Як заблокувати клавіатуру на ноутбуці

Питання про блокування клавіатури ноутбука періодично виникає у більшості користувачів. Найчастіше причинами стають такі чинники:

  • якщо частина клавіш пошкоджена або вийшла з ладу, що проявляється мимовільними натисканнями і спрацьовування;
  • якщо в будинку є маленькі діти або домашні тварини, які можуть дістатися до відкритого комп’ютера і натискати клавіші;
  • нарешті, якщо ви звикли працювати з повнорозмірною клавіатурою, а штатна вам просто незручна (так часто буває у тих, хто працює з великими обсягами тексту).

Почнемо з самого простого: тимчасового відключення клавіатури, якщо вам потрібно ненадовго вийти з кімнати, де залишається дитина або улюблений кіт. На деяких моделях ноутбуків передбачено спеціальне поєднання клавіш для блокування: зазвичай це «Fn» та одна з функціональних клавіш (наприклад, F6 або F11).

Функціональна кнопка «Fn»

Подивіться на клавіатуру уважно, і якщо ваш ноутбук входить в число таких моделей, ви побачите на одній з клавіш потрібну піктограму. Зверніть увагу, що ця функція може не спрацювати, якщо на цьому пристрої варто операційна система, відмінна від встановленої при його продажу.

Якщо ж для блокування клавіатури немає спеціальної клавіші, існує універсальний спосіб, тимчасово блокуючий систему в цілому. Натисніть «Win» + «L» — це поєднання заблокує призначену для користувача обліковий запис, при цьому не виходячи з неї. При спробі повернутися до роботи ви побачите екран входу в обліковий запис, і якщо вона захищена паролем, потрібно буде вести його знову. Цей спосіб захистить ваш комп’ютер від непотрібних натискань клавіш під час вашої відсутності.

Вхід в обліковий запис Windows

Програми для роботи з клавіатурою

Крім штатного ПО, існують також окремі програми для роботи з клавіатурою. У них є різні функції, в тому числі і блокування. Приклади: «Toddler Keys» або «Block». Знайдіть через пошук в інтернеті таку програму, вивчіть її функціонал, і якщо вона вам підійде — встановлюйте, налаштовуйте під свої потреби. При цьому ви зможете в будь-який момент заблокувати всі кнопки всього одним рухом.

Використання програми Toddler Keys

Відключення несправної клавіатури

Якщо клавіатура вашого ПК частково або повністю вийшла з ладу і не виконує своїх функцій, або ж ви не плануєте нею користуватися через незручності, можна відключити її апаратно. Це можна робити тільки в разі повної впевненості в тому, що вона вам не знадобиться.

Якщо зняти кришку корпусу ноутбука, візуально можна знайти шлейф, що веде від клавіатурній панелі до материнської плати. Вимкніть його з роз’єму і зберіть ноутбук знову. Після цього можна підключати зовнішній пристрій, не побоюючись виникнення конфліктів обладнання.

Відключення пристрою від материнської плати

Майте на увазі, що перехід на зовнішню клавіатуру позбавить вас деякого розширеного функціоналу, передбаченого для ноутбуків: наприклад, включення / відключення Wi-Fi з клавіатури, регулювання гучності звуку, яскравості екрану і т. Д.

висновок

Як бачите, немає нічого складного в блокуванні або повне відключення клавіатури на ноутбуці. Все залежить від фактора, який спонукав вас замислитися над тим, як заблокувати клавіатуру на ноутбуці. Сподіваємося, наша стаття допомогла вам у вирішенні виниклого питання. А за уточненнями ви завжди можете звернутися до нас у своїх коментарях.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector