У Росії скасували паперовий СНІЛС — як ним користуватися тепер?

СНІЛС

У Росії більше не будуть видавати і обмінювати звичні паперові страхові свідоцтва обов’язкового пенсійного страхування (СНІЛС). Інформація про нових учасників системи буде зберігатися тільки в електронному вигляді.

Свідоцтва, які видали раніше, як і раніше дійсні і обмінювати їх не доведеться. У Пенсійному фонді зазначили, що всі зміни стосуються формальної реєстрації і ніяк не позначаться на пенсійне забезпечення.

Електронні довідки, що містять необхідну для будь-яких маніпуляцій інформацію, можна отримати на сайті і в додатку держпослуг або в особистому кабінеті Пенсійного фонду. Документ можна роздрукувати або просто переписати його номер для подальших дій.

Восени минулого року, нагадаємо, уряд анонсував випуск мобільного додатку, який росіяни зможуть пред’являти замість паспорта, водійських прав та інших документів. Ця програма можна буде використовувати в тому числі при здійсненні юридично значимих дій — наприклад, оформленні будь-яких документів. За своїм статусом воно буде прирівняне до посвідчення особи громадянина РФ.

Даруємо подарунки за найкращі статті в блогах

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector