Інвертор для сонячної станції. Принцип і відмінності

solar panel house photo
Що таке сонячна панель і як вона виглядає вже, напевно, знає кожен, але як працює повністю сонячна станція і з яких компонентів вона складається — мало хто знає. По суті сонячна панель це всього лише частина системи і така панель безпосередньо нездатна замінити напруга в електромережі. Тому для того щоб створити електростанцію у себе вдома, потрібно буде докупити:

  • Акумулятор, який буде виступати в ролі накопичувача одержуваної енергії від панелі
  • контролер заряду і розряду АКБ (щоб продовжити останньому життя)
  • І перетворювача постійного напруження в змінну 220 В під назвою інвертор.

От саме з різними нюансами останнього і розберемося в даному матеріалі.

призначення інвертора

Суть в тому, що будь-яка сонячна панель під впливом сонячних променів видає постійну напругу, яке може варіюватися в залежності від виробника або типу панелі. Як правило, це напруга становить 12 або 24В, хоча фактичне напруга кожної панелі — різний через конструктивних особливостей панелей. А так як всі побутові прилади (по крайней мере, у нас в Україні) живляться від змінної напруги 220 В, то для цього і необхідний інвертор, який в свою чергу буде «інвертувати (перетворювати)» постійна напруга від акумулятора (накопичувача енергії) в змінну напругу 220 В. Яке в подальшому буде живити наші побутові прилади.

Чому важлива форма сигналу видається інвертором?

При конструюванні своєї сонячної станції і виборі обладнання слід розуміти, що далеко не всі типи інверторів можуть Вам підійти. Справа в тому, що найпростіший і дешевий інвертор може побудувати початківець радіоаматор і цей девайс буде також видавати 220В, але форма сигналу і частота буде далека від синусоїди з частотою 50 Гц. А це в свою чергу плачевно для деяких електроприладів. І перше що приходить на розум, так це знаменитий холодильник, якому для харчування як раз і важлива синусоїда. Тому як компресори практично всіх холодильних установок розраховані на живлення від мережі змінного струму. А дешевий інвертор буде видавати не сигнал синусоїдальної типу, а імпульси прямокутного виду або більш правильна назва — меандр.

Коли вибір інвертора -некрітічен?

Але в той же час будь-яка лампочка, будь то світлодіодна або енергозберігаюча (люмінесцентна), той же комп’ютер або ноутбук будуть прекрасно працювати від будь-якого типу інвертора, навіть самого дешевого, аби вистачило потужності. Адже для імпульсних блоків живлення — абсолютно не важлива форма сигналу або частота. На такі блоки взагалі можна подавати постійну напругу, головне щоб воно було достатнім для запуску перетворювача (блоку живлення).

У свою чергу інвертори промислового виробництва, призначені для установки в сонячні електростанції перетворюють постійну напругу в синусоидальное. І якщо Ви хочете живити всю техніку будинку від сонячної станції, то краще купувати все обладнання спеціально призначене для цих цілей.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector