Установка сервера терміналів в Windows Server 2008 R2

Серверні технології дозволяють транслювати обчислювальну потужність клієнту. Так званий Сервер терміналів може «здавати в оренду» ресурси продуктивності. Це вкрай корисно при наявності добре оснащеної «машини» на Windows Server 2008 R2 і декількох слабких, застарілих терміналів.

Як встановити термінальний сервер

Як встановити і налаштувати термінальний сервер в Windows Server 2008 R2.

Типовий приклад використання — робота з 1С з іншого материка з використанням клієнта RDP. Обчислювальні можливості комп’ютера, на якому працюють програми, при цьому абсолютно не важливі — адже все навантаження лягає на сервер.

Що потрібно для початку

 1. Потужний ПК з инсталлированной на ньому Windows Server 2008 R2. Налаштувати таку Windows для роботи складніше, ніж інші. Ми не будемо розглядати її настройку в рамках цього матеріалу.
  ПОРАДА. Для хорошої роботи Термінального сервера бажано мати від 32 Гбайт ОЗУ. Непогано, якщо ваша конфігурація також має 2 процесора з чотирма ядрами кожен.
 2. Клієнтська ліцензія термінального сервера, яка діє на даний момент. В основному зараз використовуються ліцензії Enterprise Agreement.
 3. Це коротке керівництво.

установка ТС

Всі інструкції актуальні для готової до роботи і повністю налаштованої Windows Server 2008 R2. Щоб продовжити, переконайтеся, що:

 • Налаштовані мережеві адаптери.
 • В системі коректно задане час.
 • Автоматичне оновлення неактивно.
 • Задано ім’я хоста.
 • Налаштований RDP.
 • Як сховище тимчасових файлів задана папка TEMP.
 • Ім’я облікового запису задано не за замовчуванням (небажано використовувати імена Admin, User, Root або інші схожі).

Служба віддалених РС і її налаштування

 1. У меню «Пуск» знайдіть Administrative Tools — Server Manager і перейдіть в нього.
 2. В панелі навігації зліва виберіть Roles, потім в центральному вікні Add roles. Додати роль
 3. Виберіть єдину роль — Remote Desktop Services і натисніть Next. У наступному вікні — визначте прапорами служби ролей RD Session Host і RD Licensing ( «Вузол сеансів …» і «Ліцензування …»). вибір служби
 4. Виберіть метод підтвердження автентичності «Do not require …». Це дозволить працювати з термінальним сервером клієнтам зі старими версіями RDP. Вибір методу підтвердження
 5. У Specify Licensing Mode виберіть один з трьох варіантів:
 • Per device (на пристрій). Переважний метод. Ліцензування Термінального сервера для кожного окремого пристрою.
 • Per user (на користувача). Термінальний сервер на Windows Server 2008 R2 ліцензується для окремих користувачів.
 • Configure later. Відкладає вибір методу ліцензування. Вибір методу ліцензування
 1. У наступному вікні виберіть групу користувачів, у якій буде доступ до Terminal Server. Everyone — для всіх, хто має ліцензію. Натисніть Add — Advanced і внизу додайте Everyone. Підтвердіть вибір. Налаштування доступу
 2. В Add roles wizard ( «Майстрі додавання ролей») можна включити додаткові настройки сервера, коли це необхідно. Уважно вивчіть Майстер, якщо віддаленим користувачам сервера потрібно надавати відео або музичний контент. Доступ до аудіо і відео
 3. У Configure Discovery Scope задайте параметри області виявлення (для установки дозволів). Встановіть «Configure a discovery scope …» і …:
 • Якщо ПК з Windows Server 2008 R2 входить в домен — This domain або The forest.
 • Якщо немає — This workgroup. Налаштування параметрів виявлення
 1. Підтвердіть вибрані для установки елементи. Ретельно перевірте вибір, переконайтеся в збереженні налаштувань і перезавантажте комп’ютер. підтвердження налаштувань

Ліцензування (активація)

Після перезавантаження Windows Server 2008 R2 ви побачите повідомлення — «Не налаштований сервер ліцензування …».

 1. Перейдіть в Start — Administrative Tools — Remote Desktop Services — RDS Host Configuration.
 2. В основному вікні ви повинні побачити напис Not Specified навпаки RD licence servers. Зробіть подвійний клік по напису. результат установки
 3. Виберіть Per device — Add. У новому вікні введіть назву вашого сервера, потім Add і натисніть OK. Тепер в Windows Server 2008 R2 вказано джерело ліцензування, але активація ще не закінчена.
 4. Start — «Administrative …» — RD Services ( «Сервіси віддаленого робочого стола») — Remote Desktop LM.
 5. У контекстному меню властивостей вашого термінального сервера виберіть Activate Server. Вибір сервера для активації
 6. Запуститься «Майстер активації …» (AS Wizard). У першому вікні залиште Automatic connection.
 7. У наступних формах введіть свої дані в усі вільні поля. У Activate Server Wizard поля можна залишити порожніми.
 8. Ви побачите вікно завершення. Навпаки Start Install LW now повинен стояти прапор.
 9. Виберіть License Program — Enterprise Agreement. Якщо у вас інший тип ліцензії, знайдіть його в списку.
 10. На наступному кроці «Майстри» введіть у вільний поле один з номерів справа.
 11. В Product version and license type виберіть версію ОС (в нашому випадку Windows Server 2008 R2) і тип активації (ліцензії) — Per device CAL або інший. Quantity ( «Кількість») — бажано «9999».

Щоб перевірити правильність роботи активації, перейдіть в RD Session Host (в папці меню «Пуск», з якою ми працювали раніше) і вивчіть всі внесені настройки.

додатки

Термінальний сервер під керуванням Windows Server 2008 R2 дозволяє вносити на клієнтських комп’ютерах додаткові налаштування. Щоб підключити принтер з локальної мережі до сесії, потрібно встановити на сервері і призначеному для користувача терміналі його драйвери. Після цього встановіть прапорець «Принтери» у вікні «Локальні пристрої та ресурси».

ПОРАДА. Якщо на кінцевих комп’ютерах стоїть Windows XP SP3 (як мінімум), то в «Майстер додавання ролей» (Add roles wizard) — «Майстер перевірки справжності» краще вказати «Вимагати перевірку справжності …» (Require authentication). Якщо немає — протилежний пункт.

Якщо є можливість — використовуйте Windows Server 2012 R2 або більш новий Віндовс Сервер. Таке рішення простіше в налаштуванні і краще піддається масштабування.

висновки

Ми ознайомилися з особливостями настройки Windows Server 2008 R2 і обговорили покрокову установку найважливіших параметрів. Впевнені, що тепер вам буде легше створити і конфігурувати власний термінальний сервер.

Можливо, ви користуєтеся версії 2012 R2? У нас є докладний посібник і для цієї версії Віндовс. Шукайте його, а також багато іншої цікавої інформації серед наших матеріалів!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector