IOT пристрою. Що це? Навіщо це потрібно? Приклади IoT пристроїв —


На даний момент таке поняття як інтернет знайоме майже кожному, а от про те які існують пристрої дозволяють автоматизувати процеси за допомогою онлайн управління — знають не всі. Саме в даній статті нам хотілося б розділити і класифікувати пристрої IoT і розібратися наскільки складно створити новий пристрій і керувати ним за допомогою свого смартфона або ноутбука.

Що таке IoT. Просте пояснення.

Дослівно з англійської IoT (Internet of things) перекладається як інтернет речей. Цьому є досить мудре визначення. Але «на пальцях» це звучить так, якщо якийсь девайс має вихід в мережу і їм можна управляти віддалене, то даний пристрій можна віднести до концепції інтернету речей. Причому управління може здійснювати як за допомогою глобальної мережі, так і за допомогою локальних мереж.

Приклад: Самий простий і зрозумілий обивателеві приклад звучить так. У вас є звичайна розетка, якщо в розрив ланцюга встановити реле, яке управляється за допомогою готового модуля WIFI, то ваша розетка в стіні вже відноситься до концепції IoT або інтернету речей. І ви вже підключившись до даного девайсу можете включати або відключати навантаження включену в дану розетку віддалено.

Наскільки складно створити новий пристрій?

Якщо говорити про створення пристрою з нуля, то це під силу лише досить досвідченим розробникам і компаніям. Але в наше століття глобалізації більшість розробників викладають свої ж додатка, програмне забезпечення та пристрої до загального доступ. І якщо у вас є хоча б найменший досвід по ремонту електронних пристроїв, то ви можете замовити готову друковану плату тут — https://a-contract.ru/produkcija/pechatnye-platy/, далі скачати необхідне програмне забезпечення і продовжити модернізувати новий SMART девайс.

Сфера застосування в побуті і навіщо все це потрібно?

Говорити про промислове використання даного роду пристроїв напевно немає необхідності. Адже відстеження температури реактора або напруги і частоти на гідроелектростанції відбувається вже дуже давно. І зараз ведуться логи всіх змін працюючої апаратури на будь-якому виробництві.

У той час як в побуті IoT пристрої тільки починають входити в життя. Адже вся концепція типу «розумний дім» побудована на базі десятків і сотень таких датчиків, які з’єднані воєдино в вашому смартфоні, ноутбуці або планшеті. Адже вже зараз можна не переживати вимкнули ми праска чи ні, а для перевірки достатньо зайти в свій аккаунт і перевірити підключення і так далі.

Голосові пульти для управління радіо і тілі апаратурою, освітлення кероване смартфоном, відео камери розміром з п’ятикопійчану монету зі своїм виходом в мережу і ще досить багато пристроїв, які можна купити досить дешево вже зараз, а що буде через 2-3 роки навіть уявити складно.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector