Usability (юзабіліті) сайту — що це? Що означає? І навіщо на це витрачати час? —


Освіченість в сфері інформаційних технологій з кожним роком зростає і зараз практично кожен школяр знає, що таке сайт, які драйвера потрібні для встановлення тієї чи іншої програми, і який браузер краще і як встановити операційну систему.

Але якщо розібратися більш детально, то всі ці знання більшості «фахівців» знаходяться на поверхневому рівні. Навіть якщо хтось вміє заливати CMS на хостинг — це не означає, що він може створити сайт, який в подальші буде продавати послуги або товари. Особливо це стосується комерційних сайтів, де конкуренція наскільки висока, що без розуміння кожної дрібниці вийти в топ не представляється можливим. Також варто остудити запал, тих хто вважає, що може вивчити і зрозуміти все сам. Звичайно ж — це реально, але факт в тому, що це займе дуже багато часу, саме тому найшвидший спосіб навчання це пройти курси SEO — https://sezzam.com.ua/kursyi-seo/ для того щоб навчатися за чітко вибудуваної програмі навчання. Адже створити сайт, який буде радувати ваше око і на вашу суб’єктивну думку — це одне, а сайт який буде зручний основної аудиторії — це зовсім інше.

Що таке Юзабіліті? Цілі і завдання!

Ось чому виникла необхідність зручність сайту, або його usability (від англ. — зручність). Говорячи мовою інтернету, під «юзабіліті сайту» мають на увазі таку організацію структури даних, за допомогою якої можна було б без зусиль знайти всю необхідну інформацію, і при цьому не витрачати зайвий час пошуками по веб ресурсу.

При проведенні досліджень було зафіксовано, що середньостатистичний користувач мережі Інтернет проводить на одному сайті близько однієї хвилини, з яких половина витрачається на прокручування сторінки і пошуку необхідної інформації. При цьому повністю сторінку не переглядають, а ті сайти, наповнення яких не відповідає основним поняттям організації виведення даних, потрібних для конкретного користувача, просто втрачають свій рейтинг, і всі зусилля по їх просуванню можуть виявитися марними.

В результаті користувач, не побачивши шуканої інформації в першій половині сторінки, не обтяжує себе навіть побіжним переглядом всього ресурсу, а просто йде на більш прийнятний проект. Отже, щоб юзабіліті сайту було ефективним, слід знати деякі особливості подачі даних на сторінці.

Навігація:

• зручний інтерфейс;
• чіткі посилання;
• контактні дані;
• конкретика розділів вгорі і внизу сторінки;
• організована система пошуку всередині веб проекту.

Текстове оформлення:

• чіткість;
• стрункість;
• лаконічність;
• зручні шрифти на світлому фоні.

І ще трохи про оформлення головної сторінки. Перш за все, це повна і одночасно лаконічна інформація про сам сайт, цікаві статті, комерційні пропозиції, а також підписка на розсилку новин. Відзначимо, що дизайн сайту краще гарненько продумати заздалегідь — в іншому випадку, ваш сайт просто виявиться неконкурентоспроможним. Якщо ж ви не впевнені в своїх силах, то краще зверніться з питань юзабіліті до фахівців, які зможуть дати слушні поради.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector