XIAOMI MI Wi-Fi MINI: огляд, настройка і прошивка

Компанія Xiaomi пропонує дуже якісний роутер з цікавим дизайном. Він поставляється в картонній коробці, відкривши яку ви знайдете сам маршрутизатор, блок живлення і інструкцію по експлуатації на китайській мові. Що стосується патч-корду, то його немає. Це не проблема, адже практично в кожному магазині, де продаються маршрутизатори, його можна придбати окремо. Xiaomi Mi Wi-Fi mini відрізняється компактними розмірами. Він тонкий і досить легкий. Якість збірки і корпусу не викликає нарікань. Порадувала колірна гамма, адже роутер може бути:

  • чорним;
  • білим;
  • помаранчевим;
  • салатовим;
  • синім;
  • рожевим.

Компактний Xiaomi Mi Wi-Fi mini

Багато користувачів вимагають оригінальності дизайну

На передній панелі немає ніяких написів або індикаторів. Є тільки логотип MI. Доданий індикатор стану пристрою розмістили на нижньому торці. Він може горіти як синім, так і помаранчевим кольором. Підсвічування досить тьмяна, тому не буде кидатися в очі в темний час доби. Кнопка Reset, USB-порт, 3 порти RJ 45, а також роз’єм живлення були розміщені на верхньому торці. Що стосується кнопки харчування, то в XIAOMI MI Wi-Fi MINI її немає. Роутер призначений для установки виключно на горизонтальну поверхню. Для цього на нижній панелі розмістили 4 прогумовані ніжки. Настінна установка не передбачена, тому на корпусі немає ніяких елементів для кріплення в вертикальному положенні.

Роутер XIAOMI MI Wi-Fi MINI може працювати на частотах 4 ГГц і 5 ГГц, а процесора MT7620A 580 МГц вистачає для виконання всіх операцій. Ще маршрутизатор має 16 МБ флеш-пам’яті і 128 МБ ОЗУ. У нього 2 антени, а для підключення комп’ютерів використовується 3 порту RJ 45. До нього можна підключати різні накопичувачі за допомогою вбудованого USB-гнізда.

Після того як пристрій буде включено і завантажено, воно розгорне відразу 2 бездротові мережі — Хiaomi_ХХ і Хiaomi_ХХ_5G. Вони працюють на частоті 2,5 ГГц і 5 ГГц відповідно. Дуже шкода, але настройка пристрою за умовчанням буде виконуватися на китайській мові, тому необхідно застосовувати різні хитрощі. Якщо він автоматично не підключені до мережі вашого інтернет-провайдера, то всі налаштування потрібно робити вручну. Ми пропонуємо скористатися послугами Google Translate, який допоможе перевести меню маршрутизатора на російську мову. Зробити це досить просто. Для початку потрібно встановити спеціальну програму, що виконує Userscripts в браузерах:

  • Firefox — Greasemonkey;
  • Chrome і Opera 15 — Tampermonkey.

Після цього потрібно завантажити у всесвітній павутині скрипт Mi Wi-Fi mini RUS. Щоб почати налаштовувати роутер, введіть в адресному рядку будь-якого браузера http://192.168.31.1/. Далі, ви побачите меню маршрутизатора, яке буде практично повністю русифіковане.

Перший вхід в настройки маршрутизатора

Залежно від того, як він буде підключений, роутер MI може запропонувати встановити пароль і ім’я мережі або надасть вікно, в якому потрібно вибрати режим його роботи, а саме ретрансляція або роутер. До речі, в зазначеному вікні вам буде запропоновано встановити додаток на ваш смартфон або планшетний комп’ютер. З його допомогою можна управляти пристроєм віддалено. На жаль, на даному етапі доступна версія на китайській мові без можливості русифікації. Після того як параметри будуть збережені і маршрутизатор перезавантажиться, можна переходити до його налаштуванні.

Налаштування пристрою

Якщо інтернет підключений, то можна оновити програмне забезпечення XIAOMI MI Wi-Fi MINI. Воно займе приблизно 10 хвилин, але його можна залишити на потім. Якщо настройка пристрою буде виконана, то оновлення ніяк не торкнеться внесені зміни.

Інтерфейс буде відкритий на вікні статистики. Воно покаже тривалість роботи пристрою і швидкість мережевого підключення. Якщо клікнути на графічні елементи (канали і пристрої), то будуть відкриті додаткові відомості та опції, де можна перезавантажити маршрутизатор або обмежити доступ до глобальної мережі того чи іншого пристрою. Якщо в роутері XIAOMI MI Wi-Fi MINI встановлена ​​стандартна прошивка, то в ній ви знайдете базові настройки, які згруповані по розділах.

Веб-інтерфейс роутера

На самому початку вам буде запропоновано вибрати режим роботи пристрою — роутер або маршрутизатор. Вибравши перший варіант, потрібно вказати ім’я мережі і пароль доступу до неї. Після виконання зазначеної дії роутер запропонує завантажити додаток для віддаленого управління. Після того як ви побачите повідомлення про те, що ініціалізація сталася успішно, через кілька секунд воно пропаде, відкривши наступну сторінку. Якщо ви хочете оновити прошивку, то для початку її потрібно завантажити. Після цього, натиснувши на «Оновлення вручну», потрібно вказати шлях до файлу.

Оновлення ПО на пристрої

Щоб налаштувати бездротову мережу, переходимо до пункту меню «Налаштування Wi-Fi». Пристрій дає можливість налаштувати канал 2,4 ГГц і 5 ГГц, встановлюючи для кожного свій SSID, а також інші параметри. Якщо ваш провайдер видає всі необхідні настройки по DHCP, то ніяких змін вносити не потрібно. Єдине, що може стати в нагоді — це клонування MAC-адреси, адже у деяких провайдерів саме він прив’язується до підключення. Перейшовши в «Центр безпеки», можна змінити стандартний пароль входу в меню маршрутизатора. Тут же ви зможете встановити способи доступу до веб-інтерфейсу:

  • по бездротовій мережі;
  • за допомогою патч-корду.

Налаштування бездротової точки доступу

Наступний пункт меню — «Налаштування LAN». Ви можете вказати адресу роутера і DHCP-зону. Якщо у вас виникне необхідність перекинути порти, то зробити це можна в розділі «Додаткові настройки» — «DDNS». Все, що потрібно зробити, так це натиснути «Додати службу» і у вікні, вибрати зі списку постачальника поданої послуги. Далі, вводите ім’я користувача, пароль, вказуєте ім’я хоста і вписуєте інтервал IP-адреси. Стандартна прошивка надає 4 постачальника послуги. При необхідності можна налаштувати PPTP і L2TP в однойменному меню. Тут потрібно вказати ім’я підключення, метод, сервер, логін і пароль. Всі ці параметри повинен надавати ваш провайдер.

Додавання нової служби PPTP

можливості

XIAOMI MI Wi-Fi MINI може працювати не тільки як роутер, але і як ретрансляція. Якщо ви просунутий користувач, то вас напевно порадує прошивка PandoraBox, що володіє англійським інтерфейсом і прекрасну гнучкість. Завдяки наявності USB, можна підключати різні флешки і зовнішні HDD. Завдяки цьому до накопичувачів можна отримувати віддалений доступ, в тому числі і по Wi-Fi. Антени досить потужні, так що навіть 2 бетонні стіни їм не перешкода.

Установка прошивки Pandora

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector