Кращі програми для перевірки орфографії та пунктуації

Будь-яка робота, пов’язана з написанням текстів чи їх редагуванням, вимагає ретельної перевірки на наявність орфографічних, граматичних і пунктуаційних помилок, а також їх виправлення. Благо, в наш час високих технологій не доводиться займатися цим вручну, що значно економить час і сили. Виконати корекцію допоможуть спеціальні інструменти, сервіси та програми, покликані виявляти допущені недоліки автора в викладеному тексті. Навіть якщо не брати в облік людей, що зазнають великі труднощі з російською мовою, перевірка правопису завжди буде актуальна і може стати в нагоді в різних видах діяльності. Помилки допускають все, адже і за умови ідеальної грамотності завжди присутній людський фактор.

Кращі програми для перевірки орфографії та пунктуації

ТОП програм для перевірки орфографії і пунктуації.

Поява в тексті численних помилок і помилок правопису — нерідке явище при роботі з великими обсягами тексту, що виникає внаслідок втрати концентрації уваги. Звичайно, утиліти для перевірки граматики російської мови не завжди можуть стовідсотково визначити правильність написання, оскільки не відчувають і не враховують контекст. Навіть одна кома, поставлена ​​граматично правильно, але не в тому місці пропозиції, може повністю перевернути весь сенс сказаного, а іноді один і той же текст несе протилежну смислове навантаження і зовсім при однаковій пунктуації. Такі тонкощі російської мови вловлює тільки жива людина, і то виключно його носій.

Тема нерозуміння виняткових особливостей піддається логіці іноземців синтаксису невичерпна, про вислови зі спірною трактуванням спотикаються і сервіси для перевірки якості тексту. Також багато сленгові вислови часто відсутні в словниках програм, що не дає можливості ідеально відкоригувати написане. При цьому використання такого софта дозволяє звернути увагу на більшість допускаються помилок в текстах і усунути їх. «Помічники» авторів можуть бути інтегрованими в текстовий редактор, додатково викачаними на комп’ютер або використовуваними в онлайн-режимі.

Кращі інструменти для перевірки помилок в тексті

На сьогоднішній день існує чимало сервісів, які перевіряють правильність написання, але в багатьох з них навіть з виявленням явних помилок повний швах. Більш того, вірно викладені пропозиції часто розцінюються як неприпустимі в мові. Виною всьому убогість словникового запасу і нерозуміння деяких лексичних ланцюжків, як на прикладі з розумінням російської мови іноземцями.

З перевіркою граматики програми для виправлення помилок в тексті здатні впоратися на ура, але ось аналіз розстановки розділових знаків у тексті реалізований в сервісах досить примітивно. Найчастіше користувачеві пропонується всього лише виділити комами вступне слово і прості синтаксичні конструкції, а, стикаючись з пропозиціями, ускладненими великою кількістю оборотів, програми вже не бачать необхідності в додаткових елементах писемності і нерідко, нітрохи не соромлячись, просять спростити написання. Розглянемо найбільш популярні і адекватні інструменти для роботи з перевіркою тексту на помилки, природно, з підтримкою російської мови.

Microsoft Word

Всім відомий редактор з пакету Microsoft Office оснащений досить багатим функціоналом. Серед численних опцій Word є вбудований модуль перевірки грамотності тексту, що набирається на декількох мовах. У редактор включено автоматичне підкреслення виявлених помилок, що дуже зручно, оскільки дозволяє користувачеві моментально виправляти недоліки, тим самим займаючись коригуванням по ходу роботи, а не після її закінчення. Якщо ж функція неактивна, переходимо до вкладки «Рецензування» і йдемо в «Параметри правопису», де помічаємо галочками необхідні пункти, а найкраще — все, крім розділу винятків.

Перевірка в Microsoft Word

Орфографічні помилки підкреслюються хвилястою лінією червоного кольору, а граматичні — зеленого. При виділенні слова або пропозиції можна викликати контекстне меню і, вибравши пункт «Граматика» або «Орфографія» (в залежності від характеру помилки), прояснити, чому редактору неугодно дане написання, також будуть запропоновані варіанти заміни, але, звичайно, не факт. У Microsoft Word присутній і зручна функція додати слова до словника, після чого редактор не підкреслювати їх як помилку. Можна також припустити певне слово або пропозицію, в тому числі по всьому документу в разі повторення. Доступна можливість настройки автозаміни під власні вимоги, програма автоматично виправляє помилки в тексті згідно з обраними параметрами (замінює символи при випадковому натисканні, проставляє заголовні букви на початку рядка та інше). Писати можна в якому завгодно стилі, налаштувавши потрібні опції, в тому числі застосовувати просторічні висловлювання або експресивну лексику, якщо це необхідно.

Text.ru

Онлайн-сервіс Текст.ру дозволяє перевірити якість тексту на унікальність, орфографічні помилки, а також виконати SEO-аналіз. Ресурс досить непоганий і застосовується представниками різних професій для створення якісного контенту. При цьому з пунктуацією тут дуже туго, а скоріше її перевірка, по всій видимості, зовсім не передбачена, оскільки підкреслюються тільки найпростіші помилки, наприклад, в разі відсутності розділових знаків перед приводами. Коми можна проставити зовсім не до місця, хоч після кожного слова, text.ru цього не помітить — перевірено.

Перевірка в Text.ru

Як і у всіх аналогічних онлайн-сервісах, алгоритм роботи простий: в відповідне поле потрібно вставити текст, потім натисканням кнопки запустити процес. Перевірка тексту здійснюється досить швидко, по її закінченні будуть підсвічені виявлені помилки, натисканням на які можна побачити детальну інформацію з варіантами заміни, якщо вони присутні в арсеналі сервісу.

Орфограммка

Молодий багатофункціональний сервіс, але вже зарекомендував себе з хорошого боку, на даний момент є платним, але вартість передплати невелика. Щоб оцінити можливості перевірки тексту на помилки, в тому числі перевірити пунктуацію, користувачеві потрібно зареєструватися або увійти за допомогою облікового запису будь-якої соціальної мережі. Сервісом будуть запропоновані на вибір варіанти авторизації. Орфограммка надає пакет безкоштовних перевірок на 6 тис. Знаків для ознайомлення, після чого послуги доступні при комерційної підписці.

Перевірка через Орфограммка

Незважаючи на відмінну функціональність майданчики, принцип використання простий: текст потрібно вставити в область однією з вкладок, а їх у сервісу три — Грамотність, Краса і Якість, натиснути кнопку для початку перевірки, після чого сервіс видасть результати з поясненнями і варіантами виправлення помилок. У перевіряється тексті будуть підсвічені різними кольорами всі знайдені недоліки, що стосуються граматики, орфографії, пунктуації, а також стилістичні невідповідності. Орфограммка відмінно справляється з перевіркою, дозволяючи виявити навіть неочевидні помилки, і поєднує в собі функції декількох сервісів. Так що невелика плата за використання програми, яка перевіряє текст по всіх параметрах, — ніщо в порівнянні з извлекаемой користю.

ОРФО Online

Сервіс з можливістю редагування та оформлення документів ОРФО пропонує досить широкий набір опцій. Для перевірки правопису текст необхідно вставити у відповідне поле, натиснути кнопку «Перевірити» і результати не змусять себе довго чекати. Помилки будуть підсвічені по аналогії з Word, до речі, інтерфейс вбудованого редактора теж походить на «вордовскій». Сервіс підтримує словники 9 мов, є додавання нових слів, а при необхідності пакет ОРФО може бути інтегрований в той же Word.

ОРФО Online

Яндекс Спеллер

Ресурс призначений для перевірки помилок правопису в текстах, підтримує три мови (російська, англійська, українська). Для підбору заміни Спеллер використовує бібліотеку CatBoost, завдяки чому забезпечується розшифровка слів, надрукованих з спотвореннями і враховується смисловий контекст в процесі виявлення помилок. Сервіс цікавий можливістю інтеграції з додатками, за допомогою API його можна підключити до будь-якої HTML-формі. Незважаючи на те, що Яндекс Спеллер призначався для веб-розробників, його можуть використовувати і звичайні користувачі.

Яндекс Спеллер

Language Tool

Багатомовний ресурс для перевірки грамотності текстів, що виявляє пунктуаційні, граматичні, орфографічні та стилістичні помилки. Користуватися сервісом можна в онлайн-режимі, завантажити версію програми для комп’ютера або встановити, як розширення браузера. Крім російської, програма Language Tool підтримує більше 40 мов і діалектів і може також самостійно визначити мову, на якому написаний текст. Перевірка виконується за аналогією з іншими сервісами даного призначення, за результатами аналізу орфографічні помилки будуть підсвічені рожевим кольором, пунктуаційні — помаранчевим.

Language Tool

AfterScan Express

Багатофункціональна програма для перевірки орфографії, що виконує також корекцію текстів в автоматичному режимі. Додаток AfterScan Express дозволяє обробляти помилки розпізнавання, пунктуації, видаляти зайві відступи і прогалини. Крім того, програма виявляє абревіатури, формули, спецсимволи і т. Д. Продукт AfterScan випускається в різних варіантах, AfterScan Professional має більш широкий функціонал, ніж версія Express, передбачається для домашнього користування. Наприклад, в неї включена функція обробки помилок ручного введення, а також додані інші цікаві можливості.

AfterScan Express

Сліпо покладатися на сервіси і програми перевірки текстів не варто, технології ще не настільки досконалі, щоб перевищити людський інтелект, який створив ці самі допоміжні інструменти. Виняток становлять лише деякі індивідууми, яким краще беззастережно довіритися софту, навіть не ставлячи зайвих питань. На жаль, велика бажання писати штовхає і зовсім безграмотних людей на численні публікації, а ніяких перешкод цьому поки немає. При цьому і для досвідченого автора, якому грамотності не позичати, такі інструменти теж часто стають рятівним колом. Головне — виконувати перевірку розумно і уважно, щоб уникнути таких казусів, як з відомим Т9.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector