Як оцифрувати фотоплівку в домашніх умовах

Наявність фотокамери в сучасних гаджетах робить процес фотозйомки простим, зручним і … трохи буденним. Ще якихось 20 років тому підготовка до будь-якого заходу починалася з купівлі плівки для фотоапарата, на яку запам’ятовувалися особливо важливі моменти нашого життя. Ми берегли кожен кадр, а потім виявляли плівку, насолоджуючись усіма вдало зробленими знімками. Напевно у багатьох і досі зберігаються плівкові негативи, з яких і друкувати не особливо хочеться, але було б непогано подивитися ці фото, наприклад, на комп’ютері. Ідеальним рішенням в цьому питанні стане оцифровка фотоплівки, яку можна здійснити в домашніх умовах.

Як оцифрувати негативи фотоплівки

Оцифровка фотоплівки може виконуватися декількома способами.

Види плівки і їх особливості

Перш ніж приступити до процесу оцифровки, необхідно з’ясувати, з яким видом плівки вам доведеться працювати:

  1. Позитивна плівка або слайдовая. Зображення на ній буде передаватися в оригінальному кольорі, який потрапив в кадр. Іншими словами, позитивна плівка — це повноцінний слайд, на якій ми вже бачимо кінцеве зображення.
  2. Кольорова негативна плівка. Це найбільш поширений вид плівки. Зображення на ній виходить в інвертованому вигляді, т. Е. Тіні на плівці стають світлими, а світлі ділянки затемненими.
  3. Чорно-біла плівка або срібна. Зображення на них монохромне і складається з металевого срібла.

Оцифровка фотоплівки сканером

Якщо ви вирішили, що оцифровка фотоплівки в домашніх умовах — це те, що вам необхідно, давайте познайомимося з найбільш поширеними методами цього процесу. Для того щоб оцифрувати плівку, можна скористатися спеціальним сканером. Вони бувають декількох видів:

  • Планшетні сканери з функцією сканування фотоплівки, яка затискається в спеціальній рамці і кладеться на скло скануючого пристрою. Вбудована лампа просвічує кадр, і він перетвориться в цифровий вигляд. Однак, через те, що лампа просвічує і скло сканера, яка не розсіює світлові промені, зображення виходить не дуже контрастним.
  • Спеціалізовані слайд-сканери закритого типу. Плівка, міцно затиснута в рамку, вставляється в сам сканер, який безпосередньо її просвічує. Деякі сканери навіть оснащені антіньютоновскімі стеклами.
  • Псевдобарабанний сканер для оцифровки фотоплівки, в якому вона кладеться не прямо, а дугою. Подібний вигин плівки допомагає подолати нерівномірну різкість знімка і збільшити роздільну здатність.
  • Барабанний сканер для фотоплівки, в якому використовуються високочутливі фотоелементи. Оригінали закріплюються на зовнішню частину циліндра, що обертається-барабана і просвічуються зсередини. Сканування на такому сканера відрізняється швидкістю, різкістю кадру і його високою цветонасищенностью. Але висока вартість і масивна конструкція є відчутним перешкодою для використання сканера в домашніх умовах.

Оцифровка фотоплівки звичайним сканером

Якщо у вас немає можливості придбати спеціальний сканер для плівкових матеріалів, а вдома стоїть звичайнісінький і не багатофункціональний, сканування негативної і позитивної фотоплівки можна здійснити і за допомогою його.

Для цього необхідно взяти аркуш білого картону А4 формату, одна сторона якого срібна. З нього ми будемо робити відбивач. Захоплюючи світлове випромінювання, він допоможе відобразити світло на зворотному боці плівкового кадру. Спочатку на картоні потрібно намалювати або надрукувати такий шаблон.

фото шаблону

Далі, його необхідно вирізати і склеїти срібною стороною всередину.

Фото вирізаного шаблону

Склеєна конструкція повинна мати клиноподібну форму з однією відкритою стороною.

Фото клеєного шаблону

Після того як відбивач висохнути, починаємо його експлуатувати. Для цього на скляну поверхню скануючого пристрою кладеться плівка (або слайд). Зверху нього ставиться відбивна конструкція. Кришка сканера не закривається.

Процес використання відбивача

Для того щоб домогтися рівномірного освітлення, покладіть між плівкою і відбивачем тонкий папір, який допоможе світлового потоку не розсіюється. Після того як плівка відсканована, її потрібно обробити в графічному редакторі. Про це ми розповімо трохи нижче.

Як повернути життя плівці за допомогою цифрового фотоапарата

Якщо ви ставите питанням, як оцифрувати потрібну фотоплівку в домашніх умовах без сканера, використовуйте для цих цілей цифровий фотоапарат зі змінним об’єктивом. Головне, щоб цифровий фотоапарат мав режимом макрозйомки, щоб домогтися кращого дозволу кадру.

До відома. Процес оцифровки фотоплівки за допомогою цифрового фотоапарата називається перезйомки.

Суть перезйомки полягає в тому, щоб сфотографувати плівку на білому тлі і відкоригувати отримане цифрове зображення, використавши спеціальні програми.

Для такої оцифровки багато моделей фототехніки сьогодні продаються зі спеціальною насадкою на об’єктив, яка вже має білий фон.

Якщо ж у вашому фотоапараті немає такої насадки, її можна зробити і самостійно, скориставшись підручними матеріалами. Для цього знадобиться циліндр з порожниною всередині, який трохи більше діаметра об’єктива (наприклад, циліндрична банку від корму для риб, чаю або інша). До циліндру потрібно з одного боку прикріпити майданчик (шматок щільного картону, пластика), попередньо вирізавши на ній отвір для кадру.

фото саморобної насадки

Іншою стороною ми надягаємо наш циліндр на об’єктив фотоапарата.

Саморобна насадка на фотоапараті

Фотоапарат на штативі з саморобною насадкою необхідно поставити перед джерелом світла. Кращий варіант — це рідкокристалічний монітор комп’ютера або ноутбука. Білий фон створюється відкриттям нового документа в Adobe Photoshop і розгортанням його на весь екран.

ВАЖЛИВО. Перезйомки плівки краще проводити в повній темряві, вимкнувши всі додаткові джерела світла, крім основного — монітора.

Фотоплівку необхідно встановити на деякій відстані від монітора (до 15 см), щоб не пішла хвилеподібний світіння від екрану, але при цьому не ослабла яскравість екрану. Далі вимикаємо світло і перезнімати плівку на цифровий фотоапарат.

Оцифровувати плівку без насадки

Повноцінна оцифровка фотоплівки своїми руками можлива і без придбання спеціальної насадки на об’єктив фотоапарата.

Для цього нам знадобиться безпосередньо фотоапарат, штативи і комп’ютерний монітор. Фотоапарат ми закріплюємо на одному штативі, а на іншій — пристрій, за допомогою якого фіксуємо плівку або слайд. Можна для цього використовувати рамки від Фотозбільшувачі або проекторів.

приклад рамки

Якщо ж їх немає в наявності, то можна зробити наступну конструкцію.

Беремо два скла від фоторамок, обклеюємо їх краю білої самоклеїться для захисту від гострих кутів і потовщення конструкції. Докладаємо два скла один до одного, зверху і знизу їх теж склеюємо стрічкою. В отриману щілину між склом просовуємо плівку. Далі ставимо цю конструкцію паралельно монітора, можна її закріпити підручними матеріалами, наприклад, стопками книг з двох сторін, вимикаємо світло і починаємо знімати.

Отримане зображення обробляється з використанням инвертирования (клавіші Ctrl + i), коригувальних шарів, каналів (синій, зелений, червоний Ctrl + m) і ручної корекції за допомогою Adobe Photoshop або іншого графічного редактора.

Як бачимо, цей метод перенесення плівкового зображення в цифрове також досить доступний і здійсненний в домашніх умовах, тому, як оцифрувати фотоплівку, вирішувати вам. Сканування, фотоапарат або фотолабораторія — вибір залишається за вами. Головне, щоб результат виправдав очікування і приніс задоволення від отриманих і переглянутих знімків.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector