USSD проти SMS: найкорисніші команди для управління рахунком

USSD

Сервіс запитів USSD з’явився кілька десятиліть назад майже одночасно SMS і до сих пір не втратив актуальності. З його допомогою можна задавати як найпростіші, так і відносно складні команди з управління тарифом, послугами і рахунком.

З боку користувача USSD-запити — команди, які починаються з символу «*», містять цифри і закінчуються символом «#». Максимальна довжина запиту становить 180 символів, але в більшості випадків використовуються набагато коротші команди. USSD відправляють через номеронабиратель, саме тому на початку номера використовується символ «*» — щоб оператор не обробив такий запит як голосовий виклик. Вмісту всередині USSD-запиту немає, оскільки сам набраний номер і є командою.

Головні відмінності USSD від SMS:

— SMS використовується для зв’язку абонента з оператором або іншою особою, а USSD — тільки для зв’язку абонента з оператором
— USSD забезпечує більш надійний зв’язок
— Відповіді на USSD-запити відображаються на екрані і не зберігаються в пам’яті
— USSD-запити не тарифікуються, в тому числі в роумінгу
— Швидкість надсилання та отримання USSD набагато вище — не більше 5 секунд
— USSD використовується тільки для відправки команд, а SMS зазвичай містить текст

Найголовніший недолік USSD обумовлений основною особливістю цього сервісу — його не можна використовувати для спілкування між абонентами. SMS і USSD — технології, які доповнюють один одного, а не конкурують між собою. SMS-повідомлення виходить від одного абонентського пристрою, проходить через оператора і перенаправляється іншому абоненту, тоді як USSD задіє лише одну транзакцію — від абонентського пристрою до сервісного додатком оператора.

На відміну від SMS, USSD-запити не потрапляють в виписку, яку абонент може замовити у оператора. Проте, у оператора зберігається історія цих запитів, хоча він може і не видавати їх абоненту.

USSD

За допомогою USSD можна дізнаватися свій номер, баланс, умови тарифу і залишки в пакетах послуг, підключати та відключати послуги, переказувати гроші з одного рахунку на інший, брати обіцяний платіж, підключати та відключати підписки, налаштовувати чорний список. Кожен оператор пропонує абонентам десятки різних команд, за допомогою яких можна повністю управляти своїм номером, не заходячи в особистий кабінет, що може виявитися дуже корисно в тому випадку, якщо у вас немає доступу в інтернет або трафік дуже дорогий.

— t-do.ru/igmedia

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector