або компонентів). При виявленні цих ознак вам швидше за все доведеться поміняти материнську плату.

Однак при огляді ви можете і не знайти нічого підозрілого. Тоді необхідно підключити до материнської плати компоненти, в справності яких ви абсолютно впевнені. Якщо після тестування з справними компонентами не виникло проблем, то материнську плату можна виключити з підозрюваних.

Застереження при виконанні діагностики

Не забувайте перед усіма перевірками і тестами обов’язково зробити резервну копію всіх даних і зробіть образ системи або хоча б включите створення контрольних точок відновлення.

Після встановлення проблемного компонента комп’ютера його зазвичай заміняють. У випадку з материнською платою є ймовірність, що в сервісі зможуть її полагодити. Якщо ваш комп’ютер ще знаходиться на гарантії, то зверніться в гарантійний сервіс, якщо ж гарантійний термін вже закінчився, то можете самостійно замінити несправний компонент.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector