У чому різниця між CyanogenMod і Cyanogen OS?

Cyanogen

Прошивка CyanogenMod існувала ще в ті часи, коли не було компанії Cyanogen Inc. Пізніше розробники узаконили свою діяльність, почали залучати інвестиції і вирішили паралельно розвивати нову прошивку — Cyanogen OS. Чим вона відрізняється від CyanogenMod?

Перш за все, CyanogenMod — некомерційний продукт, мета якого — надати доступ до новітньої версії Android якомога більшій кількості моделей смартфонів і планшетів. CyanogenMod містить деякі модифікації, які розробники вважали потрібними додати в Android для того, щоб користуватися пристроями було зручніше, а нові тестові збірки цієї прошивки виходять щотижня. У певному сенсі CyanogenMod — андерграундний і настільки сильно змінена версія Android, що її навряд чи ризикне встановити на свій смартфон або планшет великий виробник. Єдиним виключення стала компанія OnePlus, яка не побоялася і випустила смартфон One на її основі, що став міжнародним хітом.

Cyanogen OS зовні не сильно відрізняється від CyanogenMod, цей той же Android, але більш комерційний. У цій пошивки не так багато відступів від стокової версії операційної системи, але деякі сервіси Google замінені додатками інших розробників — наприклад, замість хмарного сховища Google встановлено додаток Dropbox. Зроблено це з меркантильних міркувань, адже Google не платить Cyanogen Inc., а інші компанії зацікавлені, щоб на смартфони були встановлені їх застосування, а не чиїсь ще.

Cyanogen і сама розробляє додатки, і вони встановлені в обидві прошивки. Здається, що CyanogenMod і Cyanogen OS символізують різні ідеології і конкурують один з одним, але на ділі це не так. Користувачам, знайомим з CyanogenMod, буде простіше перейти на Cyanogen OS, а саме таку мету переслідує компанія.

Також варто враховувати, що проект CyanogenMod — велика спільнота незалежних розробників по всьому світу, які розвивають цю прошивку не за гроші, а за ідею. Звичайно, вони не в захваті від випуску Cyanogen OS і не здадуться так просто, а будуть переконувати засновників Cyanogen в тому, що потрібно розвивати експериментальну сторону Android, а не комерційну. Розробників приваблює ідея, а до ідеї тягнуться фінанси.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector