Як перевірити, чи піде гра на комп’ютері

Перед тим як скачати гру, потрібно з’ясувати, чи буде вона коректно працювати на вашому ПК. Для цього треба звірити описані виробником вимоги з параметрами вашої системи. Це звучить просто і зрозуміло, однак нерідко трапляються накладки, і гра не запускається або «висне». Швидше за все, це означає, що ви щось випустили з уваги.

Якщо захоплені геймери розбираються у всіх особливостях своїх ПК, то люди, які раптово вирішили пограти, можуть і не пригадати, яка відеокарта у них встановлена ​​і де шукати інформацію про розрядності системи. Щоб перевірити, чи піде гра, не завжди достатньо натиснути на значок «Мій комп’ютер» і подивитися вкладку «Параметри ОС». Іноді доводиться відкривати системний блок або шукати повний опис моделі ноутбука в інтернеті.

Найважливіші параметри системи комп’ютера

Для ігор критичні наступні параметри:

 • якість процесора і кількість ядер;
 • Об’єм оперативної пам’яті;
 • можливості відеокарти;
 • особливості вінчестера;
 • версія

Як правило, їх впізнають перед покупкою ПК, щоб вибрати потужну модель під свої потреби. Якщо ж комп’ютер був придбаний до того, як ви захопилися іграми, перевірити параметри можна за описом, що додається до інсталяційного файлу. В середньому, вони повинні відповідати наступним:

 • чотирьохядерний процесор Intel, 2,4 Ггц;
 • відеокарта — 2 ГБ;
 • ОЗУ — 4 ГБ;
 • версія Windows в більшості випадків не нижче 7;
 • дуже часто потрібно 64-розрядна ОС.

Звичайно, все це залежить від того, які ігри ви будете встановлювати. Стратегії та екшени з красивою графікою і безліччю локацій можуть зажадати більшої кількості ресурсів. І навпаки, ті чи інші казуальні «сімейні» гри зможуть обійтися меншими показниками продуктивності ПК або ноутбука.

Кілька способів перевірки ігор для ПК

Перевірити, чи піде гра на вашому комп’ютері, можна кількома способами:

 • самостійно звірити вимоги до системи, які пред’являють розробники розважального софта;
 • звернутися за допомогою до людей, які розбираються в електроніці;
 • скористатися спеціальними онлайн-сервісами, перевіряючими гри на сумісність.

Далі розглянемо докладніше, як це зробити.

Порівняння параметрів комп’ютера і вимог гри

Отже, перед покупкою і скачуванням гри зверніть увагу на «Мінімальні вимоги до ПК». Далі натисніть «Пуск» або «Провідник», знайдіть «Мій комп’ютер» або «Цей комп’ютер» і «Властивості системи». Тут ви побачите:

 • показники оперативної пам’яті і процесора;
 • розрядність системи;
 • версію

властивості системи

Тепер клацніть правою кнопкою мишки у вільному місці на «Робочому столі» і виберете «Параметри екрану» — «Дисплей» — «Додаткові параметри дисплея».

Розширені можливості пошуку дисплея

Тут ви зможете з’ясувати, яка відеокарта встановлена. На Windows 10 виявити всі відомості можна швидше, набравши потрібне слово в рядку пошуку біля кнопочки «Пуск». Перевірка гри на сумісність з комп’ютером в даному випадку зводиться до звірки пропонованих вимог з можливостями ПК.

Перевірка сумісності за допомогою онлайн-сервісів

Можна оптимізувати процес звірки, вдавшись до допомоги онлайн-сервісів. Нижче ми розглянемо найпопулярніші з них.

Testgamespeed.ru

Дуже зручний і гранично простий сайт. В запропоновану форму ви вписуєте відомості про своє процесорі, ОЗУ і ОС, а також назва гри, і швидко отримуєте відповідь, чи достатньо ресурсів у компа, щоб він потягнув гру. Цей тест приблизний, але помиляється ненабагато. Якщо вердикт був «не запуститься», а гейм-софт все-таки відкрився, то з якогось моменту він все одно перестане працювати. Ви також знайдете попередження про те, що відповідність мінімальним параметрам не означає, що ігровий процес буде комфортним — можливі збої, мимовільне закриття, пригальмовування. Бажано, щоб «залізо» на порядок перевищувала вимоги.

Testgamespeed.ru

Can You Run It

Самий популярний сервіс. Тут є рядок пошуку, куди потрібно вписати все, що вам відомо про ваш ПК і назву бажаної гри. Якщо невідомо нічого — не біда, сайт сам просканує «залізо» і збере інформацію. Ресурс англомовний, але оформлення інтуїтивно зрозуміле, а якщо браузер оснащений перекладачем, то проблем взагалі не виникне. Через якийсь час ви отримаєте відповідь з докладним описом, які показники співпали, а які — ні, що можна поліпшити в вашому ПК і яким чином це зробити. Буває так, що проблема криється в невстановлених оновленнях — сервіс повідомить вам і про це.

Can You Run It

Game-tips.ru

Також дуже зручна онлайн-програма для перевірки сумісності ігор і ПК. Як тільки ви її відкриєте, побачите порожні поля, де потрібно вказати назви самої гри, відеокарти і процесора, обсяги ОЗУ і версію «Windows». Якщо ви забули, де шукати той чи інший параметр, нижче форми є підказки, як це зробити. Відповідь буде представлений у вигляді таблиці, де сумісні показники виділені зеленим, а несумісні — червоним. Таким чином, відразу видно, де може ховатися проблема. Щоб не збирати відомості про комп’ютер самому, скористайтеся софтом, які аналізують параметри.

Game-tips.ru

Everest

Компактна утиліта, яку потрібно встановити на ПК або ноутбук. Відкрийте її і виберіть вкладку «Сумарна інформація». Тут будуть всі необхідні відомості, їх можна скопіювати і вставити в будь-який з трьох сервісів, представлених вище. Так ви заощадите час і убережетеся від помилок. Програма дозволяє протестувати продуктивність ПК і налаштувати його оптимальним чином, з огляду на витрату ресурсів і стан комплектуючих. Не поспішайте видаляти софт відразу після того, як вирішиться питання з грою — періодично можна перевіряти комп’ютер і попереджати можливі неполадки.

Everest

HWMonitor

Зручний тим, що всі відомості відображає в одному вікні. Їх легко перенести в онлайн-сервіс, який перевіряє сумісність ігор. Крім того, ви можете оцінити загальний стан кожної комплектуючої свого ПК або ноутбука: чи не перегрівся він, скільки ресурсів витрачається, і що на це впливає, які показники продуктивності і т. П. На жаль, дана програма випускається тільки на англійській мові, але в інтерфейсі немає ніяких відволікаючих вкладок або додаткових вікон, тому працювати з нею легко.

HWMonitor

Якщо онлайн-сервіс дав негативну відповідь щодо сумісності гри з ПК, краще не намагайтеся її запустити. Можливо, це закінчиться простим зависанням системи, але іноді це може привести і до серйозного перегріву відеокарти або процесора.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector