Чому для прийому цифрового телебачення DVB-T2 досить кімнатної антени —

антена тв
Якщо згадати час років 10 назад, коли цифрове телебачення було тільки на папері і розробці, на всіх будинках або вікнах стояли антени для прийому аналогового телевізійного сигналу. Зараз же основна частина населення перейшла на кабельне телебачення, тому як воно йде в основному в навантаження до підключається інтернет з’єднанню. А населення старшого віку все далі користується послугами безкоштовного широкомасштабного телебачення, але вже цифрового — стандарту DVB T2.

Чому зменшився розмір ТВ антени?

Для того щоб переглядати телепередачі в стандарті DVB-T немає необхідності мати антену великого розміру і досить кімнатної антени для цифрового ТБ. 

Це відбувається через те, що мовлення цифрового телебачення відбувається в діапазоні понад 500 Мгц, а при такій частоті маємо довжину хвилі менше 60 см. Як відомо зі шкільного курсу фізики для стійкого прийому антена повинна бути порівнянна з довжиною хвилі. Ось тому антени для прийому DVB t2 мовлення круто зменшилися в розмірі.

Скептики можуть зауважити, що деякі кімнатні антени набагато менше 60 см, але це тільки зовнішня оболонка, а приймальне плече такої антени все одно можна порівняти з довжиною хвилі, просто воно укладено в корпус антени у вигляді спіралі.

Другим моментом, який вплинув на поширення кімнатних антен, це, звичайно ж, можливість відновлення сигналу серед перешкод. Суть в тому, що для відновлення аналогово сигналу приймача необхідно було виділити корисний сигнал (багаторівневий) серед безліч перешкод ефіру, а для прийому цифрового телебачення рівнів всього лише — 2. Це «логічна одиниця» і «логічний нуль». Ось тому цифрове телебачення або має чітку картинку без перешкод, або ж йому не взагалі. Інших варіантів — не дано.

Розписувати як саме приймач (тюнер) розпізнає цифровий сигнал в даному матеріалі я не буду. Але якщо, кому цікаво, то підписуйтесь на групу вконтакте і пишіть про це в коментарях. Як тільки з’являться зацікавлені читачі в докладному поясненні принципів прийому радіо і ТБ сигналу, то я з радістю все викладу в наступних матеріалах.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector